Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna do podziału na spadkobierców2 Września 2003

  Czy darowizna otrzymana przed śmiercią darczyńcy podlega podziałowi jako masa spadkowa (romeo) jeśli jest sporządzony akt darowizny na kokretną osobę to nie podlega to jako masa spadkowa. (...)

 • czy należy mi się coś po zmarłych rodzicach??19 Kwietnia 2007

  Moja mama kilka lat temu przepisała na mojego brata całe gospodarstwo tzn: dom z działką oraz 1ha pola. Obecnie rodzice nie żyją. Mój brat dostał wszystko a ja z siotrą nic. Pole te ma teraz dużą wartość (...)

 • Niewyjaśnione zaszłości po zmarłym ojcu - proszę o pomoc!2 Października 2013

  Witam, proszę o pomoc w sprawie, która ostatnio mnie przytłacza. Wraz z siostrą jesteśmy córkami z pierwszego małżeństwa ojca, z drugiego małżeństwa również jest córka. Ojciec był po rozwodzie (...)

 • Podatek od spadku i......komornik21 Maja 2008

  Odziedziczyłem spadek po ojcu,jednak tylko na papierze.Całością masy spadkowej zarządza (i czerpie z tego zyski)konkubina ojca (która nie ma żadnego formalnego prawa do tego spadku).Jedynymi spadkobiercami (...)

 • podatek spadkowy6 Lutego 2007

  Czy obejmuje mnie nowa ustawa o spadkach i darowiznach. Moja matka zmarła w 1995 roku nie pozostawiając tetamentu. Spadkoborcami jest mój ojciec oraz ja. Dotychczas nikt z nas nie wystąpił do sądu z wnioskiem (...)

 • Od 4 lat nieznane jest nam miejsce pobytu spadkobiercy?21 Listopada 2005

  Witam, mam taki orzech do zgryzienia dlatego szukam pomocy i rady. Po œmierci ojca w sierpniu 1998 (nie ma testamentu), pozostala masa spadkowa ( dom na działce-od œmierci ojca jest niezamieszkany (...)

 • Od 4 lat nie wiemy gdzie spadkobierca przebywa - co robić?!21 Listopada 2005

  Witam, mam taki orzech do zgryzienia dlatego szukam pomocy i rady. Po œmierci ojca w sierpniu 1998 (nie ma testamentu), pozostala masa spadkowa ( dom na działce-od œmierci ojca jest niezamieszkany (...)

 • Czy należy mi się spadek?30 Marca 2005

  W październiku 2003 zmarła moja matka. Do dnia dzisiejszego nie wiem, czy zostawiła testament. Jesteśmy formalnie z ojcem jedynymi spadkobiercami. PYTANIE? Kto powinnien rozpocząć postępowanie spadkowe i (...)

 • rodzice podarowali mieszkanie córce mojej siostry czyli wnuczce17 Listopada 2004

  Czy mi jako synowi należy sie w razie śmierci rodziców zachówek Zachówek dotyczy tylko rozporządzeń po śmierci (czyli np. w testamencie), jeśli Twoi rodzice podarowali coś za życia, to na mój gust niestety (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane