komentarz do art.271 paragraf 1 kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

może zwrócić się do nas o przeprowadzenie wywiadu. Informacji do KRK my nie wysyłamy bo to też należy do sekcji wykonawczej. Moje narzekania związane z Wo wynikają z tego co pisze (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

to wnieś do sądu pozew o podwyższenie alimentów do kwoty 850 zł. Tyle na pewno nie dostaniesz bo sądy mają zwyczaj zawsze obniżać wysokość alimentów, więc będzie miał z czego obciąć. (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

rzecz podstawowa, bardziej ogolna niz praktyczna to ksiazka Andrzeja Bałandynowicza pt. Probacja, Wychowanie do wolności.Sa tez inne ale tak doslownie i do konca do kurateli sie nie odnosza.Pozdrawiam

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

, więc się śpiesz. Reasumująć: 1. W twojej sytuacji pzredawnienie następuje po 2 latach; 2. Napisz skargę do GIODO (na 90% inspektor ją uwzględnii) - tak samo powiedz babce , która do (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wymienionego w paragrafie 1 był w stanie nietrzeźwości... Art 84 k.k mówi o skróceniu środków karnych po upływie połowy okresy, na który orzeczono środki karne wymienione w art. (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

znowelizowana ustawa nie ma tu nic do rzeczy. Artykuł 145 paragraf 1 KPA mówi, że postępowanie dotyczące każdej decyzji administracyjnej (a taka jest również decyzja PKL w sprawie ustalenie (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

zawiasy, zarzucono mi 2 artykuły 275 paragraf 1 i 286 paragraf 2, podpisałam to, że zarzucają mi te artykuły, odmówiłam składania zeznań (pisemnie), kazałam tylko 1 policjantowi (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

ze spłata (jak wyżej) również Pan nie kwalifikuje się pod ten paragraf. Art.286 § 1 wyraźnie precyzuje że wprowadzenie w błąd albo wyzyskanie błędu lub niezdolności do należytego (...)

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

nie zmienić. Jesli natomiast porzucone odpady z kontenera, zostaną potraktowane jako śmieci wyrzucone w miejscu nieprzeznaczonym do tego, można spodziewać się mandatu. Art. 193 Kodeksu (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

możliwe. Może lepiej tak jak podaje Justyn 3 lepiej to zgłoś z kodeksu karnego i maja tam wiele sposobów na leczenie uporczywości tego typu. Jeśli narusza to Twoje dobra osobiste, to art. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

to. mrozowskim Czy mogę żądać alimentów od rodziców ojca moich dzieci? tachwa przydatne informacje znajdują się w: art. 129 §1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jednak czy mógłby (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

nie jest z pewnością niesłuszne. W świetle art. 17 § 1 pkt. 5 kodeksu postępowania karnego nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy oskarżony (podejrzany) (...)

Przemoc psychiczna.

Przemoc psychiczna.

znajdz sobie kodeks kanry na necie i wpisz slowo przemoc psychiczna. malajolka art. 207 § 1 Kodeksu karnego: ?Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

traktujemy jako właściwość?) i nie została mi wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne). Z kolei w art. 286. § 1. czytamy "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

w art. 69-75 Kodeksu karnego Lanfaust nic dodać, nic ująć :-) Oby więcej takich odpowiedzi niewprowadzających w błąd :-) Pozdrawiam qpnw czyli 15 latek musi uplynac na przedawnienie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

dotrzymuja umowy niszcza wszystko co jest do zniszczenia w mieszkaniu szkody jakie pootrafia zrobic nie sa adekwatne do zarobionych pieniedzy a do tego jeszcze panstwu trzeba odprowadzic (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego. Uzasadnienie

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

międzynarodowym?. PWN, Kraków 1997. 11.Pietrzykowski K., ?Wpływ wad oświadczenia woli na ważność małżeństwa?, PWN, Warszawa 1998. 12. Rudnicki S., Komentarz do Kodeksu Cywilnego. (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

nieletniego zagrożonego demoralizacją. Przesłuchanie nieletniego sprawcy czynu karalnego w trybie art. 37 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich stosuje się przepisy Kodeksu (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

jestem posądzony a narzazie wzywany na jako podejrzany na policje Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nie pomyslala o rozwodzie męczymy sie juz cwierc wieku. Jedno co zrobiła do udała sie do Urzędu MIasta a Rzecznik Praw Obywatelskich pokierowal ja do specjalnego wydzialu (tu dokladnie (...)

1

2

3

4

5

...

17