kwota wolna od podatku w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

znalezieniem informacji, aktualnych zaznaczam na temat kwoty wolnej od podatku na przyszły rok. Prosiłbym o pomoc:) ftr54 Witam. Ile wynosić ma kwota wolna od podatku (...)

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku Interesuje mnie kwota wolna od podatku dla zarobków w przedziale: 11 001 - 85 528 zł. Ile wynosi kwota wolna (...)

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn? Witam, Czy można ominąć spadek od darowizn w poniższym przypadku? W mojej rodzinie pewna osoba otrzymała spadek po swoim zmarłym ojcu(1980r)w (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

16.01.2014r. 80.000 zł Darowizna z dnia 29.01.2014r. 67.500 zł Kwota wolna od opodatkowania 9.637 zł Zwolnienie określone w art. 4 ust. l pkt 5 ustawy o podatku (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

dokumentach Czyli w brifie jest firma a ja zakupiłem pojazd od kolejnego włascicela ( niemca ) Pan w US kazał mi przynieść fakture miedzy Niemiecka firmą a Niemcem. Dopytywałem sie w (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku (...)

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

zapłaceniem w całości podatku od wartości mieszkania? 4. Jakie są aktualne stawki podatku spadkowego dla II grupy spadkobierców? Jesli sprzedam mieszkanie przed upływem 5 lat (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

sie bierze tyle zawisci. W koncu na pewno w zwiazku byly jakies piekne chwile, sliczne wspomnienia i nie raz jeden drugiemu pomagal. Czemu w sadzie jest oczerniany tylko facet..?! Do rozpadu (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

sprawie zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług. Regulacje (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, opłacanie (...)

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

komornik a ugoda

komornik a ugoda

zadluzenie w firmie pozyczkowej napisałam o.rozłożenie na raty bo chce spłacić jest to nie wielka kwota top zl dostałam pismo z odmową co w takiej sytuacji mam zrobić nie pracuje (...)

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

kwota wynagrodzenia wolna od poboru Komornik "wszedł" mi na wynagrodzenie za pracę. Z kwoty brutto w wysokości 3.375 zł pobrane zostały zaliczki na poczet podatku i ZUS w (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

( ponownie możesz spróbować porozmawiać i dowiedzieć się czemu nie płaci)bo alimenty zostają przyznawane od chwili złożenia wniosku w sądzie, a nie od czasu gdy zostały przerwane (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

droga dojazdowa do w/w lini z drogi publicznej to odpowiednio: 200m i 100 m, dodam, że są to działki przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowe rezyndencjonalną. (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

(NAPRAWDĘ WYSOKICH) IZA [cytat] Czlowieku zaplac ten rachunek+odsetki, bo sie od Ciebie nigdy w zyciu nie odczepia. W 2004 roku dostalam dokladnie takie samo pismo, w ktorym komornik (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Dzisiaj 04.03.2010 r dostalem telefon z jakiejs firmy od dlugow ze mam zaplacici dwie faktury z Centertela za rok 1999 r ! Bo sa nie zaplacone na kwota naleznosci okolo 360zl (...)

VAT-25

VAT-25

Wnioskodawca zapłacił w Polsce ? 15.477,00 PLN.Urząd Skarbowy w ???? zażądał od Wnioskodawcy zapłaty podatku VAT w kwocie 15.873,00 PLN, którą w dniu 9 września (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

śmierci babci -tato powinien wystąpic o postepowanie spadkowe i zachowek? patris Dzień dobry! Może ktoś mi podpowie w następującej sprawie: w 1999 r. dwie osoby z rodzeństwa otrzymały (...)

czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku osobie samotnie wychowującej dzieci?

czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku osobie samotnie wychowującej dzieci?

tylko wtedy, gdy jest ona wierzytelnością faktycznie istniejącą. Moment powstania nadpłaty zależy natomiast od rodzaju podatku i sposobu jego rozliczenia. W przypadku podatku dochodowego (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niekorzystny dla mnie. Wniosłam apelację w tejże sprawie w lutym 2009r do Sądu Okręgowego Wydział Odwoławczy. Sąd Okręgowy pozbawił w całości wykonalności tytułu wykonawczego-bankowy (...)

Sprzedaż częsci mieszkania

Sprzedaż częsci mieszkania

w podatek od darowizny. Jest jakaś kwota wolna od podatku w przypadku darowizny pomiędzy krewnymi, ale nie pamiętam kwoty. Bez dokładnego zbadania sprawy może (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

wątpliwe, aby sąd przyznał mu alimenty od dziecka, byłoby to bowiem radykalnie sprzeczne z zasadami współżycia społecznego). Dodatkowo jego była żona będzie wolna od zobowiązania (...)

Ratunku zlapal mnie komornik

Ratunku zlapal mnie komornik

[rzekazaniu komornikowi. malla W sprawach innych niż roszczenia alimentacyjne zajęciu podlega 50 % wynagrodzenia po potrąceniu należności podatkowych , w alimentach 60 %. Kwota wolna (...)

1

2

3

4

5

...

19