koszt uzyskania przychodu od kwoty 1386 brutto Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

, dokładnie chodzi mi o kwote brutto?Z góry bardzo dziękuję hanka71 Brutto 1387zł a netto 1032zł expertyza Witam, najniższa krajowa pensja to 1386brutto. Czy ktoś wie, ile (...)

Wynagrodzenie zasadnicze a płaca minimalna

Wynagrodzenie zasadnicze a płaca minimalna

minimalna wynosi 1500 zł brutto, czyli na rękę dostajesz jakieś 1111,86 zł przy standardowych kosztach uzyskania przychodu. Tu znajdzesz przystępny opis tego, jak się płacę netto wylicza (...)

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

uzyskania przychodu: 311.22 zł czyli 50% kwoty brutto (dlaczego?) należny podatek: 59.13 zł czyli 19% kosztu uzyskania przychodu (dlatego, że jestem studentem??) do (...)

Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.

Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.

- cenę zakupu brutto 19,68zł? 7. Czy jeżeli zapłacę ten VAT 23% to będę musiała jeszcze zapłacić podatek do urzędu skarbowego od przychodu czyli 100zł - cenę zakupu netto/brutto (...)

Prawo autorskie a umowa o dzielo

Prawo autorskie a umowa o dzielo

majątkowych praw autorskich, to pracodawca potrąca 19% od kwoty brutto pomniejszonej o koszty uzyskania 20%: (BRUTTO - BRUTTO*20%)*19%=PODATEK1 Jesli w umowie jest mowa (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

przepisie zwrot "w celu" oznacza, że aby określony wydatek można było uznać za koszt uzyskania przychodu, między tym wydatkiem a osiągnięciem przychodu musi zachodzić (...)

Jak obniżyć podatek do usług?

Jak obniżyć podatek do usług?

od wartości brutto towaru (art. 85 ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług) stosuje wówczas stawki: 18,70% wartości brutto dla towarów i usług objętych stawką (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

itp. Moze Pani rowniez wystapic o alimenty na siebie od bylego meza, ale nie wiem jaki czas uplynal od Panstwa rozwodu i jakie byly okolicznosci jego uzyskania. Bede mogl bardziej pomoc, jesli (...)

Wyliczenie kwoty wolnej od podatku

Wyliczenie kwoty wolnej od podatku

rodzice mogli otrzymać ulgę podatkową. Z tego co wiem wielkość kwoty jaką mogę zarobić to przychód - koszty uzyskania przychodu. Więc w I firmie: 1132,5 zł (kwota brutto) (...)

alimenty

alimenty

alimentow na syna. Jestem tata od 7 miesiecy. Od urodzenia sie malego jestem w zwiazku nieformalnym z mama syna. Opiekuje sie nim codziennie, loze na jego utrzymanie dbam o wszystko aby bylo mu jak (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

to zglosic u rpacodawcy lub w urzedzie gminy. ela_K Od przyszłego roku, dokładnie od nowe roku, zapomogę po urodzeniu dziecka dostaną tylko kobiety, które udowodnią, że były pod opieką lekarza (...)

umowa o dzieło stawka podatku PIT

umowa o dzieło stawka podatku PIT

autorskie) 100 zł 100 zł * 18 % = 18 zł czyli kwota brutto 218 zł ?? I nie wiem o co chodzi z zaliczką na podatek dochodowy, kiedy i kto to płaci? Kwota brutto = 200 zł koszt uzyskania (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wytrzymala. root_error_351 SKORO SŁUŻYSZ POMOCĄ TO CO POWIESZ NA TO ŻE: OD KILKU MIESIĘCI JESTEM Z MĘŻCZYZNA, KTÓRY ODSZEDŁ OD ŻONY BOWIEM BYŁA DLA NIEGO KOSZMAREM.ZONA ZNĘCAŁA SIE NAD (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

WDZIECZNA JAK BY MI NA NIE KTOS ODPOWIEDZIAL OD # TYGODNI NIE MIESZKAM Z MATKA I OJCZYMEM A OD MOJEGO OJCA BIOLOGICZNEGO MAM ZASADZONE @%) ZL ALE ON NIE PLACI WYMIGUJE SIE OD PLACENIE ZRESZTA (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

(czego teraz żałuję). Sendit od prawie pół roku nie chce zwrócić niesłusznie pobranych pieniędzy. Reklamacja do teraz nie została rozpatrzona choć przewoźnik miał na to 30 dni. Radzę trzymać (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

przez Klienta (następny dzień od daty zaksięgowania na koncie Zleceniodawcy). Kwoty zawarte w §4 są kwotami brutto. § 5 Informacje poufne Zleceniobiorca zobowiązuje się zachować (...)

Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych: 1.20 zł Podatek Podstawa do opodatkowania: 924.23 zł Koszt uzyskania przychodu: 111.25 zł Ulga podatkowa: 48.90 zł Podatek: 46.00 zł Podsumowanie (...)

Umowa o dzieło - podatek

Umowa o dzieło - podatek

dla twórcy stron wynoszą 20% czy 50%? 2. Kto musi odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy? Ja czy osoba zlecająca? (lukaszbulawski) Koszty uzyskania przychodu zależą od ewentualnego (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

będzie je musiał zwrócić Państwu. 1110 chodzi o to od jakiej kwoty żadac alimentow od ojca?chce isc na studia platne(okolo 500 zl msc) i zamieszkac w akademiku(okolo 300 zl miesiac).On (...)

minimalne wynagrodzenie netto w 2011 r

minimalne wynagrodzenie netto w 2011 r

wynagrodzenie w roku 2011 wzrośnie o 69 zł. Płaca minimalna będzie wynosiła 1386brutto, czyli o 5,2 % więcej w stosunku do stawki obowiązującej w roku 2010. Wraz ze zwiększeniem tej (...)

Ulga na dzieci 2013

Ulga na dzieci 2013

. Polecam pitax.pl zuza.czarnecka Witam. Mam pytanie. Syn (uczy się ma 24 lat) pracował w 2012r na umowe o dzieło i zarobił(tak napisane jest w pit) Przychód 5055, koszty uzyskania przychodu (...)

alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

koszt utrzymania dziecka(robisz to w skali roku),wypisz wszystkie dodatkowe zajęcia płatne dziecka, ile wynosi Cię koszt leków gdy dziecko jest chore etc. Moja córka dostała 350zł, pomimo ,że (...)

Warsztat samochodowy żąda dodatkowych pieniędzy - poza uzgodnionymi warunkami, może zatrzymać samochód?

Warsztat samochodowy żąda dodatkowych pieniędzy - poza uzgodnionymi warunkami, może zatrzymać samochód?

- podane zostały liczby 3376 zł + 1271 zł = 4647 zł. Na moje pytanie co to za kwoty nie dostałem żadnej odpowiedzi. NIe wiem nawet, czy są to kwoty brutto, czy netto. Jak się w takim (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

( spłaciłam swoją część długu i wymeldowałam się od rodziców) komornik miał zostać anulowany . Ponieważ nie dostałam żadnej odpowiedzi od niego zadzwoniłam do MZUKU i zapytałam czy (...)

Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

to tylko przychód minus koszt uzyskania przychodu, bez odejmowania składek na ubezpieczenie społeczne. Sprawa jest poważna ponieważ różnica w liczbach jest spora i będzie to miało (...)

1/2 ETATU ---Zasiłek dla bezrobotnych ???

1/2 ETATU ---Zasiłek dla bezrobotnych ???

miesiącach od zarejestrowania sie w ZUSie. gs1 dziękuję za odpowiedz, po wczesniejszym przeczytaniu innych odpowiedzi rozumiem ,że przysługujący zasilek uzalezniony jest od minimalnej kwoty (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzili, że nie dadzą rady pokryć kosztów, ale bezumowne jest już kwotą przeważnie niską średnio do 10 000 zł. i 5% od takiej kwoty każdy jest w stanie zapłacić. Oczywiście kwoty (...)

Wniesienie aportu do spółki (oprogramowanie) a koszt uzyskania przychodu

Wniesienie aportu do spółki (oprogramowanie) a koszt uzyskania przychodu

szansa aby wpisać jako koszt uzyskania przychodu w PIT-38 wartość autorskiego prawa majątkowego, które widnieje w umowie spółki, pomniejszone o amortyzację?

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

doedukowała pani Aniu, tutaj polecam text na rozgrzewkę w temacie alimentów. elpasonaso Witam, Nie wiem od czego zacząć- więc może zacznę od początku. Mam 29 lat, od 3 roku (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011 Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w miejscu zamieszkania (...)

1

2

3