komentarz do ustawy z dnia 8 marca 1990 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kasia Poszukuję informacji na temat postępowania z osobami z zaburzeniami paranoidalnymi. Czy sądzicie, że kobieta z w/w zaburzeniami, która nie utrzymuje kontaktu z psychiatrą (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

z nadzieja ze sie rozwiedzie.Wymyslaja tysiac powodow i zawsze jest za wczesnie. W koncu z Ciebie zrobi winna i tyle... Kasia Jestem w podobnej sytuacji. Z tym że to ja jestem zamężna, z (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

ciezkim i w porownaniu z alkoholem (ktory podobno nie jest narkotykiem) jest substancja gorsza .Mit ten ciagle powtarzany z ust do ust rosnie do takiego stopnia ze niektorzy myla marihuane (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

. Napiszcie. Renia Ja korzystam z wyslijwezwanie.pl tam w moim imieniu wysyłają wezwanie do zapłaty do moich dłużników maciej99 nie wiem również czy zgodne z prawem jest wystawianie (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! Popatrzcie co sie z Wami dzieje do czego zmierzacie i opamietajcie sie na BOGA ! Prosze bo co bedzie z nami za 20 lat lub z naszymi kochanymi dziecmi jeszcze pozniej ! Swiat ten daży (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

praktycznie nie masz za co żyć. Może jak nie z całości to zwolni cię z połowy. W tej sprawie złóż też wniosek o zabezpieczenie wierzytelności ściąganych przez komornika na koncie (czyli (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

nienaganną opinię, często kieruje się mnie do najtrudniejszych spraw co odbieram jako zaufanie do mnie. Kilka lat temu zmieniłam miejsce pracy z powodu zmiany zamieszkania i podjęłam (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

zapoznaniu się z waszymi opiniami na ten temat. a pisanie pism do tych betonów nic nie dają .Pozdrawiam 1+1 1+1 prawo-pracy.net Puściłam dziś rano e-maila do p. W. z radia Zet. (...)

Służebność

Służebność

zostało z winy umyślnej sąsiada, wówczas należałoby wystąpić z roszczeniem negatoryjnym (o nakazie rozbiórki części budynku) ? art. 222 k.c. (por. uzasadnienie postanowienia Sądu Najwyższego (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

, czemu tak się dzieje. Ten materiał nadaje się do programu Państwo w Państwie i na skargę do ETS w połączeni z informacją do mediów. Jedyną drogą do zmiany tego stanu (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

. ciezarna-umowa na pol etatu prawo-pracy.net Witam, problem z którym się borykam polega na tym, że pracodawca podpisał ze mną umowę na czas nie określony od 1 kwietnia 2009 roku, gdy chciałem skorzystać (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

jestesmy. z dnia na dzien się wyprowadziliśmy kazdy w swoją stronę. teraz elka do nas wydzwania i straszy nas ze poda nas do sądu ze się nie wywiązalismy z umowy. wypowiedzenie (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE WYPOWIEDZENIE (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

rozpatrzeniu wniosku Pana X X z dnia 20 czerwca 2019 roku o udostępnienie informacji publicznej w zakresie udostępniania protokołu rozprawy w sprawie o sygn. akt XXX z dnia 8 (...)

Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

INOWROCŁAWIA. rencia alimenty.pl Ja mogę polecić panią mecenas z Poznania - ale wiem, że jeździ do sądów po całej Polsce, więc pewnie do inowrocławia też hanna alimenty.pl Witam Zachęcam (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dochodach za poprzedni rok oraz z Zusu zaswiadczenie o conajmiej sześcio miesięcznym stosunku pozostawania w pracy i ubezpieczeniu oraz oswiadczenie od męza z jego podpisem ze nie korzysta z (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

po paru latach z sądu a w tym kredycie był do wykupienia weksel 07.04.2000 a na dodatek firmy windykacyjne się co chwile zmieniały.a pare miesiecy temu wysłałem podanie do firmy windykacyjnej (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

symboliczna. Wróćmy teraz do ojca dziecka. Z jego pensji 2500, należy odliczyć alimenty. Spokojnie 500zł. Do tego, doliczmy koszt spędzania czasu z dzieckiem, do tego jakiś (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

Presco w pozwie do sądu stwierdziła że nie ma konieczności powiadamiania mnie o złożonym pozwie. Pozew ten otrzymałem z sądu w jednej kopercie razem z nakazem zapłaty. Proszę pomóżcie (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

przeslany do Koln) gdzie pracowal na kolei i zostal przeniesiony do Grudziadza w 1912 roku. W 1913 roku w grudziadzu urodzil sie moj ojciec. Grudziadz w 1913 roku nalezal do niemiec, jednak (...)

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne Witam, Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego zapisu prawnego Ustawy z dn 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym:\\\" (...)

zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

kobietę, z którą pomagał wcześniej, zachęcam się do kontaktu z nim, pierwsze słowo, które powiedział mi, że powinienem być szczęśliwy, że skontaktowałeś się z nim, (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

mówiąc mu o swoich odkryciach zapytałąm czy utrzymuje jakieś kontakty typu smsy z kimś z polski i czy dzwoni do kogoś z naszych znajomych,i tu uwaga,,PRZYŻEKŁ NA ŚMIERĆ NASZYCH (...)

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

długi które ma nie przeszły na mnie. Doszłam do wniosku ze skoro ja do własnego domu nie mogę wejść jego tez nie będzie. Co mam zrobić aby zmusić męża do tego aby dom sprzedać (...)

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu  rozwód i podział majatku

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu rozwód i podział majatku

Ziębaczewskiego w sprawa rodzinnych. Sama korzystałam z jego pomocy jak się rozwodziłam z mężem i wygrał mi duże alimenty na trójkę dzieci. Podział majątku na szczęści się dogdaliśmy (...)

1

2

3

4

5

...

32