koszty zatrudnienia pracownika 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

,postępowanie przed sądem pracy jest dla pracownika bezpłatne, jednak trzeba się liczyć z tym, że sąd zasądzi zwrot kosztów zastępstwa procesowego, które trzeba zapłacić (byłemu) pracodawcy. (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

nie spełna 3 miesiącach złożyłem wypowiedzenie (29.05.2015). Jak się liczy okres wypowiedzenie w tej sytucaji? Okres zatrudnienia w momencie składania wypowiedzenia był mniejszy niż 6 miesięcy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

w celu sprawowania opieki nad dzieckiem , nie dłużej jednak niż do ukończenia 4 roku życia.Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. martin12lat (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

to miejsce w kwietniu podczas robienia projektu organizacyjnego na nowy rok szkolny. Z dniem 4 maja 2011 pracownik poszedł na zwolnienie lekarskie, przypuszczam że na zwolnieniu będzie przebywał do końca (...)

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

publicznych w okresie siedmiu lat przed realizacją szkolenia, * koszty materiałów szkoleniowych, * koszty zatrudnienia pracownika, jakie ponosi pracodawca w okresie, w którym pracownik (...)

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

żądanie pracownika po rozwiązaniu lub wygaśnięciu każdej umowy o pracę lub dotyczące łącznego okresu zatrudnienia, przypadającego przed zgłoszeniem żądania. Termin dla pracodawcy na (...)

Do jakiej instytucji się należy zwrócić i w jakiej formie.

Do jakiej instytucji się należy zwrócić i w jakiej formie.

wykazane są koszty utrzymania tych pracowników (koszty te wliczono do ogólnej sumy kosztów dostawy energii cieplnej co zwiększa tę kwotę o około 34%). W innym załączniku do zarządzenia (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

rejestru.Wtedy zaczeło mu świtać, bardziej sobie przypomniał jak ich komornik dobrał musie do tyłka. Koszty jakie poniosłem to tylko prowizja 7% !!!!!!! Koszty sadowe tj. 3 600 zł zostały (...)

kto ustala plan urlopowy

kto ustala plan urlopowy

nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu. Pracodawca jest obowiązany pokryć koszty poniesione przez pracownika w bezpośrednim związku z odwołaniem urlopu pracownika heniek51

Koszty pracownika

Koszty pracownika

Koszty pracownika Jakie sa koszty zatrudnienia pracownika 3/4 etatu z wynagrodzenie netto 500 zł., (artur) 500 zł na rękę 262,18 zł na ZUS 42,22 zł na Kasę Chorych 2,60 (...)

Czy prezes zarzadu spolki z ograniczona odpowiedzialnoscia moze byc zatrudniony w tej spolce i na jakiej zasadzie

Czy prezes zarzadu spolki z ograniczona odpowiedzialnoscia moze byc zatrudniony w tej spolce i na jakiej zasadzie

podatki dochodowe od osób fizycznych + ZUS i wszelkie inne świadczenia to Państwo na tym nie traci, a przeciwnie, zyskuje... Oczywiście koszty zatrudnienia idą w koszty osoby prawnej, (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

publicznych. Jak odmówimy pracy którą nam zaproponowano to zasiłek idzie się... wylatać po polu. Ponad to jeżeli bezrobotny odmówił przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia bez uzasadnionej (...)

Świadectwo pracy 2011

Świadectwo pracy 2011

zatrudnienia na podstawie umów terminowych. W sytuacji bowiem zakończenia umowy terminowej (np. zawartej na czas określony) i zawarciu bezpośrednio po niej umowy na czas nieokreślony nie jest spełniony (...)

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011

takie zwolnienie tylko w przypadku ponownego zatrudnienia, ale bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę. W efekcie pracodawca jest zobowiązany skierować pracownika (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

lata i studiuje(tryb dzienny) mam też 3 letniego syna chorego przewlekle na astmę oskrzelowa.ślub brałam w 2009 roku.w marcu 2011 mąż wyprowadzil się. Powód?przestał mnie kochać.od tego czasu mieszka (...)

umowa o dzieło 2011

umowa o dzieło 2011

też wspomnieć o minusach dla pracownika zatrudnienia w oparciu o umowę o dzieło, mimo to argument finansowy może okazać się kuszący. Zatrudniony w opraciu o umowę o dzieło pozbawiony jest (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

pracy w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnego wniosku pracownika. Pracodawca wydaje świadectwo pracy zgodnie z dotychczasowymi przepisami, jeżeli w dniu wejścia w życie ustawy zmieniającej Kodeks (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

ZATRUDNIENIA? JAK DŁUGO MOGĘ BYĆ NA ZWOLNIENIU? CZY TERAZ NA CIĄŻE TO OD NOWA SIĘ LICZY? PROSZE O POMOC MONIC prawo-pracy.net hej słuchajcie jestem w 9 tygodniu ciazy i pracuje w swoim zakładzie (...)

elastyczne formy zatrudnienia /atypowe/

elastyczne formy zatrudnienia /atypowe/

elastyczne formy zatrudnienia /atypowe/ Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań : CO to są elastyczne formy zatrudnienia (atypowe) według kodeku pracy? Co to jest czas wolny pracownika? Jakie (...)

Założenie działalności gospodarczej + praca na etacie

Założenie działalności gospodarczej + praca na etacie

. Jest równiez do tego stosowne Orzeczenie sądu najwyzszego które jednoznacznie stwierdza ze zalozenie dzialalnosci gospodarczej nie moze byc podstawą do zmniejszenia pensji pracownika. Pozdrawiam. Ibzor

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

przekracza 8 h dziennie. Na początku zatrudnienia mogłem wypisywać delegacje które mi rekompensowały koszty wyżywienia.Potem pracodawca zmienił mi zapis w umowie dotyczący miejsca wykonywania (...)

Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

przyjmuje!!! eduk. Badania wymagane przez pracodawcę do zatrudnienia pracownika, który otrzymał decyzję o przyjęciu do pracy pokrywa pracodawca. Badania, od których pozytywnego wyniku, zależy (...)

Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

winna pewną kwotę pieniędzy) Teraz pytania: 1. Czy dowody w sprawie odzyskania długu są wystarczające aby go odzyskać? 2. czy grozi mi jakaś sankcja z tytułu, braku zatrudnienia (miałem go zgłosić (...)

Prawo w ochronie zdrowia

Prawo w ochronie zdrowia

niepublicznej opieki zdrowotnej odmówił pomocy osobie nie mającej ubezpieczenia interwencji medycznej, mimo zagrożenia życia ze względu na wysokie koszty zabiegu ratującego życie. Argumentem było (...)

kiedy złożyć wypowiedzenie?

kiedy złożyć wypowiedzenie?

emerytalnego edyta45 Uczelnie wcale nie ma obowiązku zawierania nowej umowy a koszty wypowiedzenia umów przez kilkuset pracowników mogą być bardzo duże karolka56

Prawo pracy - jak to jest z kursami w UP

Prawo pracy - jak to jest z kursami w UP

sie do urzedu z zapotrzebowaniem na konkretnego pracownika czyli ciebie i z warunkiem ze musi skonczyc wlasnie taki kurss. ja

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

przekazywanych kwot z tytułu spłaty pożyczki które zachowałam). Obecnie sytuacja wygląda tak, że od II 2015 r. Pan Y nie reguluje żadnych rat, więc koszty kredytu ponoszę sama - rata kredytu to (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

bankowego 00. W tytule wpłaty/przelewu prosimy wpisać: ?spłata zadłużenia, nr wewnętrzny pracownika?." W załączniku otrzymałam zestawienie wynagrodzenia za każdy miesiąc pracy, ale nie fakturę (...)