Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • lokata bankowa a rachunek bankowy czy się należy 9 Listopada 2012

  Witam, Prosze o pomoc. Dostałam spadek po obcej osobie. Jestem wpisana w testamencie do całego spadku, jedynie osobie z rodziny są zapisane wszystkie środki, które znajdują się na wskazanym rachunku. (...)

 • Wspólniczka ojca nie chce mi oddać spadku12 Stycznia 2010

  Witam, mam problem ze spadkiem po moim ojcu ktory zmarl 5 lat temu.Jedynymi spadkobiercami jest mój brat przyrodni zamieszkały od (10 lat za granicą) oraz ja.W skład masy spadkowej wchodzi kilka nieruchomości(działki,dom,2 (...)

 • jaka wysokość zachówku28 Lutego 2005

  Po zmarłym Dziadku na mocy testamentu całość majątku odziedziczyła Babcia. Zstępnymi Dziadka są dwie córki (z innego małżeństwa), obecnie domagające się zachówku (w ustawowym terminie, tj. po 2.5 (...)

 • spadek2 Listopada 2008

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie bratu przy czym (...)

 • Lokata po zmarłej17 Października 2006

  Moja teściowa zostawiła w banku lokatę terminową .Nikt nie jest upowazniony. Czy te pieniądze są do odzyskania i w jakiej wysokości ,w chwili śmierci czy na dzień dzisiejszy.( od śmierci minęły cztery (...)

 • Cofnięcie pełnomocnicta19 Lutego 2013

  Kilka lat temu mama założyła mi lokatę % chciałam wypłacić pieniądze ale zarząd banku cofnął mi pełnomocnictwo udokumentował to telefonicznie tym iż zmieniła się nazwa lokaty oraz nr lokaty. czy (...)

 • wspólnota13 Lutego 2007

  Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi odpowiedzi w zwiazku z toczącym się postępowaniem w Urzędzie Skarbowym. W ubiegłym roku zmarł mój tata, postępowanie spadkowe zostało przeprowadzone sądownie. (...)

 • Spadek po ojcu proszę o pomoc23 Lipca 2011

  Witam. Mam troszkę skomplikowaną sprawę, mianowicie chodzi oto, że mój teść zmarł we wrześniu 2009r. Po jego śmierci teściowa założyła w sądzie sprawę oto aby mieszkanie, lokata w banku i (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane