nowa ustawa o emeryturach od maja 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

100 przytacza sytuacje swojej przyjaciółki która ciągle o ile dobrze pamiętam, od 10 lat jest sama. (To zgoła inna sytuacja niż ślub w rok po rozwodzie) Oraz jeszcze informuje o tym (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

? wilczyca90 niestety lekarze nie dbają o to żeby informować o tych kwitach, oc jest nie zrozumiałe bo to ich nic nie kosztuje zeby powiedziec o kwicie i go wydac! Grażyna 43 Hej. Proszę (...)

Fundusz alimen.

Fundusz alimen.

jezeli teoretycznie jestem mezatka a praktycznie wychowuje dzieci samotnie od szesciu lat-zaznaczam ze byly maz placi dobrowolne alimenty 300zl na dwoje.Prosze o pomoc Kasia Tak, należy Ci się zasiłek

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

dla poratowania zdrowia od przyszłego roku szkolnego czyli od 1 września ale jeszcze na starych obowiązujących zasadach. Czy zatem mogę złożyć zaświadczenie od lekarza o potrzebie (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

korzystało się z pomocy mops wcześniej potrzebne zaświadczenie to od pracodawcy o udzieleniu wychowawczego na jaki okres i na jakie dziecko zaświadczenie z ZUS o odkładaniu składek (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE WYPOWIEDZENIE (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

skargę wnieść czy coś? Prosze o pomoc. misuchatek alimenty.pl od samego komornika mogą iść kilka dni,zależy od banku- w deutche bank sprawdzaj o 11.30 ,12.30 a potem po 18.00,każdy (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

czas określony od 20 października 2008-20października2009r(pełny etat)Od 12 listopada dowiedziałam się że jestem w ciąży 6 tydz.-dostałam skierowanie do szpitala -od tego czasu jestem (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

ogóle się nie kalkuluję. Zresztą już nie chodzi o kasę tylko o zasadę, że bezprawnie przekazali moje dane osobowe i denerwują mnie tymi listami. Na listach podpisy są skserowane, list nie (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

trakcie zawierania kolejnych? Dnia 1 grudnia 2011 otrzymałem pismo od byłego pracodawcy datowane na 21 listopada 2011 o następującej treści: "Zarząd XXX sp. z o.o. informuje, (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

aby w koncu sie odczepili od nas bo nie zamierzamy płacic czegos co nie nalezy do nas prosze o pomoc iwonka.ban A ja dostałam od nich pismo, że zalegam za ubezpieczenie samochodu, który (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

podpisałm umowe o wynajem mieszkania na czas okreslony(do maja)w umowie byla zawarat klauzura o miesiecznym wypowiedzeniu i o kaucji o ktorej dowiedzielismy sie w dniu podpisywania (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

myślę,że całkiem nieźle; jeśli chodzi o umocowania prawne, to proponuję przeanalizować treść art. 3 ustawy o kuratorach sądowych; poglądów o kopaniu dołków nawet nie chce mi (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

BRONIC SIE OJCIEC TZN CZY MOZE SIE ODWOLAC BADZ WYSTAPIC O ALIMENTY ABY PLACILA JE MATKA? bardzo prosze o jakakolwiek pomoc....... :///// OJCOWIE NIA MAJA ZADNYCH PRAW :((( SIWEX77 (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

, sprzedazy na raty a dopuki nie splacisz nie maja obowiazku cie wykreslsc... ex swiezo intrum Intrum nie nalicza kosztow od dluznikow!!! zalezy o jakie zadzueznie masz... info o tym (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

i szczęśliwy. I wcale nie poszło o kochankę w naszym związku. Mam czyste sumienie co do naszego wcześniejszego pożycia. Żyję teraz w domu wolnym od kłótni, awantur, sporów o wychowywanie (...)

Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką

Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką

przez sąd wyznaczone dni widzen. Proszę o jaką kolwiec pomoc. dziękuje... joasia alimenty.pl Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Z ojcem dziecka nie jestem od 3lat, a od 2 jesteśmy (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

twoja reakcja świadcząca o tym, że uznajesz swoje zadłużenie, może być wykorzystana do aby zacząć liczyć okres przedawnienia od nowa - od każdej decyzji czy postanowienia (...)

MAJÓWKA W KRAKOWIE 2011 !!!

MAJÓWKA W KRAKOWIE 2011 !!!

MAJÓWKA W KRAKOWIE 2011 !!! 1 maja * do godz. 18.00 można oglądać wystawę \"Nowa Huta 1949+\" w oddziale Muzeum Historycznego, na os. Słoneczne 16. * wieczorem o 20.00 na papieskim (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

być nałożony tylko na czas wykonywania kary. A teraz od początku, Jeżeli chodzi o kierowanie skazanego i pouczanie o jego prawach i obowiązkach to zgodnie z przepisami robi to sąd nie (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

ani o siebie, o mnie ani o dziecko. maja Do tego Pana, co napisał: "Wszystkie jesteście stuknięte i naiwne....."... "Rozbiliśmy 2 małżeństwa. Ja swoje a ona swoje i nie mamy (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

, zwykle chodzi o pieniądze. O ile sam nigdy nie miałem okazji sięgnąć po narkotyki "miękkie" czy "twarde" (pewnie także z powodu Sztaudyngerowskich trzech "O" - braku okazji, odwagi, (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

momencie poddał się ale kiedy mnie poznał zaczęlismy walczyć o jego córeczke. Wprawdzie jego żona cały czas napiera na nas ale walro walczyć o swoje.Złożył pozew o rozwód a później (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sprawa ta ulegla przedawnieniu? kiedy mam wyslac pismo o przedawnieniu? najpierw do firmy windykacyjnej czy od razu do sadu? bardzo prosze o szybka odpowiedz. kamila prawo-cywilne.net czy (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

Filipinczycy to bardzo goscinny narod lubiacy bialych ludzi. Maja tylko jedna zasadnicza wade - uwazaja wszystkich bialych za bogaczy. W zwiazku z tym rodziny Filipinek czesto maja zbyt wygorowane (...)

Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

roboty krowy nie żerujcie na byłych. xxx ja licze bo nowa kobieta utzymuje ojca moich dzieci i wiedziała o całej sytuacji przed ślubem pozwałam ją teraz o alimenty bo mamy tylko zaliczke (...)

1

2

3

4

5

...

11