Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • darowizna a koszty utrzymania mieszkania14 Stycznia 2010

  witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę w formie aktu notarialnego za który ja zapłaciłam. Było (...)

 • Podwyżka alimentów22 Listopada 2006

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka chociaż były one na kwotę około 650 zł.Czy (...)

 • POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić18 Maja 2003

  Mam rozwód z winy ex-męża i zniesienie współwłasności majątkowej. Trwa sprawa o podział majatku już 3lata,bo ex-małżonek utrudnia przebieg procesu. Opuścił mieszkanie 10lat temu zabierając konta bankowe, (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??25 Sierpnia 2006

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu pojawiam się na weekend w tym mieszkaniu. Ojciec co prawda (...)

 • Jak sprzedać lokal w takiej sytuacji?12 Kwietnia 2013

  Witam serdecznie, jestem właścicielem mieszkania spółdzielczo/własnościowego z tym iz jest moje tylko w 1/3 własnościa, kolejne dwie części należą do mojego brata ( z którym nie mam żadnego (...)

 • Czy nadal muszę płącić11 Lutego 2010

  Witam, Niecały rok temu ustanowliliśmy z żoną rozdzialność majątkową, po czym żona wyprowadziła się odemnie z dziećmi do swojego mieszkania i wystąpiła do sądu o alimenty na dzieci. W zeszłym (...)

 • zaległe alimenty i czynsz.HARPIA?26 Maja 2004

  Od pół roku mieszkam z dzieckiem w wynajetym mieszkaniu płacąc sporo za to. Mój ex mieszka w naszym wspólnym i nie ma zamiaru ani sprzedac ani dogadac sie co do podziału. Od pół roku nie płaci nic ! na (...)

 • Apelacja od wyroku o alimenty6 Stycznia 2011

  Witam, proszę o poradę w następującej sprawie: Mój teść pzwał moją żonę (swoją córkę), syna i teściową (byłą żonę) o alimenty. Teść z teściową są porozwodzie - w dniu ogłoszenia wyroku (...)

 • złapałem żonę że zdradzała mnie ze swoim przełożonym z pracy przez 6 miesięcy27 Stycznia 2011

  jesteśmy razem od 14 lat - w tym 3 lata jako małżeństwo. odkryłem że od 6 miesięcy, czyli jak nasza córka miała 4 miesiące,moja żona zdradzała mnie ze swoim szefem /komendantem policji/ on też jest (...)

 • jak wysokie alimenty?10 Sierpnia 2011

  Jak wysokich alimentów mogę się domagać ?? Jeżeli ojciec dziecka zarabia 10 razy więcej ode mnie, to czy mogę wnosić o wyższe alimenty aby dziecku zapewnić lepszy poziom życia? czy sąd wyznacza alimenty (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane