komentarz do art.186 rz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

. Ostatecznie dzieci się ma do końca życia, a nie do uzyskania przez nie samodzielności. Do momentu zmiany nazwiska, choć z bólem, zgadzałem się na jej "zachcianki". Kwestia bycia dla (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

rzecz podstawowa, bardziej ogolna niz praktyczna to ksiazka Andrzeja Bałandynowicza pt. Probacja, Wychowanie do wolności.Sa tez inne ale tak doslownie i do konca do kurateli sie nie odnosza.Pozdrawiam

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

mezem obok kobiety chyba chorej psychicznie mieszka ona sama. Gada do psa w nocy nie daje spac bo albo krzyczy do psa tineczka moja tineczka bywa ze do 3 nad ranem tak moze siedzimy cicho nie (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

uzyskaniu zaświadczenia o nieściągalności można złożyć wniosek do Funduszu Alimentacyjnego. Prawnik1209 A moze tak podrzucic dziecko do babci i samej ruszyc pizdy i isc do pracy ? Ja (...)

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

? prawa do prywatności). We wspólnocie mieszkaniowej (lub w spółdzielni) istnieje też możliwość wystąpienia do sądu o wyłączenie danej osoby ze wspólnoty (spółdzielni) i przymusową (...)

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ??? Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

tylko zabieraj się do pracy .oraz skozystaj z lustra do goscia alimenty.pl Zgadzm sie z tym co piszesz moge miec tylko pretensje do syna że jak przychodzila taka do mego syna a ja (...)

Znowu Kruk!!

Znowu Kruk!!

kosztowałaby Kruka 200 zł (tyle kosztuje wpis do BIK) - a więc zastanówmy się - jaki sens dla Kruka będzie podawać cię do Biku i płacić za tę "przyjemność" 200 zł, gdy twoja (...)

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

ciągu 7 dni. Podstawa prawna: - art. 62 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267), - (...)

weryfikacja uprawnien notarialnych

weryfikacja uprawnien notarialnych

nieruchomości, zawarta została we Wrocławiu, więc zgodnie z prawem międzynarodowym prywatnym (art.24 ustawy z dnia 12 listopada 1965 r. - Dz. U. z dnia 17 listopada 1965 r.z późn.zm.) , stosuje (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

i napisaąłm ze to jest oszustko i ze graja nie fair . Chyba to nie pociąga się do znieslawienia tylko do wyrażania opini publicznej .Proszę o porade asica12222222 Witam, czy jeżeli dopuściłem (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

to wnieś do sądu pozew o podwyższenie alimentów do kwoty 850 zł. Tyle na pewno nie dostaniesz bo sądy mają zwyczaj zawsze obniżać wysokość alimentów, więc będzie miał z czego obciąć. (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

to wystarczy do unieważnienia małżeństwa ? mieciol66 Witam, chciałbym się dowiedzieć czy stosowanie gróźb karalnych wobec małżonka i dwie sprawy w tej kwestii mogą być powodem do unieważnienia (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

polemizować telefonicznie, to są skłonni każdemu zarzucić nieznajomość prawa, tylko najgorsze że nie wiedzą do końca z kim maja do czynienia. Gorzej jak dojdzie do konfrontacji prawnika (...)

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

: 0.21cm } --> Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,  podlega (...)

Interpretacja zapisu w specyfikacji

Interpretacja zapisu w specyfikacji

publicznych Komentarz wyd.6, wyd. CH Beck na str. 79 zamieszcza komentarz do art. 22 ust. 1 p. 2. Pamietaj, tam gdzie zaczynają się problemy, tam kończy się komentarz. Sam (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, a okres proby (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

bo tak" Witam, Mam podobny problem. Do niedawna (do ok wrześńia/października) w formularzu sendit po podaniu parametrów przesyłki - w moim przypadku dł.165 cm miałem (obok) do wyboru (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

nic nie odpisywać do tej Firmy xxxxx . Po jakimś czasie a było to około miesiąca przyszła do mnie informacja że nie przesłałam plików z linkami do ogłoszeń internetowych i czy (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

czy nie warto skierować sprawy do prokuratury Ewa Wszyscy co dostali wezwania do zapłaty niech się zastanowią czy nie warto podać tej sprawy do prokuratury bo to już na wielką skalę (...)

Dodałam negatywny komentarz na forum (moją opinię) i mężczyzna grozi mi sądem

Dodałam negatywny komentarz na forum (moją opinię) i mężczyzna grozi mi sądem

dosłownie 20 sekundach został usunięty, ja wyrzucona forum i dostałam maila o treści "Witam Kieruje sprawe do sądu z art 216 kk art. 216 § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności (...)

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

piętrowym,akurat teraz jestem już w takim stanie, żeby złożyć skarge na policji, napisać petycje do firmy która ponoc wynajmuje mieszkanie owym sąsiadom do tego napisać skarge do (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

, do którego przekazac sprawe w przypadku ewentualnego przyszłego zaistnienia konieczności jej przekazania do sądu według właściwości ogólnej ? wskazałem (w oparciu o art. 35 KPC) (...)

zabrane prawko a motorower

zabrane prawko a motorower

silnkiem, traktor do koszenia trawy itp. uzytkowane przez karanego automatycznie odwieszaja mu wyrok,co zwiazane jest z odsiadka na twardo. szczerze nie polecam. ale mam pytanie do zawodowców. Czy (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

nie narobic sobie problemow? Podkreslam ze sie nie ucze, kazdy stres wywola u mnie powrot choroby skory i nie bede wtedy zdolna do pracy. A co jesli ojciec tak po prostu wniesie do sadu sprawe o

jestem oskarżona

jestem oskarżona

się do mnie około godziny 21:30 zapytaniem dlaczego wystawiłam taki komentarz : "Niestety, wystawiam NEGATYM, Dok.zakupu na łączną sumę 630zł. koszt wysyłki 128z ł.MASAKRA! i do tego (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

, w celu przekazania sprawy do "sądu właściwości ogólnej" należy przekazać całą sprawę do sądu właściwego dla jednego z pozwanych (wedle wyboru Sądu), bowiem system teleinformatyczny (...)

windykacja oc

windykacja oc

124 poz. 1152 art. 22 ) i nie mogą ''olewać klienta"choć według opinii waszego zespołu mogą co prostą drogą prowadzi do absurdu jaki opisałem wyżej. Życzę dużo zdrowia (...)

Problem ze zakupem od firmy przedającej na Allegro

Problem ze zakupem od firmy przedającej na Allegro

napisałem o tym. iż sprzedawca zawyża moc celowo aby jego oferta była bardziej atrakcyjna. Po tym fakcie sprzedawca wydzwaniał do mnie na naciskając abym komentarz usunął bo w przeciwnym razie (...)

1

2