Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce8 Czerwca 2006

jest już w Sądzie i chciałbym aby dalej ktoś kompetentny ją mógł poprowadzić. Mój nr tel. 691175177 santiagol Ja jestem trochę w innej sytuacji gdyż kupiłem działkę na której (...)

• Co to są koszty uzyskania przychodu?10 Kwietnia 2005

Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty uzyskania przychodu (...)

• Ulga na dzieci 201316 Stycznia 2013

Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy tylko dorosłą i jak się da ją (...)

• Zwrot podatku19 Marca 2004

Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać nadpłacony podatek za granica (monika) (...)

• rozwód z orzekaniem o winie1 Czerwca 2007

złożyła pozew o rozwód i była wolna.Ja początkowo nie wyraziłam zgody na rozwód, ale kiedy przekonałam sie o tym,że jest ktos inny, wniosłam o orzeczenie jego winy.2 tygodnie temu urodziło (...)

• koszty uzyskania przychodu 201117 Stycznia 2011

Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w miejscu zamieszkania a kiedy się dojeżdża? Miejsce pracy mam (...)

• Alimenty na dziecko2 Sierpnia 2007

W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu rodzicach nie wiem dlaczego nie pracujesz (...)

• Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!11 Września 2006

dostała w roku 2011... może warto na nowo to zgłosić... matka2dzieci Witam ja również mam z nimi problem. Chodzi o to, że mam niezapłacone rachunki w Orange i od pewnego czasu dzwoni (...)

• alimenty a zatajanie dochodow!pomocy10 Marca 2005

Niedlugo czeka mnie sprawa alimentacyjna,maz wyprowadzil sie z domu,wnioslam sprawe o rozwod i o alimenty na synka.wiem juz ze bedzie robil wszystko zeby alimenty placic jak najnizsze.prowadzi wlasna (...)

• Presco atakuje!!! co robić?19 Lipca 2004

Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam zrobić? Czytałem po internecie (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane