Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek27 Września 2002

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci babci z tego mieszkania? dodam że babcia wymaga stałej (...)

 • lokatorskie spódzielcze prawo do lokalu przy podziale majątku1 Marca 2006

  Od 8 lat toczy się postępowanie o podział majątku. W tym czasie były mąż ożenił się po raz drugi, umarł przepisując testamentem cały majątek drugiej żonie. W trakcie sprawy rozwodowej wymeldował (...)

 • Czynsz w spółdzielni3 Listopada 2004

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - (...)

 • Darowizna mieszkania11 Kwietnia 2006

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj brat zmarł poł roku temu.Zostawił dwoje (...)

 • Sąsiad chce abyśmy po jego smierci przejęli jego mieszkanie lokatorskie!!!5 Sierpnia 2006

  Sąsiedzi moich teściów nie mają dzieci ani żadnej bliskiej rodziny. Zaproponowali nam ich mieszkanie po ich śmierci (są już w sędziwym wieku, oboje po 85 lat). Niestety jest to mieszkanie (...)

 • Komu mieszkanie po śmierci męża?15 Sierpnia 2004

  Niedawno zmarł mój mąż. Zamieszkiwałam z nim w mieszkaniu spółdzielczym, lokatorskim zapisanym na jego nazwisko, mąż był głównym lokatorem. Po prostu sytuacja była taka, że po ślubie wprowadziłam (...)

 • spadek2 Listopada 2008

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie bratu przy czym (...)

 • prawo do wymeldowania bez zgody20 Stycznia 2010

  Witam. Od około 2001 roku zameldowali mnie w swoim mieszkaniu dziadkowie. Mieszkanie to wykupili od spółdzielni na własność. Dziadek nie żyje kilka lat, a ostatnio zmarła babcia. Głównymi spadkobiercami (...)

 • PIERWOKUP KOMUNALKI.POMOCY!!!!!!!!11 Sierpnia 2006

  Zmarł najemca mieszkania komunalnego(mieszkał sam).Zameldowany jest wnuk(nie zamieszkiwał)nie może być najemcą art.691.Czy ma on prawo pierwokupu?Inny wnuk stara się o ten lokal sądownie.Ma (...)

 • Zmiana głównego najemcy (spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu)25 Listopada 2004

  Moj brat posiada spoldzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszlanego w SM. W mieszkaniu tym w rzeczywistosci zamieszkuje ja wraz z moim meżem. Brat chce nam odstąpić swoje mieszkanie (w którym (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane