kwota zasiłku rodzinnego 2011/2012 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

zasiłku rodzinnego. Interesuja mnie kryteria i w drugiej kolejności co zrobić jeśli je spełniam? jutrzenka zw Prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków przysługuje rodzicom lub (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

przyznany do maja 2011roku) i otrzymywałam z Opieki Społecznej 300 zł zasiłku wychowawczego, który został mi zabrany. Również zostałam pozbawiona zasiłku rodzinnego i dodatku z tytułu (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

alimentów. W tym samym czasie moja była uzyskała ok. 200 zł zasiłku. Pozew złożyłem w marcu. W kwietniu była 1 rozprawa. Wyroku nie było bo pani mecenas stwierdziła, że na pewno osiągam dodatkowe (...)

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

kwota tego zasiłku?Z góry dziekuję za wszelkie informacje na ten temat molla61 Kwota już się zmieniła i obecnie wynosi 4000 zł dtk Dość radykalnie został zmniejszony zasiłek pogrzebowy, (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

wypowiedzenia zasiłku nie dostanie. kinia89 Witam Proszę o odopowiedz czy świadczenie pielęgnacyjne jest wliczane do lat pracy przy obliczaniu lat pracy prz przyznawaniu zasiłku dla bezrobotnych (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

za dzień. killa27 mam pytanie, kwota becikowego jest podawana zawsze netto czy jest to jednak kwota brutto? monka 26 Jeśli dziecko urodziło się jeszcze w grudniu, to wniosek o becikowe złożysz (...)

Czy ottrzymam alimenty po likwidacji funduszu

Czy ottrzymam alimenty po likwidacji funduszu

rodzinnego. Tak więc jesli spełni pani kryterium dochodu do otrzymywania zasiłku rodzinnego, będzie pani otrzymywać 200 zł jeśli komornik nie będzie w stanie ściągnąc zasądzonej (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

z kodeksu rodzinnego, która mówi, że ZUS nie będzie płacił dodatku rodzinnego jak również nie będzie pokrywał alimentów, za osobę bezrobotną. Moje pytanie brzmi: "Jeśli mój mąż (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

możliwe, należy wnieść pozew do sądu rejonowego do wydziału rodzinnego i nieletnich. tata677 alimenty.pl Witam , Chce obnizyc alimenty na pelnoletniego syna w tej chwili ma 18 lat place mu 500 zl plus

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

rodzinnego domu, a on mnie zostawil. za granica pracowalam jedynie kilka dni. okazalo sie to niemozliwe z powodu nawrotu choroby (nerwica lękowa), na ktora lecze sie w poradni zdrowia psychicznego od 16go

Alimenty i zasiłek dla samotnej matki

Alimenty i zasiłek dla samotnej matki

) - Pisząc "zasiłek dla samotnej matki ZUS" miałaś na myśli zasiłek macierzyński ?? Przy wypłacie przez ZUS zasiłku macierzyńskiego nie bierze sie pod uwagę alimentów. Podobna sytuacja ma sie (...)

Wzrost zasiłku rodzinnego

Wzrost zasiłku rodzinnego

Wzrost zasiłku rodzinnego Wyczytałem, żę zasiłki rodzinne będą wreszcie wyższe, końcu od 7 lat cos się zmieni. Szkoda że nie podali o ile dokładnie bedzie wyższa ta kwota.

obnizenie alimentow: czy to mozliwe

obnizenie alimentow: czy to mozliwe

dochody żony mojego byłego męża mnie nie interesują ,ale sąd mi nakazał przedstawić dochody mojego męża które są brane pod uwagę podczas rozprawy , Węc pijawką nie jestem skoro kwota 400zł (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

wyrejestrowałam i nie zarejestrowałam się ponownie do chorobowego w ciągu 7 dni od zakończenia zasiłku macierzyńskiego. Dodam że czekam już 1,5 miesiąca na wypłatę zasiłku. Opłaciłam (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

to. mrozowskim Czy mogę żądać alimentów od rodziców ojca moich dzieci? tachwa przydatne informacje znajdują się w: art. 129 §1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jednak czy mógłby mi ktoś udzielić (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

, według prawa rodzinnego zasądzone alimenty przysługują do 26 roku życia, w sytuacji kiedy dziecko nie jest w stanie się samo utrzymać, bądź nadal się uczy. Pozew o uchylenie alimentów można (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

utrzymałaby ani siebie ani żadnego z dzieci, co też wskazuje, że dawałem na życie?.. itd? abby26 Witam , czy należą mi się zaległe alimenty? Ojciec nigdy nie płacił, komornik ściągał jakieś grosze (...)

ci mi przysługuje?czy ktos wie?czy ktos moze mi pomóc?

ci mi przysługuje?czy ktos wie?czy ktos moze mi pomóc?

netto lub 583 zł w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym.O uprawnieniu do zasiłku rodzinnego decyduje kwota dochodu netto, tzn.: po odliczeniu podatku dochodowego, składek na ubezpieczenie (...)

podać do sądu czy nie???

podać do sądu czy nie???

warto złożyć wniosek o przyznanie alimentów? czy jeśli nawet sąd przyzna 400-600 zł będę miała prawo do zasiłku dla rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz do zasiłku rodzinnego??? Bardzo (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

3/uzyskanie od niej na czas potrzebnych uprawnionemu śr.. jest niemozliwe lub połączone z nadmiernymi trudnosciami /tak jak jest w twoim przypadku/-art. 132 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. powodzenia..mam

rodzinne w Angli

rodzinne w Angli

rodzinne w Angli Mój mąż pracuje od 2 lat w Anglii. Ja z dwójką dzieci zostałam w Polsce i pobieram na nich zasiłek. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa zasiłku angielskiego? Jaka to (...)

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

mieszkania w jakiej czesci jest ono moje? 10dar Alimenty można obniżyć za zgodą sądu, więc należy złożyć stosowny wniosek do sądu rodzinnego. Odnośnie mieszkania należy przeprowadzić podział (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

komornik egzekwowal 900 pln na syna teraz ta kwota dzielona na 2 dzieci. i tutaj wlasnie stawiam pytanie : Czy istnieje mozliwosc i przeslanki do obnizenia alimentow na corke gdyz po zaplaceniu komornika (...)

"PRZYWILEJE" SAMOTNEJ MATKI?

się z U.Skarbowym, jako samotna matka-większa kwota zwolniona od podatku. ale przed wszystki powinn awystapić do Sądu Rodzinnego (właściwego miejscu pobytu dziecka) o alimenty. nawet jeśli (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

proszę o udzielenie mi pomocy w wyjaśnieniu pewnej sprawy. Mianowicie chodzi o to, że chcę się wyprowadzić z rodzinnego domu, do innego miasta. Póki mieszkam w swoim mieście, chodzę na studia, dostaję

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

dlaczego nie otrzymałem zasiłku za 29 dni czerwca? Kwota z PIT była sumą zasiłku za czerwiec i 3 dni lipca, tylko że ja zasiłku za czerwiec nie otrzymałem i jeszcze mam od tego (...)

Zasiłek rodzinny z zagranicy

Zasiłek rodzinny z zagranicy

to zabronione, ale może lepiej byłoby zrezygnować z zasiłku zagranicznego i skorzystać z rodzimego - tu są wszelkie niezbędne informacje: Komu przysługuje zasiłek rodzinny - kwota (...)

Potrzebuje wzoru pisma

Potrzebuje wzoru pisma

obecnej jestem osobą bezrobotną bez prawa do zaiłku. Utrzymuje mnie rodzina. Nadmieniam, że kwota ta jest dla mnie zbyt wysoka bym mógł ją zapłacić. Proszę Wysoki Sąd o przychylenie się do mojej (...)

zasiłek a utrata dochodu

zasiłek a utrata dochodu

.... więc dochód ten bedzie normalnie liczony do ustalenia wysokości dochodu do zasiłku rodzinnego. ewcia1p Jeżeli w tej chwili przebywa na urlopie wychowawczym, czyli nie powróciła do pracy (...)

bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

przysługiwać !!!zasiłek rodzinny na dziecko!!!!. Jeśli tak to może się pani starać również o : Dodatek do zasiłku rodzinnego ***z tytułu samotnego wychowywania dziecka*** ( to zastępuje (...)

1

2

3

4

5

...

6