Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie spadkowe w sytuacji gdy część spadkobierców nie żyje29 Lipca 2007

  Witam, staramy się o tzw mienie zabużańskie. Jest to związane z postępowaniem spadkowym po babci.Babcia zmarła w 1992 roku. Wcześniej nie było potrzeby przeprowadzać spadku, bo niewiele zostało, a mienie (...)

 • Podatek od spadku18 Czerwca 2006

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem jak mam rozumieć ten punkt :nie wlicza się do podstawy opodatkowania (...)

 • Darowizna25 Lutego 2001

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek : jeżeli wartoś (...)

 • Jak stwierdzić nabycie spadku ?22 Czerwca 2012

  Witam serdecznie, dostałem informacje że po śmierci wuja z Suwałk(ja jestem z górnego śląska) czeka na mnie spadek który wuj mi zapisał. Chciałem się dowiedzieć jak stwierdza się nabycie spadku (...)

 • Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.514 Lutego 2014

  Powód(spadkobierca właściciela pierwotnego) wniósł sprawę o uiszczenie, 102,000 wraz z odsetkami. Za bezumowne bez prawa do lokalu mieszkania w jego nieruchomości. Początek sprawy, odbył się bez rewelacji (...)

 • Dług w zus z 2001-2005 po tacie.16 Stycznia 2014

  Witam, jest to mój pierwszy post, i szkoda że w tym dziale. Przejdę od razu do konkretów: Mój tata: zmarł w 2008 roku Pozostawił 2 synów, jeden młodszy drugi starszy. Gdy tata zmarł miałem 14 lat a mój (...)

 • Spadek a utudnione wejście do mieszkania31 Października 2013

  Witam, potrzebuję pomocy Po śmierci mamusi - jedynej właścicielki mieszkania, dziedziczymy ja i mój brat. Będziemy składać wniosek do sądu o ustanowienie nabycia spadku z ustawy. Sprawa jest bardzo świeża, (...)

 • darowizna 201220 Kwietnia 2012

  Hej, ludziska mam pytanie, czy nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych w drodze darowizny podlega opodatkowaniu według stawki 20%? Nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych w drodze (...)

 • zwolnienie z podatku5 Lipca 2011

  Mam takie pytanie w tamtym roku sprzedałem nowe mieszkanie a pieniądze przeznaczyłem na zakup nowego i na remont części tarasu, czy w związku z tym mogę starać się o zwolnienie z podatku ? Dla nieruchomości (...)

 • Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci14 Kwietnia 2010

  Witam, serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić. Mój ojciec zmarł we wrześniu 2007r. o jego śmierci się dowiedziałam się o od jego siostry. Nie miałam kontaktu z ojcem od wielu (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.