Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką24 Listopada 2003

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu lub czegoś inego ? (hronus) Przeczytaj przepisy ustawy (...)

 • VAT-2529 Marca 2013

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone 6% cło oraz 19% VAT od wartości motocykla, z Niemiec (...)

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku3 Listopada 2012

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, a bardziej dokładnie - czy wnioski (i stosowne postanowienia (...)

 • podział majątku przed rozwodem czy po17 Stycznia 2014

  witam postaram się jak najdokładniej opisać swoją sytuację .Chcę się rozwieść i na pewno bez orzekania o winie , nie chcę prania brudów i szarpaniny . Mąż na razie jest na etapie błagania mnie żebym (...)

 • Podatek od darowizny - zwolnienie od podatku !!!7 Stycznia 2011

  Zwalnia się od podatku, między innymi nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę, jeżeli: * zgłoszą nabycie (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  wątpliwości interpretacyjnych budzi pojęcie ?nabycie uprawnień emerytalnych?. W indywidualnych przypadkach zawsze decyzję podejmuje dyrektor szkoły, jako pracodawca. Przywołując jednakże rozstrzygnięcia (...)

 • nabycie spadku a nabycie praw do spadku8 Listopada 2012

  Witam. Mam takie pytanie. Czy wniosek (i stosowne postanowienie sądu) "o nabycie spadku" (czy to z ustawy, czy z testamentu), oraz wniosek "o nabycie PRAW do spadku" ( czy też o "sądowe potwierdzenie (...)

 • nabycie spadku15 Września 2007

  w spadku po dziadkach ja i moj kuzyn otrzymalismy po polowie domu w momencie otwarci testamentu moj kuzyn juz nie zyl czy ktos po nim dziedziczy skoro on nie sporzadzil testamentu Jak stwierdzić nabycie (...)

 • nabycie obywatelstwa14 Maja 2005

  dzien dobry chcialam prosic o opodpowiedz na pytanie czy moge nabyc obywatelstwo niemieckie? a o to szczegoły:moj ojciec nabyl obywatelstwo niemieckie, przez dziadka ktory urodzil sie na terenie trzeciej rzeszy, (...)

 • Jak interpretować zapis w art 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn ?13 Stycznia 2012

  Witam ,napotkałem się z takim zapisem w art 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn "2) zbycie budynku lub lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość (udziału w budynku lub lokalu), albo spółdzielczego (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.