kwota przeciętnego wynagrodzenia ogłoszonego za 2010 rok Wyszukiwarka e-prawnik.pl


składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

zdrowotne. Składka ta wynosi 9 proc. od 75 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w IV kwartale 2010 r. włącznie z wypłatami z zysku. Niestety, kwota (...)

renta

renta

. 104 ust. 7) W razie osiągania przychodu w kwocie przekraczającej 70 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego (...)

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

kwota tego zasiłku?Z góry dziekuję za wszelkie informacje na ten temat molla61 Kwota już się zmieniła i obecnie wynosi 4000 zł dtk Dość radykalnie został zmniejszony zasiłek pogrzebowy, (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

za rok 2007 czy dostaniemy z opieki te 400zl nasza rodzina sklada sie z 5 osob a dochod meza teraz to najnisza krajowa teraz nam nie przekraczaja zarobki ,ale za rok 2007 tak dana prawo-pracy.net (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawnienia (dotyczy faktur okresowych, czyli za abonament). Kara za sprzęt chyba się nie przedawniła, bo domyślnie jest 10 lat. Musisz poszperać w pamięci, czy przypadkiem w trakcie rozmowy (...)

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

(wynagrodzenie brutto za okres od 26.11.2009 do dnia. 30.06.2010r), na podstawie PIT-11, z firmy. Kwota wynagrodzenia brutto 11 899,20.W pozwach domagam się dodatkowo 10 tyś zł odszkodowania (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

nocy oraz wysokość odszkodowanie za dyskryminację. Płaca minimalna będzie wynosić 1386 zł brutto, czyli o 5,2 % więcej w stosunku do stawki obowiązującej w 2010 roku. atomek56 Czy podstawa (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

", przecież ja nic nie pisałem o wycenach. Po pierwsze 11 tys zł. za poprowadzenie sprawy to jest baaaaaardzo duża kwota, po drugie co to za koszty sądowe w takiej wysokości (chyba że (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

okres za czynsz za wynajm hali od urzędu gminy.Kilka razy przesyłali nakazy do zapłacenia jednak nie miałam za co,a chodzi o sumę5600 teraz przyszł mi płacić 11860.czy może uległo (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

była żona wyszarpała podwójnie alimenty, czyli za okres za który Pan już sam zapłacił? mrozowskim Oszustka wyszarpała podwójne alimenty, Wyszarpała za lipiec i sierpień bo oświadczyła, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

się po zakończeniu leczenia i rehabilitacji. Od 1 kwietnia 2007 r. jednorazowe odszkodowanie przysługuje w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent stałego lub długotrwałego (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

kwartału 2010 r., a te dane zostaną opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny nie wcześniej niż w połowie stycznia 2011 roku. czy zatem wiadomo już coś na ten temat? z góry dziękuję za (...)

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

za dzień. killa27 mam pytanie, kwota becikowego jest podawana zawsze netto czy jest to jednak kwota brutto? monka 26 Jeśli dziecko urodziło się jeszcze w grudniu, to wniosek o becikowe (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

bez ogrzewania, przez co zamarzła woda.W tej chwili lokatorka domaga się zmniejszenia czynszu za okres zimna ponieważ uważała ,ze w mieszkaniu jest za zimno i zużywa za dużo opału.Każdy (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pracownika... prosiłabym o szybką poradę:) pozdrawiam goskavd prawo-pracy.net pracowałam w sklepie sporzywczym na pół etatu i nie wiem ile mi sie nalerzy za urlop za siedem i pół miesiąca (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

wypełnić PIT, i wykazać nasze dochody. bruno szulc Szybkie pytanie, jaka była kwota wolna od podatku rok temu? Do sprawdzenia rozliczenia potrzebuje. naftalina W 2011 roku kwota wolna (...)

umowa najmu

umowa najmu

gdzie indziej. Za październik nie płaciłam, Pan zarządzający powiedzial mi tylko, ze kwota ta sama co rok temu. Zastanawiam sie czy jestem zmuszona podpisac umowe na nastepny rok, (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

. Prosze o odpowiedz i pomoc. karlitojar bardzo proszę o kontakt będę bardzo wdzięczna mag@iso.pl Pozdrawiam mag_ma Prosiłabym o pomoc w unieważnieniu małżeństwa. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

, to można skończyć z wyrokiem za fałszowanie umów, bo US jest w stanie dokonać weryfikacji umowy u sprzedającego (wniosek o pomoc prawną do administracji niemieckiej). Reasumując musi Pan teraz (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

zwrotu połowy kosztów za lekarstwa jakie ponoszę na dziecko, które kiedyś leczyło się onkologicznie.Ale problem jest tego typu,że nie zapłacił do 10-tego czerwca alimentów za czerwiec,ponieważ (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

to ja nie mam zaufania,proszę doradźcie coś.pozdrawiam Wkurzona Witam mam podobny problem z firmą raport. Zaczeło się od polsatu za nieterminowe zdanie sprzętu za 100zł naliczono mi kare 300zł (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

złożyć pozew o alimenty jak taka sprawa wygląda jeśli ojciec dziecka jest za granicą?Z góry dziękuję za pomoc aleksy27 Mieszkam z dziewczyną za granicą (ona nie jest (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

. Problem w tym , ze go nie ma. Może wiecie gdzie go znaleźć. Myśle że chodzi o druk orzeczenie lekarskie. Bede wdzięczna za pomoc. Aga Agnieszka prawo-pracy.net Przepraszam za brak "ogonków" (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

wysokości. Staraliśmy się o zasiłek rodzinny, ale po przeliczeniu okazało się, że mamy za duży areał gruntów. Czy jest jakieś rozwiązanie prawne w tej sytuacji. Za taki miesięczny dochód (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sytuacji zrobić? W przedziale miesiąca nie jest to duża kwota, ale licząc w latach, kwota straty wyniesie kilka tysięcy. endriu121 Z zaciekawieniem przeczytałem ten wątek, bo sam mam taką (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

czesne za prywatną szkole syna żony z pierwszego małżeństwa, P, w kwocie od 220 do 250 zł miesięcznie przez kilka lat, wiec, jeżeli płaciłem za szkole syna zony, to zrozumiale jest ze zaspakajałem (...)

 Odpis na zfśs 2011

Odpis na zfśs 2011

Odpis na zfśs 2011 Ile wynosi kwota na odpis zfśs w 2011 roku? Kwotę 1 259,63 zł/pracownik, ale chyba dopiero w lutym będą podane dane przez GUS. brudzio Zgodnie z Obwieszczeniem Prezesa Głó

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, ile zarabia, tylko pytał, czy na pewno jest w stanie zapłącić 200 zł, czy to nie za dużo! Gdyby chodziło o faceta kwota byłaby znacznie większa, i nikt by sie nie zainteresował, czy ten (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

niska i nic sie za nia nie zrobi praktycznie!! mozna sie upic zawsze;] jsydl8 to mało, trudno opłacic za to chocby kawalerke za 800zł plus media... Trzeba być z kimś, najlepiej w związku, (...)