majątku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Podział majątku

Podział majątku

majątku różnego stopnia przyczynienia się do powstania majątku wspólnego a więc, że majątek powinien być podzielony w inny sposób np. 3/4 dla jednego małżonka i 1/4 dla drugiego. Sąd (...)

Poradźcie...

Poradźcie...

pieniądze pochodzące z majątku odrębnego generalnie będzie należeć także do majątku odrębnego. e) Przedmioty domowe - tzw. Przedmioty zwykłego urządzenia domowego należą do wspólnego (...)

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu  rozwód i podział majatku

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu rozwód i podział majatku

duchu. Mówił, że uda się wygrać sprawę i prawda zwycięży. Tak się stało. Mimo, że nie mam już męża jestem szczęśliwsza o wiele bez niego? Został tylko podział majątku po rozwodzie ale (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każdy z nich przyczynił się do powstania tego majątku. Spadkobiercy (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

jesteśmy w trakcie rozwodu. Nie ma podziału majątku. Nadal istnieje wspólność ustawowa. Czy ja mam prawo wchodzić do firmy gdzie jest połowa mojego majątku. Czy mogę obejrzeć dokumenty (...)

podział majątku przed rozwodem czy po

podział majątku przed rozwodem czy po

trwania małżeństwa. Znaczenie ma z jakich środków jest on nabywany. Nabycie z majątku dorobkowego wspólnego powoduje nabycie do majątku wspólnego małżonków. Nabycie z majątku odrębnego (...)

DO MIKAWI-PYTANIE!!!!

DO MIKAWI-PYTANIE!!!!

uzyskać zaspokojenia z majątku wspólnego, gdy : zobowiązanie powstało przed zawarciem małżeństwa zobowiązanie dotyczy tylko majątku odrębnego małżonka sąd postanowił o tym, że spłata (...)

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

od prawa rodzinnego oraz podziału majątku. Świetne podejście i zaangażowanie w sprawę, brak problemów z kontaktem. Ostatecznie sprawa zakończyła się sukcesem. Magdalena871 Duże doświadczenie (...)

umowa o podział majątku bez notariusza

umowa o podział majątku bez notariusza

umowa o podział majątku bez notariusza jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

przed sądem wywleka się brudy z małżeństwa . Serio .. nic fajnego ;/ Co do adwokatów z prawa rodzinnego , do rozwodów , podziału majątku , alimentów itd , to tym zajmuje się pani adwokat Magdalena

Jak odzyskać część wspólnego majątku nie mając przeprowadzonego podziału majątku?

Jak odzyskać część wspólnego majątku nie mając przeprowadzonego podziału majątku?

odrębnego majątku, również stanowi moją część majątku. Mój były mąż złożył apelację, domagając się połowy z wkładu mieszkaniowego i z premii gwarancyjnej, Co o tym stanowi prawo? (...)

rozwód, alimenty, podział majatku

rozwód, alimenty, podział majatku

majątku to drugie. Zona ma prawo egzekwować alimenty niezależnie od postępowania w przedmiocie podziału majątku. Ponieważ alimenty przysługują dziecku, które nie jest stroną postępowania (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku. Oba powództwa wytaczamy do sądu rejonowego, wydziału cywilnego. Najczęściej jednak do podziału majątku dorobkowego dochodzi w toku lub po rozwodzie, lub w separacji. W przypadku (...)

podział majątku a alimenty

podział majątku a alimenty

zapłatę alimentów, a podział majątku to dwa różne postępowania. Nie można sobie ot tak po prostu przywłaszczyć cudzej własności. Należy wnieść pozew o podział majątku, a gdy takowy (...)

szukam adwokata z Krakowa z zacięciem do rozwodów

szukam adwokata z Krakowa z zacięciem do rozwodów

pierwszym spotkaniu wszystko rzeczowo mi wyjaśniła razem z podziałem majątku i kwestiami rozliczeń ! co też jest istotne a następnie przedstawiła drogę skutecznego działania tak w rozwodzie jak (...)

PODZIAŁ MAJĄTKU pilne

PODZIAŁ MAJĄTKU pilne

PODZIAŁ MAJĄTKU pilne Proszę o odpowiedź. Ile kosztuje sprawa o podział majątku,chodzi mi o kwotę pieniężną, ile Sąd pobiera pieniędzy.proszę dokładnie opisać.dziękuję (ILONA) Jezeli (...)

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

pozostaje wspólne . Aby "mieć" wyłaczną własność trzeba by zgłosić wniosek o podział majątku wspólnego , tak jak napisał mój poprzednik . Życzę powodzenia. Darek Nie :) Dar Betti , podział (...)

Podział majątku po rozwodzie

Podział majątku po rozwodzie

podziału na pół. zbigniewa Witam, jestem od półtorej roku po rozwodzie za porozumieniem stron. Podziału majątku nie było. Teraz jednak dostałam wezwanie do sądu o podział majątku. (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

mąż zmarł i zostawił dług. Dodam iż nie mieliśmy rozwodu ani podziału majątku (był planowany jednakże nie zdązyliśsmy nic zrobić. Komu zatem przypadnie spłacać kredy, który maż zaciągnął (...)

Podział majątku, a roszczenie regresowe

Podział majątku, a roszczenie regresowe

zwrot czynszu w połowie od męża na sprawie o podział majątku. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak Malgorzata1122 Dziękuję za odpowiedź. Czy zanim podejmę kroki dotyczące podziału majątku (...)

POMOCY:podział majątku-jak najtaniej?

POMOCY:podział majątku-jak najtaniej?

POMOCY:podział majątku-jak najtaniej? WItam. Tak jak w temacie. Jak można najtaniej i możliwie najszybciej dokonac podziału majątku? Rozwodzimy się. Jesteśmy zgodni co do sposobu jego podziału

zachowek

zachowek

-mojego ojca, który zmarł w 2004 r. Dziadek pozostawił testament w którym uwzględnił 2 swoje córki-jednej zapisał 1/3 majątku, drugiej 2/3 majątku. Nie wydziedziczył mnie. W przyszłym tygodniu (...)

Podział majatku

Podział majatku

majątku po rozwodzie,czy to że jedna ze stron jest winna rozpadu małżeństwa ma wpływ na podził majątku. gucio alimenty.pl Witam Mam taki ogromny problem miałam sprawę o podział majątku (...)

podział majątku i co dalej

podział majątku i co dalej

podział majątku i co dalej Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, w której były (...)

Nierówny podział majątku po rozwodzie

Nierówny podział majątku po rozwodzie

sytuacje jak hazard, utrata majątku uzasadniają taki wniosek, niemniej bez analizy konkretnego przypadku nie można stwierdzić czy istnieją podstawy do stwierdzenia nierównych udziałów we wspólnym (...)

2 lata po podziale majątku, była żona żąda kolejnego podziału

2 lata po podziale majątku, była żona żąda kolejnego podziału

były mąż nie weszły w skład majątku do podziału, ponieważ tak ustalili między sobą byli małżonkowie. Po 2 latach od podziału majątku była żona złożyła pozew o podział działki (...)

Dobry adwokat w Łodzi

Dobry adwokat w Łodzi

. Bardzo wysoki poziom kultury osobistej i cierpliwość do klienta. Zdecydowanie na TAK - Mecenas Igor KLIMKOWSKI! Tutaj numer bezpośrednio do Pana Mecenasa: 600 365 228. em11999 do podziału majątku polecam

Najlepszy adwokat w Poznaniu

Najlepszy adwokat w Poznaniu

majątku. Doskonale merytoryczne wsparcie ze strony całego zespołu. A sam mecenas marcin jest doskonały na rozprawach. janor Mam przyjemność podzielić się swoją opinią na temat adwokata Mateusza

najlepszy adwokat Warszawa-opinia

najlepszy adwokat Warszawa-opinia

przy pomocy Pani Mecenas rozwód z korzystnymi rozstrzygnięciami jeśli chodzi o dzieci, a teraz myślę nad podziałem majątku. Nie wyobrażam sobie zmiany adwokata. Zbieram $ na następną sprawę :) (...)

majątek wspólny a osobisty

majątek wspólny a osobisty

majątek wspólny a osobisty Czy ekwiwalent pieniężny wypłacony w zamian za rezygnację z kwatery wchodzi do majątku wspólnego małżonków czy do majątku odrębnego. Tak mi się wydaje, że (...)

1

2

3

4

5

...

50