koszty uzyskania przychodu i ulga na 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

netto (wypłata \"na rękę\") (przy standardowych kosztach uzyskania przychodu) wynosi: 1032,34 zł. * najniższa krajowa netto (wypłata \"na rękę\") (przy podwyższonych kosztach (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu? Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza (...)

Ulga na dzieci 2013

Ulga na dzieci 2013

. Polecam pitax.pl zuza.czarnecka Witam. Mam pytanie. Syn (uczy się ma 24 lat) pracował w 2012r na umowe o dzieło i zarobił(tak napisane jest w pit) Przychód 5055, koszty uzyskania (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011 Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w miejscu (...)

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!! Koszty uzyskania przychodu są stałymi kwotami, które odlicza od naszej wypłaty pracodawca i przekazuje co miesiąc fiskusowi (...)

ulga podatkowa 2011 koszty uzyskania przychodu

ulga podatkowa 2011 koszty uzyskania przychodu

ulga podatkowa 2011 koszty uzyskania przychodu Witam jakie ulgi podatkowe obowiązy=uje w roku 2011?Z góry dziekuje za wszelkie informacje na ten temat

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ktoś na tym forum kto dostał czy nie i na jakich warunkach np. czy miał zasiedzenie tylko tyle nie nic więcej Remek55 Witam, Przegrzebałem forum i nie widzę przypadku podobnego (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

Koszty uzyskania przychodu 2012.

Koszty uzyskania przychodu 2012.

Koszty uzyskania przychodu 2012. Hej prosiłbym o pomoc. Chce rozliczyć swój podatek sam w tym roku. Przychód za rok 2011 można obniżać o przysługujące do odliczenia koszty (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

mi czy becikowe dostaje sie na jedno dziecko czy na każde osobno? czy na drugie dziecko jest nieco więcej czy tyle samo?! pozdrawiam młoda mama hytra99 tyle co w zeszłym, na kazde (...)

Umowa o dzieło - podatek

Umowa o dzieło - podatek

dla twórcy stron wynoszą 20% czy 50%? 2. Kto musi odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy? Ja czy osoba zlecająca? (lukaszbulawski) Koszty uzyskania przychodu zależą od ewentualnego (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

również kilku minut, nawet ludzie nie wiedzie jak łatwo do was dotrzeć i puścic w skarpetkach za jedną opinie na necie.. Bartek Każda firma ma pozytywy i negatywny jednych więcej drugiej (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

. Na weekend kiedy przywoziłem dzieci to ona najczęściej szła do pracy na dwie zmiany. Na moje prośby o zmianę systemu pracy reagowała złością i agresją. Przez cały czas tylko (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym. Koszty uzyskania przychodów natomiast to, jak sama nazwa wskazuje, wszelkie koszty jakie zostały poniesione w celu osiągnięcia tych (...)

Odliczenie od podatku

Odliczenie od podatku

sporządzenie zeznania już minął. Ale ci podpowiem. Koszty uzyskania przychodu można odliczyć :ryczałtowe lub na podstawie imiennych biletów miesięcznych, zależy co jest dla (...)

Likwidacja 50% kosztów uzyskania przychodu przez rząd Tuska.

Likwidacja 50% kosztów uzyskania przychodu przez rząd Tuska.

, zwrócenie uwagi społeczeństwa na duchowe i intelektualne wartości życia ludzkiego i na to, że szczęście to nie pieniądze. Tam gdzie nie ma kultury tam powstaje patologia i (...)

koszty uzyskania, zus, ulga, progi  w 2011

koszty uzyskania, zus, ulga, progi w 2011

koszty uzyskania, zus, ulga, progi w 2011 Witam, czy ktoś wie czy KUP, ulga , ZUS i progi podatkowe w 2011 roku ulegną zmianie, nigdzie nie mogę znalezc informacji (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

wpływających co miesiąc na konto. Widzicie tylko i wyłącznie swoją sytuację.. ale sytuacji drugiej strony to już nie dostrzegacie. Po prostu patrząc na wasze wyrachowanie, i (...)

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

. Dodam, że pracowałem kiedyś już na zasadzie przekazania praw autorskich i pracowdawcy wystawiałem rachunek na zasadzie (znaczy procodawca wystawiał a ja tylko podpisywałem): kwota brutto: (...)

czesne

czesne

uzyskania przychodów, - musi być należycie udokumentowany. 2 5-cio letnie płatne studia na UW na wydziale filologii angielskiej. Kosztowało to 35000zł i wydatki te (czesne) (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Boje sie ze za rok zostane bez pieniedzy i nie bede mogla skonczyc studiow i nie bede miec szans na dobry zawod i zycie. Bardzo prosze o pomoc xbelievex

Koszty uzyskania przychodu

Koszty uzyskania przychodu

Koszty uzyskania przychodu Czy wynajmujac mieszkanie od wlasciciela i podnajmujac pokoj osobie na podstawie umowy podnajmu w przuladku chęci rozliczania przychodu z podnajmu (...)

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ??

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ??

Własne koszty uzyskania przychodu, bo wydatki na bilety były droższe ?? Pracuję na jednym etacie i dojeżdżam do pracy z innej miejscowości. Pracodawca został o tym (...)

kilometrówka 2011

kilometrówka 2011

kilometrówki. Czy ta kilometrówka liczy się jako mój przychód i muszę od niej odprowadzić podatek? czy mogę ją wciągnąć w koszty uzyskania przychodu czy tylko faktury za (...)

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można?

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można?

Koszty uzyskania przychodu - czy tak można? Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą świadczącą usługi w internecie - KPiR oraz VAT. Działalność prowadzę pracując na (...)

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodu dla umowy o dzieło

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodu dla umowy o dzieło

dowolnie długi okres czasu przechodzą na zleceniodawcę. Umowa jest sporządzona w języku angielskim. Czy od przychodu z takiej umowy o dzieło można odliczyć 50% czy 20% kosztów uzyskania (...)

umowa zlecenie - STUDENT !!!

umowa zlecenie - STUDENT !!!

uzyskania przychodów. Najpierw pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy w wysokości 18 % należności pomniejszona o koszty uzyskania przychodu, wynoszące 20 %. Koszty (...)

alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

126p ośmio letnim i długami po uszy z zjej strony a ona teraz żąda na siebie alimentów Pozdrawiam matti01 Cześć Adam to ja Maciej odezwij się na GG 1250623 wieczorem lub na maciej_44@vp.pl (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

ma tu znaczenia). Podkreślić jednak należy, że do skorzystania z ulgi konieczne jest zameldowanie przez wskazany okres na pobyt stały. Meldunek na pobyt czasowy, bez względu na długość (...)

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

podana na stronie Ministerstwa Finansów http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?p=1&i_smpp_s_dok_nr_sek=192930&i_smpp_s_strona=4 Przykładowe wyroki w podobnych sprawach http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A

1

2

3

4

5

...

10