koszty uzyskania przychodu i kwota wolna w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

wypełnić PIT, i wykazać nasze dochody. bruno szulc Szybkie pytanie, jaka była kwota wolna od podatku rok temu? Do sprawdzenia rozliczenia potrzebuje. naftalina W 2011 roku kwota (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu? Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

mają miejsce podwyższone koszty przychodu? robcioma Podwyższone koszty uzyskania przychodu występują np. przy dojazdach do pracy z innej miejscowości  ilonka29 witam, (...)

Ulga na dzieci 2013

Ulga na dzieci 2013

. Polecam pitax.pl zuza.czarnecka Witam. Mam pytanie. Syn (uczy się ma 24 lat) pracował w 2012r na umowe o dzieło i zarobił(tak napisane jest w pit) Przychód 5055, koszty (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

od przyjęcia nieruchomości do bezpłatnego używania. Wolna od podatku jest wartość świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, otrzymanych od osób zaliczonych do I (...)

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca

znajduje sie w katowicach . kasia.pogoda Sąd znajduje się w Lublinie i jest to nakaz zapłaty wystawiony w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Powinna Pani wysłać do nich (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

zawyżone ? Dług w banku pocztowym :373,09zł,odsetki 36,20zł Koszty: koszty procesu - 107,30zł koszty zastępstwa w egzekucji - 67,50zł koszty klauzuli - 126,00zł opłata (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

sytuacja bo godzine przed otrzymaniem mandatu bylem ubezpieczyc samochod w dokumenty z pospiechu zostawilem w firmie i ruszylem samochodem w trase bo sie spieszylem, dowod na to mam (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

teoretycznie gdyż pomaga mu matka/Zapomniałam wspomnieć że ma swoje mieszkanie i bardzo drogi samochód i ogólnie żyje w luksusie a ja spłacam wszystkie długi i kredyty za wychowaczy.prosze (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

spłaty i można jej się odmagać od dłużnika. Oczywiscie moj dliznik uciekl i sie chował w innej czesci kraju, znalezli go, gdzie pracuje i po sądzie (rowniez pokryli opłaty w (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

opodatkowania, gdyż moje koszty uzyskania przychodu będą wynosić praktycznie zawsze 0zł. Co więcej według tego co wyczytałem, nie będę mógł już złożyć deklaracji VAT-R (...)

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

uzyskania przychodu: 311.22 zł czyli 50% kwoty brutto (dlaczego?) należny podatek: 59.13 zł czyli 19% kosztu uzyskania przychodu (dlatego, że jestem studentem??) do wypłaty: 563.31 (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

ubezwłasnowolniona osoba, syndyk prześwietla mnie wszędzie i robi chaos w moim życiu, ale z pomocą leków antydepresyjnych i wsparciu najbliższych jakoś daję radę, ciekawe czy dotrwam (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pomoc-do kiedy muszę płacić i czy w takiej sytuacji muszę nadal płacić ? czy muszę wystosować pismo do sądu o zaprzestanie ? Kto poniesie koszty adwokackie i sądowe w (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 r. (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

syna, i to jemu chcę zafundować polisę posagową w PZU. doradźcie co robić, a w ROYAL PBK to już napewno nie, kłamcy obłudnicy i oszuści Piotr mam dwumiesięcznego syna, i (...)

czesne

czesne

ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

zmiana pracy jak rozliczyć ulgi?

zmiana pracy jak rozliczyć ulgi?

podwójne koszty uzyskania przychodu? Koszty uzyskanie przychodu stosujemy dwa razy, ale kwotę wolną od podatku odliczamy tylko raz. bartek42 A czy jest ważne przy której (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

zaproponowała mi paczkę powitalną Wypieki ze smakiem,była o na darmowa,płaciło się tylko za koszty pakowania i wysyłki 9,95.Wszystko mi jasno przedstawiła i poinformowała,że to jest (...)

komornik a ugoda

komornik a ugoda

zadluzenie w firmie pozyczkowej napisałam o.rozłożenie na raty bo chce spłacić jest to nie wielka kwota top zl dostałam pismo z odmową co w takiej sytuacji mam zrobić nie pracuje (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sprawa jest grubymi nicmi szyta i nierozumiem postepowaniaurzednikow kaziu22@interia.pl Chcialam zapytac kiedy przeterminuje sie dlug w Avonie? powstal w roku 2002 w grudniu...i (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

alimenty

alimenty

Poprosić o pomoc konsulat Polski w Hiszpani i Hiszpański w Polsce. Podać dane osobowe i ostatnie znane miejsce pobytu plus np. ostatnie znane miejsce pracy. U mnie w rodzinie (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

pomimo, że miał zasądzone. Uciekł do Kanady i nie można było ustalić adresu. Dzisiaj mam 24 lata i jeszcze studiuję. Odnalazłam w Internecie jego adres i firmę w której (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

? Miejsce pracy mam w innej miejscowości i teraz mogę przyjąć większą kwotę? Chodzi tutaj o inną miejscowość, gminę czy miasto? Koszty uzyskania przychodu z tytułu (...)

1

2

3

4

5

...

30