norma czasu pracy w kwietniu 2011 i urlop Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

inaczej taki urlop jest nie wazny i trzeba się od nowa zatrudnić na minimum 6 miesięcy żeby otrzymać urlop trzeba wszystko załatwiac przed koncem urlopu macierzyńskiego i takie (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

uzupełniające i dalej pracuje! 8lat pracy zdobędę dopiero w czerwcu 2010 roku? czy już posiadam i w czerwcu osiągnę 10 lat? Wiem że za licencjat powinnem mieć 8 lat pracy (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zwolnieniu. I nie pozwolę by ktoś mi mówił,że mam iść i zapierdzielać w pracy, skoro ja czuję się fatalnie i nie nadaje się do żadnej pracy. Każda sytuacja (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

NABYWA PRAWO DO EMERYTURY W DNIU, W KTÓRYM OSIĄGNĄŁ 30-LETNI OKRES ZATRUDNIENIA I DWUDZIESTOLETNI OKRES PRACY W SZCZEGÓLNYM CHARAKTERZE. Rozwiązanie stosunku pracy (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

) zeby zabral dzieci na miesiac wakacji i tydz ... [/cytat] i Tu chwała Tobie co w pewnym sensie też i potwierdza to regułę...jesteś wyjątkowa i wyjątkiem. W tym (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

15 prawo-pracy.net Jestem na zwolnieniu lekarskim od miesiąca po wypadku samochodowym który był w godzinach pracy,byłam w zakładzie podać l-4 i zostałam powiadomiona o likwidacji (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

- umowa na czas określony do 02.05.2009r Czy za 2008 r należy mi się urlop? i jak to wygląda dalej?. EWA prawo-pracy.net Jeśli masz udokumentowane w zakładzie pracy 1 pracy (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

musiał brać urlop w pracy i kupić bilet PKS lub PKP co znów poniosę koszta, a jak nie pojadę to zlekceważę sąd i wlepią mi jeszcze dodatkową karę. Jeżeli będę musiał (...)

Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy

miesięcznej ewidencji czasu pracy za miesiąc marzec miesięczną normę czasu pracy w dniach i godzinach? pracownik nie jest zatrudniony od początku miesiąca, więc (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

rozumiem Twój problem i doskonale wiem jakie są koszty utrzymania w Warszawie. Byle kawalerka kosztuje 800-1000, w ktorej przeciez nikt Cie nie zamelduje. Nie mozesz w zwiazku z tym (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. (...)

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

się niewypłacalna. Słowem: spakowali biuro, zamknęli drzwi i wyjechali bez żadnych formalności. Pan Y do listopada 2014 r. przebywał na stałe w Polsce i w tym czasie pracowałam (...)

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

czasem się zapętlam w sądzie a sędzię mam taka sobie na te sprawy. Jest świetna i bardzo oblatana w sprawie i kontaktach w sądzie. iwona2004 Zanim zaczęła się moja (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Zarządem Powiatu, powiadomił NIK. Sprawę rozpoznano i ustalono, że "W 2011 r. wynagrodzenia miesięczne wypłacane wszystkim członkom rady nadzorczej zostały zawyżone, bowiem ich wysokość (...)

rozliczenie czasu przepracowanego

rozliczenie czasu przepracowanego

. Z tego 7h40m pracował w sobotę (będącą ustalonym dniem wolnym od pracy).System czasu pracy jest podstawowy, a okres rozliczeniowy 4 miesiące. Czyli: norma czasu (...)

URLOP

URLOP

obowiązuje 41 godzinny, pięciodniowy tydzień pracy i jeżeli wg regulaminu pracy sobota jest dniem dodatkowo wolnym od pracy w Twoim zakładzie, a pracujesz w taki dzień, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

łatwo go dostać nawet w wojewódzkich bibliotekach. A co do szablonów to może i jest w tym sporo racji, niestety. Brak mi słownictwa, takiego fachowego i stąd szukanie ściąg. (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

widywaniem, choć ja nie za często go odwiedzam (pracuje fizycznie i po pracy to mnie się już nic nie chce robić a i w soboty też tyram jak wół, staram się go w niedziele (...)

Alimenty w ANGLII

Alimenty w ANGLII

mowi ze on jest niesciagalny i nic wiecej w tym temacie nie robi(ojciec dziecka jest w Polsce).Moze ktos wie czy da sie cos w tym przypadku zrobic? malowiem Witam i błagam pomóżcie Mieszkam (...)

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

Angli,od kiedy mamy Maje w ciagu 10 miesiecy mimo ze bylem w Angli spedzilem w Polsce mniej wiecej urlopu okolo 4 miesiecy oczywiscie pozbawiajac siebie nie jednej pracy, matka i (...)

czs pracy na pełnym etacie i wynagrodzenie

czs pracy na pełnym etacie i wynagrodzenie

czs pracy na pełnym etacie i wynagrodzenie Pracuje jako kierowca autobusu w równoważnym systemie czasu pracy z czasem przerywanym w firmie zatrudniającej około 80 (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

a nie dupke w domku grzać. iwcia alimenty.pl licencjat i magister w dzisiejszych czasach to gówno (taka podstawówka, która nic nie gwarantuje). Żeby było jasno sama mam magistra..i (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

w ferie i w wakacje?? i jakie powinno byc wynagrodzenie za miesiac pracy ,pracuje w poniedzialki i piatki z tym ze zamiast piatku pracuje w sobote po 8 h (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

godz. pracy możesz mieć maksymalnie 5 godz. dyżuru domowego i obowiązkowe 11 godz. przerwy w pracy tom pracuje jako administrator. 5 dni w tyg lacznie 40h tygodniowo. mamy (...)

czas pracy

czas pracy

o prace, mam zapis, ze norma czasu pracy to 40h tygodniowo. Rozliczenie czasu pracy nastepuje w trybie 3mcy i obejmuje 9dni po 12h i 51 dni po 7h17min. Jak (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

zgodne z prawem i jak w takim przypadku postąpić? adrian65 Witam, 5 marca złożyłam wniosek do swojej firmy na ręce szefa o dodatkowy macierzyński, urlop wychowawczy za 2011 i (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

bezmyślne i pożałowania godne. Z taką filozofią wpędzacie swoje dzieci i byłych mężów w biede i społeczne wykluczenie. Tak właśnie rodzi się lumpenproletariat i (...)