nowe zasady pracy w niemczech 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest ktoś (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie (...)

Polskie malzenstwo w Niemczech - rozwod...

Polskie malzenstwo w Niemczech - rozwod...

Polskie malzenstwo w Niemczech - rozwod... Mieszkam z zona w Niemczech, slub bralismy przed laty w Polsce. Zamierzam sie rozwiesc, mam dosc tej meczarni, nerow i klotni. Nie mam (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

protokołu wypadku w pracy i jego uznanie. Prosze o potwierdzenie, że wypłata zasiłku chorobowego uznanego za wypadek w pracy wynisi 100 %. Obecnie otrzymuję 80 % i po każdym przesłanym (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

marcu. W sierpniu przyszła odpowiedź z Niemiec, że zaczynają szukać dłużnika. W grudniu przyszło pismo, że został znaleziony. Po wyciągnięciu wszystkich odpisów złożyłam w lutym (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

w marcu tego roku, skończył mi się urlop macierzyński,wróciłam do pracy! (umowa na stałe) Ale jak bym chciała skorzystać z urlopu wychowawczego płatnego to co mam zrobić? Jest w (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

zasięgnąłem porady w kancelarii Grzybkowski-Guzek w Poznaniu. Oczywiście sprawa skończyła się w sądzie ale została wygrana więc bardzo się z tego powodu cieszę. Fachowe porady i (...)

Świadectwo pracy 2011

Świadectwo pracy 2011

świadectwo pracy bez oczekiwania na żądanie pracownika. Świadectwo pracy wydaje się co do zasady w dniu upływu tego terminu. Jeżeli jednak rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest (...)

alimenty za granicą

alimenty za granicą

Hilda Witam mam takie pytanie .ja mieszkam w Holandii moja już była partnerka w Niemczech nie mamy ślubu ale mamy dziecko,ona chce teraz alimenty na siebie i dziecko ,prawo w niemczech (...)

alimenty

alimenty

pomoże. W dodatku jest nowe prawo, w którym rodzic może uchylić się w ogóle od płacenia alimetów na pełnoletnie dziecko, gdy jest to dla niego zbyt duże obciążenie a dziecko (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. W (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wiceprezesa, który w marcu 2011 roku zauważył, że wynagrodzenia rady nadzorczej są za wysokie. Dlaczego? Doszedł do nowelizacji tzw. ustawy kominowej. W artykule 29b ust. 2 napisano, (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

religii,otoz w moim przypadku moj maz nie jest muzulmaninem,chcialby azeby dzieci same zdecydowaly w przyszlosci co chca wyznawac i ja na to w pelni przystaje, jednakze ustalilismy dopoki samo (...)

praca sezonowa za granicą 2011 w niemczech zasady zatrudniania

praca sezonowa za granicą 2011 w niemczech zasady zatrudniania

praca sezonowa za granicą 2011 w niemczech zasady zatrudniania Witam CJakie dokumenty sa potzrebne, aby wyjechać do pracy za granicę a dokładnie do Niemiec, co potzrebne jakie (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

mama urabiala sie po lokcie pracujac caly czas w Polsce a w sezonie letnim na polu w NIemczech. Wszyscy ucieklismy z domu bedac ledwie pelnoletni. Do dzis pamietam, jak po pijaku ganial (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

500zł, na dwójkę dzieci. Od pół roku jestem bez pracy. Moje stanowisko zostało zlikwidowane. Nie mam możliwości pracy na czarno w zawodzie. Sprawa jest w sądzie apelacyjnym (...)

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

ALIMENTY W POLSCE I TUTAJ?W UK. STWIERDZONO ZE MAM OBOWIAZEK PLACENIA ALIMENTOW PONIEWAZ MOJA EKS MIESZKA W UK Z DZIECKIEM A JA TUTAJ PRACUJE A W POLSCE ZASADZONO PONIEWAZ JESTESMY OBYWATELAMI (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

w w/w firmie. radze zwrocic sie do dobrego adwokata, liczyc sie trzeba z wielkimi kosztami, ktore czasami przerastaja w rzeczywistosci stanu majatku do podzialu. zycze powodzenia! (...)

wyrok a nieplacenie alimentow

wyrok a nieplacenie alimentow

, zakochanym w swojej córeczce. Poznałam go, jak był 4 lata po rozwodzie. Mieszkaliśmy w Niemczech, było dobrze, ale namówił mnie na powrót do Polski z moją kasą. No i zaczęło się! (...)

Praca w Niemczech 2011 - oferty pracy !!!

Praca w Niemczech 2011 - oferty pracy !!!

Praca w Niemczech 2011 - oferty pracy !!! witam. polecam serdecznie oferty pracy w Niemczech na stronie: http://praca.money.pl/praca_za_granica/praca;w;niemczech,lokalizacja,4.html