nabycie praw do emerytury osob urodzonych po 1949 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytalny wynosi dla kobiet 60 lat. Jednakże osiągnięcie tego wieku nie zawsze jest warunkiem koniecznym do nabycia prawa do emerytury. Szereg przepisów określa warunki wystarczające (...)

Zmiany w prawie do emerytury

Zmiany w prawie do emerytury

Zmiany w prawie do emerytury Witam, ponoć mają zostać wprowadzone zmiany w możliwości przyznawania prawa do emerytury, ma ono ponoć być uzależnione od daty urodzin> jak to dokladnie (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

w Anglii i staralismy sie o jej przyjazd tutaj,ale jak to w zyciu bywa peh nie udalo sie,wiec postanowilismy ze wroce do polski i postaram sie aby mogla przyleciec do polski.I wlasnie tu mam do

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

potrzebowała. Ostatnio do mnie zadzwonil ze chce dziecko wziac do siostry na miesiac do niemiec i juz sie kaplam ze cos kombinuja ale sie nie zgodzilam i wtedy doszlam do wniosku ze (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

dotrzymuja umowy niszcza wszystko co jest do zniszczenia w mieszkaniu szkody jakie pootrafia zrobic nie sa adekwatne do zarobionych pieniedzy a do tego jeszcze panstwu trzeba odprowadzic (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

czy nie warto skierować sprawy do prokuratury Ewa Wszyscy co dostali wezwania do zapłaty niech się zastanowią czy nie warto podać tej sprawy do prokuratury bo to już na wielką skalę (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

dziecko bez ojca po stronie matki). -jeżeli oboje rodzice maja prawo do obywatelstwa a nie wystepowali to ty musisz to zrobic w ich imieniu aby po nich nabyc prawo, -po 01.05.2004r.masz (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zwolniła mnie od oplat sadowych ale placic musze pozdrawiam ps, płac po trochu ale płac zablkoujesz droge do sadu ja tego nie zrobiłem to pozniej sie po sadach włuczyłem stayer9 takie (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

. agnes637 DO AGATKI to co piszesz na temat alimentow po pozbawieniu praw do dziecka to pzdura ojciec mojego syna jest pozbawiony i fundusz placi mi ci miesiac jedynym odstepstwem od (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nie pomyslala o rozwodzie męczymy sie juz cwierc wieku. Jedno co zrobiła do udała sie do Urzędu MIasta a Rzecznik Praw Obywatelskich pokierowal ja do specjalnego wydzialu (tu dokladnie (...)

zbycie praw spadkowych

zbycie praw spadkowych

zbycie praw spadkowych W testamencie z roku 1949 Babcia mojego Męża dokonała zapisu na swojego wnuka a mojego męża część nieruchomości z warunkiem że w dwa lata po śmierci Babci spłaci (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

do GIP-u....moze wkoncu ktos odbierze..;/ A co do dziewczyn z Lodzi...czy one zostaly zwolnione bo tak zrozumialam:(?? Probowalam sie do nich dodzwonic w niedziele i nie dalo rady...caly czas (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

koszmar. Partnerka namówiła mnie do wstąpienia do stowarzyszenia ochrony praw ojca i to był strzał w 10!!! Pomogli napisać wnioski do sądu, doradzili w oparciu o swoje doświadczenie, (...)

DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

i posxla. Po 4 godz chcialem do niej zadz tel jej byl wylonczony. Zadz do jej matki nie bylo jej tam . I znow znikla od soboty do niedzieli wieczór. Zero zaintetesoeania sie corcia (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zajdzie konieczność pójść do lekarza czy tez do szpitala (odpukać) czy powinna sie zaraz po wygasnięciu umowy zarejstrować w urzędzie pracy czy dopiero po tym jak skończy sie (...)

Zameldowanie

Zameldowanie

co nie jest prawdą)wyjechałam na 3 lata do pracy do Anglii.Teraz wracam do kraju i nie chce mnie zameldować a dowód osobisty też za chwilę bedzie niewazny -nie wiem co robić! Dałam (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

po 2 nękali po 3 ujawnili dane osobowe osobie postronnej i po 4 podali nieprawidłową kwotę zadłużenia w celu wyłudzenia pieniędzy za skierowanie sprawy do sadu w związku z tym (...)

widzenia z dzieckiem

widzenia z dzieckiem

żyjemy razem on wrócił do swojego kraju płaci normalnie alimenty i teraz chce zabrać córkę do sibie na wakacje boję się i nie chcę tego jak mogę jemu przeszkodzić, gdyz nie ma on ograniczonych (...)

Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

których szydziła sobie ze mnie. Czy w zaistniałych okolicznosciach mozna sie starac o odebranie praw do dzieci czy jak zwykle ojciec nie ma szans? Sławek alimenty.pl chce pozbawic ojca dziecka (...)

rozdzielenie terenu wspólnego

rozdzielenie terenu wspólnego

współwłasności czy nieruchomość jest już podzielona i współwłasność została zniesiona. Kolejnym aspektem jest nabycie prawa własności przez zasiedzenie skoro stan taki trwa już 1949 (...)

Wniosek o nabycie prawa do spadku

Wniosek o nabycie prawa do spadku

takich jak ja byłaby dziwna i nie do pozazdroszczenia. To by znaczyło, że po prostu "nabyłem" już spadek. I np. byłbym zobowiązany do zapłacenia stosownego podatku. A przecież fizycznie (...)

Łamanie Praw Rekrutacji na Uniwersytet przez Komisje Rekrutacyjną

Łamanie Praw Rekrutacji na Uniwersytet przez Komisje Rekrutacyjną

: [...] VIII lista zakwalifikowanych do przyjęcia ? 18.10.2017 po godz. 13:00 termin na dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów na studia ? 19.10.2017 do godz. 14:00 (czwartek) [...] Wiekszość (...)

jak odzyskac dziecko??

jak odzyskac dziecko??

jezyka wyjechalam za granice.Rylam pucujac gary na jednej zmianie a na drugiej opiekujac sie strszymi ludzmi.Wysylalam wszystko przez western union do polski.Co 3-4 miesiace zjezdzajac do polski na (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

charakterze. Kochanowski we wniosku do TK ocenił, że jeden z zapisów ustawy wprowadza 'zaostrzenie z mocą wsteczną' dotychczasowych warunków nabywania prawa do wcześniejszej emerytury. (...)

przebieg procesu spadkowego

przebieg procesu spadkowego

wogole nie chciala przyjezdzac, to wysylala do sadu takie oswiadzcenie woli: imie i nazwisko itd... znam date rozprawy, prosze o rozpatrzenie jej bez mojego udzialu, z rzekam sie wszelkich praw do (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

w zakresie alimentowania, poprzez systematyczne składanie wniosków do powołanych do tego instytucji: - Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: [www.mpips.gov.pl] - Rzecznik Praw Obywatelskich

SZUKAM Adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym

SZUKAM Adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym

. Profesjonalista.Spadek był duży i dużo chętnych,wszyswszystko zakończyło się po naszej myśli. Jerzy50 Tez mialam dosc zagmatwana sprawe spadkowa. Bylo kilka osob do spadku z czego (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

. To małżeństwo trwało niecały rok. Powódy jakie przedłożył to: Niedojrzałość emocjonalna żony do bycia żoną i matką, Brak rozeznania co do istotnych praw i obowiązków matki (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

zabierać go do swojej rodziny,do kina,na basen itd.nikt nie ma prawa Ci tego zabronić ! Jesteś ojcem dziecka i ono należy do Ciebie tak samo jak i do matki.Jeżeli masz dowody na (...)