Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie (nieważnej?) umowy najmu mieszkania.18 Grudnia 2009

  Otóż w umowie o wynajęcie mieszkania właściciel mieszkania wpisał w miejsce przeznaczone dla wynajmującego mnie a w miejsce najemcy siebie. czyli... Umowe zawarto... pomiędzy panem Jan Kowalski zamieszkały (...)

 • Czy po wygaśnięciu umowy najmu okazjonalnego obowiązuje okres wypowiedzenia?2 Lipca 2013

  Dzień dobry, Mam pytanie jako Wynajmujący mieszkanie. Wynajołem mieszkanie na czas określony (najem okazjonalny). Po wygąśnięciu umowy nie podpisałem kolejnej, ponieważ przebywałem za granicą, ale najemca (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??28 Września 2010

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem umowę. Teraz jednak naszły mnie wątpliwości (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek27 Września 2002

  glownego najemcy lecznie w mieszkaniu w ktorym glownym najemca byl zmarly) Ojciec byl osoba pod opieka hospicjum domowego i wymagal stalej opieki i dobrych warunkow zamieszkania(lazienka wc)gdzie w mieszkaniu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę najmu. (...)

 • zamiana mieszkania a niewymeldowanie osoby z pobytu starego19 Września 2009

  zamieniłam się na mieszanie kwaterunkowe jako najemca powinnam wymeldować w ciągu 30 dni wszystkie osoby,ale nowy najemca zgodził się nie na piśmie tylko ustnie żeby jedna osoba została w (...)

 • KOMORNIK23 Kwietnia 2008

  użytkować, bo tu jesteś zameldowany! U mnie też próbował przeróżnych metod zastraszania, podobnych do tego co Ty opisujesz. Ale właściciel (najemca) mieszkania musi ostro z nim. Dla przykładu, (...)

 • Najemca łamie zasady umowy19 Marca 2003

  Kupiłam lokal uzytkowy wraz z najemcą(zapisane w akcie notarialnym) Wkrótce najemca złożyl wymówienie. Zgodnie z umowa termin wypowiedzenia to dwa mies.Obecnie rozpoczął się ostatni miesiąc wypowiedzenia, (...)

 • Mieszkanie wynajmowane 24 Listopada 2013

  Witam poniżej przedstawię państwu punkt z umowy dotyczący najmu mieszkania reszta uowy zawiera tylko punkty dotyczące opłaty itd , jeśli jest możliwość jej wypowiedzenia, to jaka ? pilniee proszę o odpowiedź (...)

 • główny najemca5 Lipca 2007

  mieszkam od ponad 15 lat w mieszkaniu mojej babci, która zmarła 7 lat temu. Nie byłam zameldowana w lokalu. Teraz chciałabym sie starac o tytuł głównego najemcy, czy jest na to szansa? Mieszkanie nie jest (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane