niskotowarowe w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

zachowek

zachowek

, a majątek po sobie przekazał w całości babci. Dodam, iż mój ojciec zmarł w 1999r. a dziadek w 2012r. Dziadkowie mieli tylko 1 dziecko - czyli mojego ojca. Chcę dochodzic (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

płatności minął 12.10.2007 r i 26.10.2007 r. Zastanawiam się dlaczego dopiero w styczniu 2008 r. po dwóch miesiącach od upływu terminów zapłaty, firma IMP Sp. z o.o. przysyła (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. Tymczasem (...)

Najdroższe marki świata

Najdroższe marki świata

Wartość w 2010 r.: 29 mld USD Pozycja w 2010: 7. Kraj pochodzenia: Wielka Brytania 4. IBM Wartość w 2011 r.: 36,2 mld USD Wartość w 2010 r.: 33,7 mld USD Pozycja (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

wynagrodzenie za prace praktykanta w wkacje?? ju***** prawo-pracy.net Za prace praktykanta w wakacje jest takie samo wynagrodzenie jak dostajesz w ciągu roku szkolnego.... W drugiej (...)

VAT-25

VAT-25

został uzupełniony pismem z dnia 19 listopada 2008r. (data wpływu 19 listopada 2008r.). W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny: Wnioskodawca w (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

takim lokalu, 3. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, 4. prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

- umowa na czas określony do 02.05.2009r Czy za 2008 r należy mi się urlop? i jak to wygląda dalej?. EWA prawo-pracy.net Jeśli masz udokumentowane w zakładzie pracy 1 pracy to należy (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

9200 zł I-XII 1991r 27600zł I-XII 1992r 27600zł I-XII 1993r 27600zł I-XII 1994r 27600zł Mam następujące pytania 1. Ile jest w stanie wywalczyć prawnik w sądzie? 2. (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

), która weszła w życie z dniem 1 listopada 2005 r. Mocą tej ustawy uchylony został w art. 32 ust. 1a pkt 2, na podstawie którego do okresu pracy w szczególnych warunkach lub w (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

NIEOKREŚLONY, A W DRUGIM NA 10/18 I MAM UMOWĘ NA CZAS OKREŚLONY. CZY MOGĘ WZIĄĆ URLOP WYCHOWAWCZY W ZAKŁADZIE, W KTÓRYM MAM UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY I PRACOWAĆ U TEGO PRACODAWCY (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. - oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński zostało złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome (...)

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

orzecznika dnia 11.10.2010 r. i dodatkowych konsultacji lekarza neurologa 28.10.2010 r. ZUS O/Warszawa decyzją lekarza orzecznika z dnia 24.11.2010 r. przyznał mi rentę z tytułu jedynie (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

. Mam taki problem kredyt byl zaciagniety w 2000 roku w lutym do maja 2000 byl spłacany pozniej nie terz przyszlo pismo z sadu ze z kwoty 2200 jest 1800 odsetek i do zaplaty w ciagu 2 tygodni (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

u Kamila na 15 000 zl , ktora zobowiazuje sie zwrocic do 30 kwietnia 2010r. Otwarcie lokalu w lutym 2010r. pod koniec maja, Michal proponuje wejscie Kamilowi w spolke, ukrywa, ze lokal (...)

Dowódca Batalionu nie chce mi przedłużyć kontraktu - wydaję mi się, że to tylko jego \\\\\\\

Dowódca Batalionu nie chce mi przedłużyć kontraktu - wydaję mi się, że to tylko jego \\\\\\\"widzi

poligonowych itd. W październiku 2013 r. odbył się w mojej jednostce poligon trwający 4 doby. Ze względu na mój uraz i zwolnienie z zajęć nie brałem udziału w tym przedsięwzięciu. (...)

Dowódca Batalionu nie chce mi przedłużyć kontraktu - wydaję mi się, że to tylko jego \

Dowódca Batalionu nie chce mi przedłużyć kontraktu - wydaję mi się, że to tylko jego \"widzi mi

poligonowych itd. W październiku 2013 r. odbył się w mojej jednostce poligon trwający 4 doby. Ze względu na mój uraz i zwolnienie z zajęć nie brałem udziału w tym przedsięwzięciu. (...)

Dowódca Batalionu nie chce mi przedłużyć kontraktu - wydaję mi się, że to tylko jego \\\

Dowódca Batalionu nie chce mi przedłużyć kontraktu - wydaję mi się, że to tylko jego \\\"widzi

poligonowych itd. W październiku 2013 r. odbył się w mojej jednostce poligon trwający 4 doby. Ze względu na mój uraz i zwolnienie z zajęć nie brałem udziału w tym przedsięwzięciu. (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

. Sąd wyznaczył zabezpieczenie alimentacyjnę na córkę w lutym 2014r. w wysokości 500zł do chwili obecnej "tatuś" zapłacił za jeden miesiąc. Wchwili obecnej przebywa w Niemczech, (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż dom, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

pozostają w stosunku pracy. 14. Podmiot, w którym funkcjonariusz celny pełnił służbę - w stosunku do funkcjonariuszy. Dla osoby prowadzącej pozarolniczą działalność i osoby z (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność (...)

PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

w terminie i w wysokości określonej w tytule wykonawczym, może skutecznie - stosownie do okoliczności - w drodze skargi kwestionować czynność komornika w zakresie obciążenia (...)