koszty uzyskania przychodu na 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu? Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

netto (wypłata \"na rękę\") (przy standardowych kosztach uzyskania przychodu) wynosi: 1032,34 zł. * najniższa krajowa netto (wypłata \"na rękę\") (przy podwyższonych kosztach (...)

Ulga na dzieci 2013

Ulga na dzieci 2013

. Polecam pitax.pl zuza.czarnecka Witam. Mam pytanie. Syn (uczy się ma 24 lat) pracował w 2012r na umowe o dzieło i zarobił(tak napisane jest w pit) Przychód 5055, koszty uzyskania (...)

czesne

czesne

ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011 Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w miejscu zamieszkania (...)

Umowa o dzieło - podatek

Umowa o dzieło - podatek

dla twórcy stron wynoszą 20% czy 50%? 2. Kto musi odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy? Ja czy osoba zlecająca? (lukaszbulawski) Koszty uzyskania przychodu zależą od ewentualnego (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

(ostatnio za 2008 r.) na takich samych zasadach, jak przychody z najmu (dawniej dodatkowo miesięczny PIT-5). Przychód z nieruchomości udostępnionych nieodpłatnie nie występował przed 2009 r.: ? jeżeli

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

terminie, to należy rozliczyć się na zasadach ogólnych. Do 20 stycznia następnego roku można zmienić formę opodatkowania. W przypadku opłacania podatku na zasadach ogólnych należy wpłacać (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

opodatkowania, gdyż moje koszty uzyskania przychodu będą wynosić praktycznie zawsze 0zł. Co więcej według tego co wyczytałem, nie będę mógł już złożyć deklaracji VAT-R (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

których można wywodzić możliwość uzyskania obywatelstwa na moment zakonczenia wojny było w samej Łodzi ... okolo 140 tyś nowak czesc!!! No na temat tego to Tobie akurat moge duzo powiedziec (...)

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!! Koszty uzyskania przychodu są stałymi kwotami, które odlicza od naszej wypłaty pracodawca i przekazuje co miesiąc fiskusowi (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

wypytać Remek55 Bo włodek u mnie już wystąpiło zasiedzenie i czytam w necie na stronach prawniczych czy na agrobiznesie że wygranie takiej sprawy jest zerowe Remek55 Remek. Na zasiedzenie (...)

Nagroda finansowa z USA, a rozliczenie podatkowe

Nagroda finansowa z USA, a rozliczenie podatkowe

umowe o dzieło i odliczyć 20 % kosztów uzyskania przychodu?

koszty przychodu z giełdy

koszty przychodu z giełdy

koszty przychodu z giełdy witam, mam pytanie odnośnie kosztów uzyskania przychodów z giełdy, czy biorąc kredyt na zakup akcji można do tych kosztów zaliczyć odsetki i prowizje (...)

Koszty uzyskania przychodu 2013

Koszty uzyskania przychodu 2013

Koszty uzyskania przychodu 2013 Przepraszam jeżeli pytanie jest głupie lub tendencyjne. Ale czym są dokładnie koszty uzyskania przychodu 2013???? Pracuje na (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

zawyżone ? Dług w banku pocztowym :373,09zł,odsetki 36,20zł Koszty: koszty procesu - 107,30zł koszty zastępstwa w egzekucji - 67,50zł koszty klauzuli - 126,00zł opłata egzekucyjna (...)

Koszty uzyskania przychodu

Koszty uzyskania przychodu

Koszty uzyskania przychodu Czy wynajmujac mieszkanie od wlasciciela i podnajmujac pokoj osobie na podstawie umowy podnajmu w przuladku chęci rozliczania przychodu z podnajmu moxna (...)

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

wygląda tak: 1. Wynagrodzenie z tytułu wykonania umowy ......................... zł ...... gr 2. Koszty uzyskania przychodu ..........................zł .......gr 3. Kwota do opodatkowania

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ??

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ??

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ?? Pracuję na jednym etacie i dojeżdżam do pracy z innej miejscowości. Pracodawca został o tym poinformowany (...)

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można?

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można?

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można? Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą świadczącą usługi w internecie - KPiR oraz VAT. Działalność prowadzę pracując na (...)

koszty uzyskania przychodu-pomocy

koszty uzyskania przychodu-pomocy

koszty uzyskania przychodu-pomocy chciałam się upewnić co do prawdziwości mojego myślenia. W 2011r. pracowałem tylko w jednym zakładzie pracy w miejscu zamieszkania, jednak poza (...)

umowa zlecenie - STUDENT !!!

umowa zlecenie - STUDENT !!!

uzyskania przychodów. Najpierw pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy w wysokości 18 % należności pomniejszona o koszty uzyskania przychodu, wynoszące 20 %. Koszty (...)

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodu dla umowy o dzieło

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodu dla umowy o dzieło

dowolnie długi okres czasu przechodzą na zleceniodawcę. Umowa jest sporządzona w języku angielskim. Czy od przychodu z takiej umowy o dzieło można odliczyć 50% czy 20% kosztów uzyskania (...)

ugoda a koszty uzyskania przychodu

ugoda a koszty uzyskania przychodu

ugoda a koszty uzyskania przychodu Witam, mam takie pytanie,firma zawarła ugodę aby ograniczyc koszty które były by poniesione gdyby zdecydować się na sąd, ale dowiedziałam (...)

koszty uzyskania przychodu

koszty uzyskania przychodu

koszty uzyskania przychodu Witam, jestem zatrudniony na etat w firmie państwowej. Oprócz tego wykonuję pracę na umowę zlecenie. Jakie koszty uzyskania przychodu (...)

jaki to rodzaj umowy?

jaki to rodzaj umowy?

. ". Dodatkowo mam jeszcze pytanie w zakresie podatku. 2. Jeśli jest to umowa o dzieło, rozliczę przychód w PIT-36 dołączając PIT-ZG gdyż jest to przychód zagraniczny. Czy mogę wpisać koszty (...)

Koszty uzyskania przychodu 2012.

Koszty uzyskania przychodu 2012.

Koszty uzyskania przychodu 2012. Hej prosiłbym o pomoc. Chce rozliczyć swój podatek sam w tym roku. Przychód za rok 2011 można obniżać o przysługujące do odliczenia koszty jego (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wytrwała w tym związku. Ja na twoim miejscu dawno rzuciłbym męża podał o alimenty na dzieci i siebie. Szkoda Ciebie dla takiego faceta odzyskaj wolność dla siebie samej i dzieci a na (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

czynsz. Zastanawiam się jednak, czy ja mam nadal obowiązek płacenia alimentów? Jesli tak, to nagle okazałoby się, że zamiast 700 złotych plus extra wydatki i kieszonkowe na rzecz dziecka, będę (...)