komentarz do art. 264 par 2 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

, więc się śpiesz. Reasumująć: 1. W twojej sytuacji pzredawnienie następuje po 2 latach; 2. Napisz skargę do GIODO (na 90% inspektor ją uwzględnii) - tak samo powiedz babce , która (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prywatna, bank czy telefonia. lkpo trzeba płacić swoje zobowiązania, a firmy windykacyne nie będą pukać do naszych drzwi, a jeżeli chodzi o Kruka - sam miałem do czynienia z osobami, które (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który na podst. art.631 i 644 kpc jest zwolniony z wpisowego do sądu i po wyczerpaniu trybu odwoławczego może wytoczyć powództwo do (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

dostał pieniądze, do tej pory mąż miał przez 2,5roku regularnie ściągane alimenty. Wczoraj dostał wezwanie na policję w sprawie przesłuchania o PRZESTĘPSTWO z art.209par1 k.k (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

to wnieś do sądu pozew o podwyższenie alimentów do kwoty 850 zł. Tyle na pewno nie dostaniesz bo sądy mają zwyczaj zawsze obniżać wysokość alimentów, więc będzie miał z czego obciąć. (...)

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1 Dostałam wezwanie do Prokuratury z art. 231 kk par1 pkt 2. Szczerze, byłam zaskoczona...bo nigdzie nie przewinęło mi się aby przy paragrafie (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!! Witam. Jakiś czas temu nie do końca będąc świadomą że to przestępstwo, za namową koleżanki z pracy zgrałyśmy zdjęcia naszej szefowej (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z art. 159 kk. odpowiada tylko konkretny uczestnik zajścia, który używa (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości (...)

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2 Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2. "tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

. Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może: 1) udzielić upomnienia, 2) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do przeproszenia (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

zamierzam. Uszy do gory, jestesmy silne i poradzimy sobie. Do Wiki - Ty chyba nie znasz realiow zycia w stolicy? Nika Witaj. Mój przyszły mąż ma problem. Kobieta wrobila go w dziecko, przez (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. par. 2 . Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. popros o wsparcie swojego parneta, musisz miec swiadkow (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

stłuczenia i otarcia naskórka nosa co stanowi rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni przy czym występek ten stanowi występek o charakterz chuligańskim jest jeszcze coś pod spodem tj.o czyn z art. (...)

1

2

3

4

5

...

14