kwota wolna od podatku w 2013 r.diety radnych Wyszukiwarka e-prawnik.pl


kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT Witam, kwota wolna od podatku wynika ze skali podatkowej PIT. W roku 2013 największy dochód przy, (...)

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku Interesuje mnie kwota wolna od podatku dla zarobków w przedziale: 11 001 - 85 528 zł. Ile wynosi kwota wolna (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

sprawie zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług. Regulacje (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

zmianie ulegną zasady przyznawania becikowego a także jego suma. Pojawią się nie obowiązujące do tej progi progi dochodowe w wysokości 1922zł w przeliczeniu na głowę w rodzinie. Do (...)

Skala podatkowa 2012 roku.

Skala podatkowa 2012 roku.

Skala podatkowa 2012 roku. Witajcie, czy zna ktoś stawki progów i inne wskaźniki (np. kwota wolna) dla podatku PIT od wynagrodzeń pracowników w 2012 roku? Z tego co wiem to, (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

popełniła dwa przestępstwa to jest zeznała że nie płacę alimentów i podpisała się pod takimi dokumentami w Kancelarii Komorniczej w Gliwicach jak i w MOPS-ie w Knurowie w (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

się że mają wzrosnąć. pstrag W przypadku podatku akcyzowego planowane są podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe w wysokości 4 proc. rocznie. W latach 2012-2013 nie planuje (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, iż pierwotne zgłoszenia (z dnia 01 sierpień 2013 roku) do ubezpieczenia chorobowego w dalszym ciągu było w systemie aktywne. Dokonane zgłoszenia i wygłoszenia miały zostać sporządzone (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie (...)

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

i darowizn. Kwota wolna 9.637zł. powyżęj tej kwoty do 10.278zł. 3% od 10.278zł. - 20.556zł. 5% powyżej 20.556zł. 7%. W tym podatku jest dużo ulg i zwolnień np. gospodarstwo (...)

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

zapłaceniem w całości podatku od wartości mieszkania? 4. Jakie są aktualne stawki podatku spadkowego dla II grupy spadkobierców? Jesli sprzedam mieszkanie przed upływem 5 lat (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

droga dojazdowa do w/w lini z drogi publicznej to odpowiednio: 200m i 100 m, dodam, że są to działki przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowe rezyndencjonalną. (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

kwota wynagrodzenia wolna od poboru Komornik "wszedł" mi na wynagrodzenie za pracę. Z kwoty brutto w wysokości 3.375 zł pobrane zostały zaliczki na poczet podatku i ZUS w (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

będą wzrastać ale nie w takim tempie jak w tym roku, który był najsłabszy od 20 lat? NSZZ Solidarność zdaje się jeszcze w tamtym roku wysyłało coś do sejmu związanego z (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

16.01.2014r. 80.000 zł Darowizna z dnia 29.01.2014r. 67.500 zł Kwota wolna od opodatkowania 9.637 zł Zwolnienie określone w art. 4 ust. l pkt 5 ustawy o podatku od (...)

Rozczenia z tyt. najmu lokalu

Rozczenia z tyt. najmu lokalu

. W/w kwota bedzie płacona miesiecznie razem z czynszem . Kwota kosztów bedzie rozliczna co 3 miesiace wg faktycznego zuzycia." W trakcie wynajmowania lokalu kilka razy rocznie (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o (...)

czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku osobie samotnie wychowującej dzieci?

czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku osobie samotnie wychowującej dzieci?

tylko wtedy, gdy jest ona wierzytelnością faktycznie istniejącą. Moment powstania nadpłaty zależy natomiast od rodzaju podatku i sposobu jego rozliczenia. W przypadku podatku dochodowego (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

powiadomił US w formie oświadczenia o zamiarze wydatkowania całej kwoty na cele mieszkaniowe w ciągu 2-ch lat. Jak to teraz wyprostować? Czy po prostu teraz (w 2013 r.) złożyć (...)

Sprzedaż częsci mieszkania

Sprzedaż częsci mieszkania

w podatek od darowizny. Jest jakaś kwota wolna od podatku w przypadku darowizny pomiędzy krewnymi, ale nie pamiętam kwoty. Bez dokładnego zbadania sprawy może (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

dokumentach Czyli w brifie jest firma a ja zakupiłem pojazd od kolejnego włascicela ( niemca ) Pan w US kazał mi przynieść fakture miedzy Niemiecka firmą a Niemcem. Dopytywałem sie w (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

wątpliwe, aby sąd przyznał mu alimenty od dziecka, byłoby to bowiem radykalnie sprzeczne z zasadami współżycia społecznego). Dodatkowo jego była żona będzie wolna od zobowiązania (...)

Ratunku zlapal mnie komornik

Ratunku zlapal mnie komornik

[rzekazaniu komornikowi. malla W sprawach innych niż roszczenia alimentacyjne zajęciu podlega 50 % wynagrodzenia po potrąceniu należności podatkowych , w alimentach 60 %. Kwota wolna (...)

Podatek od spadku po zmarłym ojcu

Podatek od spadku po zmarłym ojcu

087 To że nie zgłosiłeś czegoś do US to nie znaczy, że nie musisz płacić podatku, tak myslę. Jest wolna kwota od podatku w przypadku spadku - pogooglaj sobie. Wydaje (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Raport.Opiszę Wam moja historie .W 2010 roku miałam umowę w play dokładnie to był internet .Kilka dni temu dokładnie 13.02.2017 zapukał do mnie Windykator terenowy .Uświadomił mnie ,że (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

spółdzielni od 13 lat i jestem w tym mieszkaniu zameldowana.Chodzi o to żeby uniknąć płacenia 19% podatku od sprzedaży. katarka aby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie, muszę (...)

1

2

3

4

5

...

9