Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawarcie związku małżeńskiego z obywatelką Litwy16 Czerwca 2014

  Dzień dobry, jestem obywatelem polskim, w szczęśliwym związku ze stałą partnerką, będącą obywatelką Litwy. W najbliższym czasie zamierzamy zawrzeć związek małżeński (na terytorium RP). "Planowana (...)

 • Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.514 Lutego 2014

  Powód(spadkobierca właściciela pierwotnego) wniósł sprawę o uiszczenie, 102,000 wraz z odsetkami. Za bezumowne bez prawa do lokalu mieszkania w jego nieruchomości. Początek sprawy, odbył się bez rewelacji (...)

 • podział majątku przed rozwodem czy po17 Stycznia 2014

  witam postaram się jak najdokładniej opisać swoją sytuację .Chcę się rozwieść i na pewno bez orzekania o winie , nie chcę prania brudów i szarpaniny . Mąż na razie jest na etapie błagania mnie żebym (...)

 • Dług w zus z 2001-2005 po tacie.16 Stycznia 2014

  Witam, jest to mój pierwszy post, i szkoda że w tym dziale. Przejdę od razu do konkretów: Mój tata: zmarł w 2008 roku Pozostawił 2 synów, jeden młodszy drugi starszy. Gdy tata zmarł miałem 14 lat a mój (...)

 • Spadek a utudnione wejście do mieszkania31 Października 2013

  Witam, potrzebuję pomocy Po śmierci mamusi - jedynej właścicielki mieszkania, dziedziczymy ja i mój brat. Będziemy składać wniosek do sądu o ustanowienie nabycia spadku z ustawy. Sprawa jest bardzo świeża, (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.24 Października 2013

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem aut z zagranicy. Zakupiłem od niego auto na terenie (...)

 • Sprawa o dział spadku7 Października 2013

  Witam uprzejmie, Bardzo proszę o pomoc, bo sytuacja jest trochę skomplikowana. Sytuacja wygląda następująco: Spadkodawca napisał testament, w którym powołał dwie osoby do spadku. Jedyną córkę (...)

 • rozdzielenie terenu wspólnego19 Lipca 2013

  Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, lecz potrzebuję konkretnych przepisów, paragrafów itp.. Sprawa wygląda tak: Zakupiłem mieszkanie w 4 rodzinnej kamienicy. W tym samym czasie lokator nr 1 również (...)

 • Porada własność gruntu, a rozbudowa domu11 Lipca 2013

  Witam, moi rodzice są właścicielami posesji (działki budowlanej wraz z domem mieszkalnym) w Raszynie k. Warszawy. Przepisy budowlane w gmienie uniemożliwiają wybudowania na działce samodzielnego domu w (...)

 • Problem z sąsiadem i granicą działki15 Maja 2013

  Witam. Rodzice przepisali mi działkę wraz z budynkiem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi. Po wszystkim okazało się, że jeden z budynków gospodarczych z którego korzysta sąsiad (pow. zabudowy ok. 150m2) (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.