Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty uzyskania przychodu 2012.8 Listopada 2011

  Hej prosiłbym o pomoc. Chce rozliczyć swój podatek sam w tym roku. Przychód za rok 2011 można obniżać o przysługujące do odliczenia koszty jego uzyskania. Ich wysokość zależy od tego, jakiego (...)

 • alimenty a zatajanie dochodow!pomocy10 Marca 2005

  Niedlugo czeka mnie sprawa alimentacyjna,maz wyprowadzil sie z domu,wnioslam sprawe o rozwod i o alimenty na synka.wiem juz ze bedzie robil wszystko zeby alimenty placic jak najnizsze.prowadzi wlasna dzialalnosc (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?10 Kwietnia 2005

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty uzyskania przychodu W ustawie o podatku (...)

 • zmiana oplaty ekspolatacyjnej28 Maja 2013

  Witam, otrzymalem pismo ze spoldzielni mieszkaniowej informujace mnie o podwyzce 1.36zl/m2 z tytulu wzrostu kosztow ekspolatacyjnych na podstawie uchwaly RN nr 36/2013 z dnia 20.03.2013.w stosunku do dotychczasowych (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce8 Czerwca 2006

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją posiadłością), gazociągi, ciągi wodno - kanalizacyjne, (...)

 • koszty uzyskania przychodu 201117 Stycznia 2011

  Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w miejscu zamieszkania a kiedy się dojeżdża? Miejsce pracy mam w innej (...)

 • Umowa o dzieło - odliczenie zakupu sprżetu na jej wykonanie24 Września 2008

  Witam Od dawna już nurtuje mnie pytanie, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Umowa o dzieło z pozbyciem się praw autorskich. 50% koszty uzyskania dochodu. Czy sprzęt fotograficzny, który (...)

 • podzial majatku a dochody po ustaniu wspolnoty16 Lutego 2005

  Witam, mam taki problem: po rozwodzie nie dokonalem podzialu majatku, po kilku latach byla zona wniosla sprawe o podzial do sadu. Czy moze domagac sie polowy dochodow osiaganych prze zemnie do dnia dzisiejszego? (...)

 • Umowa o dzieło - podatek10 Kwietnia 2004

  Proszę o pomoc. Zajmuję się tworzeniem stron internetowych i chciałbym podpisywać umowy o dzieło, tylko nie wszystko jest dla mnie jasne... 1. Czy koszty uzyskania przychodu dla twórcy stron (...)

 • PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!16 Kwietnia 2011

  Koszty uzyskania przychodu są stałymi kwotami, które odlicza od naszej wypłaty pracodawca i przekazuje co miesiąc fiskusowi w ramach zaliczek na PIT. Standardowo wynoszą one ? gdy mamy jedną (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane