koszty uzyskania przychodu w 2012r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu? Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

mają miejsce podwyższone koszty przychodu? robcioma Podwyższone koszty uzyskania przychodu występują np. przy dojazdach do pracy z innej miejscowości  ilonka29 witam, (...)

Ulga na dzieci 2013

Ulga na dzieci 2013

. Polecam pitax.pl zuza.czarnecka Witam. Mam pytanie. Syn (uczy się ma 24 lat) pracował w 2012r na umowe o dzieło i zarobił(tak napisane jest w pit) Przychód 5055, koszty uzyskania (...)

czesne

czesne

ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011 Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w (...)

koszty uzyskania przychodu-pomocy

koszty uzyskania przychodu-pomocy

koszty uzyskania przychodu-pomocy chciałam się upewnić co do prawdziwości mojego myślenia. W 2011r. pracowałem tylko w jednym zakładzie pracy w miejscu zamieszkania, (...)

Umowa o dzieło - podatek

Umowa o dzieło - podatek

zamawiającemu – koszty uzyskania przychodu wynoszą 50% - nie przekazujesz praw – koszty uzyskania przychodu wynoszą 20% Jeżeli chodzi o zaliczkę na podatek (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

nieruchomości udostępnionych nieodpłatnie, w tym użyczonych (przychód u wlaściciela stanowił czynsz niepobrany w wartości rynkowej). Od 1 stycznia 2009 r. takiego przychodu już (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dochodowego. Kwestię określenia wysokości przychodu ze źródła przychodów "najem-dzierżawa" regulują postanowienia wyrażone w art. 11 w/w ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

opodatkowania, gdyż moje koszty uzyskania przychodu będą wynosić praktycznie zawsze 0zł. Co więcej według tego co wyczytałem, nie będę mógł już złożyć deklaracji VAT-R (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

PIT 2010 - zbycie nieruchomości a koszty uzyskania przychodu

PIT 2010 - zbycie nieruchomości a koszty uzyskania przychodu

PIT 2010 - zbycie nieruchomości a koszty uzyskania przychodu Kupiłem działkę budowlaną w 2010 r. W 2011 r. zamierzam ją sprzedać, jednak po cenie niższej (...)

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!! Koszty uzyskania przychodu są stałymi kwotami, które odlicza od naszej wypłaty pracodawca i przekazuje co miesiąc fiskusowi (...)

Nagroda finansowa z USA, a rozliczenie podatkowe

Nagroda finansowa z USA, a rozliczenie podatkowe

zwolniony) z firmy polskiej dostanę nagrodę pieniężną od firmy amerykańskiej. Nagroda pieniężna została wypłacona w grudniu 2018 r. W porozumieniu jest zapis, że nagroda nie jest (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w tym względzie jest uchwała Sądu Najwyższego sprzed prawie dziewiętnastu lat (z 27 listopada 1986 r. III CZP 40/86), w której stwierdza się, że dłużnik, przeciwko któremu wszczęta (...)

koszty przychodu z giełdy

koszty przychodu z giełdy

tylko w części, w której kredyt został faktycznie wykorzystany bolek30 A dokładniej oznacza to, że w razie sprzedaży z zyskiem akcji po pomyślnym debiucie zarobek możemy pomniejszyć (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Koszty uzyskania przychodu

Koszty uzyskania przychodu

Koszty uzyskania przychodu Czy wynajmujac mieszkanie od wlasciciela i podnajmujac pokoj osobie na podstawie umowy podnajmu w przuladku chęci rozliczania przychodu z podnajmu moxna (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

zawyżone ? Dług w banku pocztowym :373,09zł,odsetki 36,20zł Koszty: koszty procesu - 107,30zł koszty zastępstwa w egzekucji - 67,50zł koszty klauzuli - 126,00zł opłata (...)

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

wygląda tak: 1. Wynagrodzenie z tytułu wykonania umowy ......................... zł ...... gr 2. Koszty uzyskania przychodu ..........................zł .......gr 3. Kwota do opodatkowania

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można?

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można?

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można? Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą świadczącą usługi w internecie - KPiR oraz VAT. Działalność prowadzę pracując (...)

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ??

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ??

. Łącznie w ciągu roku wydałem na dojazdy 2400 zł. Czy mogę wpisać tą wyższą kwotę jako koszty uzyskania przychodu?

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodu dla umowy o dzieło

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodu dla umowy o dzieło

, doświadczone w prawie autorskim i/lub księgowości. Dziękuję. Drugie pytanie w temacie: w którym miejscu w PIT-36 należy dodać ten przychód / dochód / koszty uzyskania (...)

jaki to rodzaj umowy?

jaki to rodzaj umowy?

. ". Dodatkowo mam jeszcze pytanie w zakresie podatku. 2. Jeśli jest to umowa o dzieło, rozliczę przychód w PIT-36 dołączając PIT-ZG gdyż jest to przychód zagraniczny. Czy mogę wpisać (...)

umowa zlecenie - STUDENT !!!

umowa zlecenie - STUDENT !!!

uzyskania przychodów. Najpierw pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy w wysokości 18 % należności pomniejszona o koszty uzyskania przychodu, wynoszące 20 %. Koszty (...)

Zmiany koszty uzyskania przychodu w 2012.

Zmiany koszty uzyskania przychodu w 2012.

Zmiany koszty uzyskania przychodu w 2012. Jakie zmiany dokładnie mają mieć miejsce w kosztach uzyskania przychodu mili państwo? Proszę uprzejmie o jakąś informację (...)

Koszty uzyskania przychodu 2012.

Koszty uzyskania przychodu 2012.

Koszty uzyskania przychodu 2012. Hej prosiłbym o pomoc. Chce rozliczyć swój podatek sam w tym roku. Przychód za rok 2011 można obniżać o przysługujące do odliczenia koszty (...)

ugoda a koszty uzyskania przychodu

ugoda a koszty uzyskania przychodu

wypłaconych na tej podstawie kwot do kosztów uzyskania przychodów? Czy to prawda? Jakie przepisy o tym mówią? W takiej sytuacji wydatki nie są ponoszone w celu osiągnięcia przychodu, (...)

koszty uzyskania przychodu

koszty uzyskania przychodu

koszty uzyskania przychodu Witam, jestem zatrudniony na etat w firmie państwowej. Oprócz tego wykonuję pracę na umowę zlecenie. Jakie koszty uzyskania przychodu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)