na czym polega przeliczanie emerytury dla urodzonych w 1949 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zmiany w prawie do emerytury

Zmiany w prawie do emerytury

dokładnie, dla urodzonych przed 1 stycznia 1949 r. zachowano system obliczenia emerytury na dotychczasowych zasadach, uzależnionych od zarobków w wybranych (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

od osoby w kwocie 100,- DM. W roku 1990 udzielil dlugiego wywiadu dla tygodnika Wprost na temat problematyki obywatelstwa niemieckiego dla etnicznych slazakow opolskich. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

latach byłam dwa razy na urlopie macierzyńskim + L4 związane z ciążą. W szkole powiedziano mi, że nie mogę iść na urlop dla poratowania zdrowia, bo w ostatnich 7 latach (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

całkowicie polską parą, termin ślubu w Polsce mamy w maju 2009 r., ale wcześnie na przełomie roku spędzimy miesiąc na Filipinach - i tam chcielibyśmy wziąć ślub na (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

BO TO NA DZIECI PŁACIMY ALIMENTY NIE NA SWOJE ZACHCIANKI każdy chce żyć godnie ale... patrzmy najpierw na to co dla dziecka jest dobre a potem popatrzmy co bysmy chcieli dla (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

głównym sukcesem w życiu jest zajście w ciąże i urodzenie dziecka. Pańć, które tuż po zobaczeniu na teście dwóch kresek lecą na L-4 i domagają się od państwa często (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

to bywa w życiu? (walkarz) Potrzebuję informacji na temat możliwości wyegzekwowania alimentów na dziecko w od bezrobotnego? czy są na to jakies szanse? czy w momencie (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

alimenty.pl W 2005 roku wyjechale na stale z Polski do Anglii. W ty czasie moja ex wystapila o rozwod i w bardzo krotkim czasie go uzyskala (3 miesiace). Zostaly mi przysadzone (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

przeprowadzą w przyszłym roku i który jest lub nie akceptowany przez prezesa SO oraz ministerstwo, w tym roku taka kontrola dotyczy np tzw. dozorów uproszczonych, w kręgu (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

ciąży! Przedtem pracowałam u niej na caly etat, robiłam nadgodziny, "byłam na każde piernięcie", ale w papierach miałam napisane,że pracuję na pół etatu. niedośc,że gdy (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sytuacje i czekam na jakieś wskazówki z Waszej strony: Wynajmuję (a raczej wyrozumowywałam) 3 pokojowe mieszkanie w Warszawie wraz z 2 koleżankami. Z właścicielem podpisałyśmy umowę na (...)

Uciążliwi lokatorzy

Uciążliwi lokatorzy

dwór raz na tydzien na kilka minut i nosza go na rekach a po domu jezdzi rowerkiem lubi trzaskac w kaloryfery rzucac ciezkimi przedmiotami bo mama nauczyla przypomne z e jego mamusia (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

pracuję przez 5 dni w tygodniu na etacie 8 godzin dziennie; w weekendy pracuję na nocki w sortowni pieniędzy; nie mam życia towarzyskiego, czasu ani dla siebie ani (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

mama pisała co roku pismo oświadczając że otrzymywała pieniądze na mnie w kwocie dużo wyższej niż było w rzeczywistości (głupia była i tyle). Ojciec dawał 100 Euro na (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

wniosek w tym roku zlozyc. Pozdrawiam mariusz306 alimenty.pl Witam!!! mam zamiar w tym roku zlozyc wniosek o uniewaznienie malzenstwa i bardzo prosze o przeslanie takiego wzoru na (...)

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

dalszych alimentów do końca edukacji, co mogę zrobić w celu wyegzekwowania ich? Mam 24 lata, skończyłem w tym roku w maju jeden kierunek studiów, a od października (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

samochód przepisał na ojca, pracuje na czarno, wynajmuje mieszkanie. Zostawił potężne obciążenia na domu (niespłacona hipoteka po jego kredycie na firmę). Jakie są warunki, (...)

Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką

Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką

obcymi dla nich babami. Poza tym wiedziałyscie co robicie -ze mają żony, dzieci -to własnie dla dobra dzieci -zostawcie je w spokoju i moze opuszczajcie dla Swojego odbitego ukochanego (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

ROZWIEDZIONY SAD PRZYZNAL MI 12 LAT TEMU 150 PLN,[SMIESZNE] CORKA W TYM ROKU KONCZY 19 LAT W OSTATNIM CZASIE MIESIECZNIE PRZELEWAM CZESC NA MATKE CZESC NA CORKE OKOLO 2000 PLN (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zapłać dla Świętego spokoju". Jak to się stało? zlapali mnie w autobusie w 1999 roku i wlepili mandat na kwote 70zł. Na drugi dzień pojechalem i ten mandat (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

becikowego? (oczywiście przy zachowaniu zasady obowiązkowych badań ciążowych raz w trymestrze). Czy próg 1922PLN na osobę w rodzinie czyli w tym wypadku na mnie i noworodka (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

ta metalnoscia i wiem ze my europejczycy zawsze bedziemy na innej platwormie dla nich wiem ze mozesz byc teras na mnie zla ale nie ma dla nich luzniego zwiasku dla nich jestesmy (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o wychowanie lub o utrzymanie uprawnionego. W takim jednak wypadku świadczenie alimentacyjne pozostałych (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

vat25. co w takiej sytyacji mam zrobić. Prosze o odpowiedz guto Witam, mam pytanie mąż sam był w Holandii, ma fakturę na wynajem lawety, otrzymał w komisie w Holandii nie (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

głównie też polega, ale różnica polega na tym, że zawodowo pomagam w różnych sprawach, chociaż nie zawsze mam na to ochotę, a na forum prywatnie pomagam tylko (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

ok 2000 do ręki) ubiera dziecko w ciuchlandzie, dziecko chodzi tylko na zajęcia tańca za 40 zł/m-c do MDK, je darmowe zupki w szkole (matka nie płaci za obiady, bo zupa wystarczy, a w (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

teraz bronic...nie jestem w stanie jezdzic na co drugi weekend do pl poniewaz na wzglad kosztow...corka w tym roku zaczyna szkole i ma spokojny dom nie chce jej macic w (...)