Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Presco atakuje!!! co robić?19 Lipca 2004

  spokoju". Jak to się stało? zlapali mnie w autobusie w 1999 roku i wlepili mandat na kwote 70zł. Na drugi dzień pojechalem i ten mandat zaplacilem i był spokój, a o całej sprawie (...)

 • ZUS, oszukańcza księgowość i praca za granicą?6 Listopada 2007

  Szukam porady w mojej, dość problematycznej, sytuacji... Zostałem zatrudniony w Belgii przez firmę - dajmy na to, X. Właścicielem firmy jest Belg Y, firma działa w Belgii, ale ma (teoretyczną) siedzibę (...)

 • ZUS, oszukańcza księgowość i praca za granicą?.6 Listopada 2007

  Szukam porady w mojej, dość problematycznej, sytuacji... Zostałem zatrudniony w Belgii przez firmę - dajmy na to, X. Właścicielem firmy jest Belg Y, firma działa w Belgii, ale ma (teoretyczną) siedzibę (...)

 • Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!20 Września 2002

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie (...)

 • chorobowe i zmiana nazwy firmy 24 Lutego 2012

  Czy ktoś wie może jak się ma zmiana nazwy firmy do tego co powinno się wpisać na L4 aby było honorowane? Tej informacji powinna udzielić firma. wolmir Jeśli NIP i REGON ten sam, to podawaj (...)

 • Dochód nie prowadząc działalności gosp.23 Maja 2004

  Witam wszystkich! Zamierzam uruchomić stronę WWW i za jej pośrednictwem pobierać opłaty za pomocą nsystemu mikropłatności. Czy wobec tego muszę rejestrować działalność gospodarczą? Jeśli nie, (...)

 • Spółka cywilna - jej obecna sytuacja16 Lutego 2001

  Poszukuje wyjasnienia obecnej sytuacji spolki cywilnej. dotychczas znalazlem jedynie informacje szczatkowe. rozumiem, ze kazdy ze wspolnikow rejestruje sie jako przedsiebiorca w swoim urzedzie gminy. ale pojawiaja (...)

 • zmiany w zakresie dzialajnosci w sp z oo18 Sierpnia 2004

  Czy po zatwierdzeniu przez notariusza zmian w zakresie dzialalnosci (poszerzenie) moge odrazu dzialac w tym nowym zakresie, czy dopiero jak dostane potwierdzenie o wpisie do krs? spolka jeszcze nie jest zarejestrowana (...)

 • Kiedy staje się płatnikiem VAT14 Marca 2003

  Założyłem wniosek o rejestrację spółki z o.o. w KRS i złorzyłem do urzędu skrbowego druki NIP-2 i VAT-R., otrzymałem numer REGON. Od którego momentu mogę rozliczać podatek (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?23 Lipca 2013

  firmy. Wgl firma w niemczech i sprawa sądowa w niemcech.. tam jest takie coś jak umowa o dzieło ?? niemiecki sąd określa według prawa Niemieckiego ! Po za tym Pani Marto prawnik prawnika pogania stać (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.