komentarz do art 107kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

to wnieś do sądu pozew o podwyższenie alimentów do kwoty 850 zł. Tyle na pewno nie dostaniesz bo sądy mają zwyczaj zawsze obniżać wysokość alimentów, więc będzie miał z czego obciąć. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

może zwrócić się do nas o przeprowadzenie wywiadu. Informacji do KRK my nie wysyłamy bo to też należy do sekcji wykonawczej. Moje narzekania związane z Wo wynikają z tego co pisze (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

działanie może być kwalifikowane jako przestępstwo z art. 286 § 1 k.k., polegające na próbie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia w błąd (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, a okres proby (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy (...)

Kwestia groźby karalnej

Kwestia groźby karalnej

konsekwencje prawne jeśli mąż mojej znajomej złoży wniosek ścigania sprawcy za czyn z art. 190 kk. (ssm) Jeżeli odnalazłeś odpowiedni art. to zapewne samkcja przewidziana za ten czyn (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

serwisie we wskazanym linku, ponieważ nie tyczy się to art. 72 § 2 kk. Oakmoss Oakmoss, bardzo dziękuję za rzetelną pomoc i potwierdzenie moich przypuszczeń, utwierdziłeś mnie w tym (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą (...)

Dodałam negatywny komentarz na forum (moją opinię) i mężczyzna grozi mi sądem

Dodałam negatywny komentarz na forum (moją opinię) i mężczyzna grozi mi sądem

dosłownie 20 sekundach został usunięty, ja wyrzucona forum i dostałam maila o treści "Witam Kieruje sprawe do sądu z art 216 kk art. 216 § 1. Kto znieważa inną osobę w jej (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

nie narobic sobie problemow? Podkreslam ze sie nie ucze, kazdy stres wywola u mnie powrot choroby skory i nie bede wtedy zdolna do pracy. A co jesli ojciec tak po prostu wniesie do sadu sprawe o

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

rzecz podstawowa, bardziej ogolna niz praktyczna to ksiazka Andrzeja Bałandynowicza pt. Probacja, Wychowanie do wolności.Sa tez inne ale tak doslownie i do konca do kurateli sie nie odnosza.Pozdrawiam

groźba

groźba

powołanie biegłego art 190/1kk i art.216/2kk w zw. z art 11/2kk i inne na podstawie art 193,194,195,202/1i2 kpk Tomaszstw na komendzie, oraz u prokurator przyznałem (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

art 126a kk i art 257 kk oraz w dniu 10 (tego samego miesiaca)tez z art 126a kk i 257 kk i na koncu jest w zw z art. 11 paragraf 2 kk. Widocznie prokuratura (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

czy ja idę do więzienia ???

czy ja idę do więzienia ???

z przestępstawa to Sąd może orzec przepadek. pozdr- a.s. a.s. Na początku - nie idziesz do więzienia. Sąd uznał cię winnym popełnienia przestępstwa z art. 2861 w zwiazku z art. 286&3 (...)

Komentarz allegro straszenie sprzedawcy

Komentarz allegro straszenie sprzedawcy

grupach na Facebooku od oszustów, złodziei itp: (mam screeny). Dodatkowo sprzedawca straszy zgłoszeniem mnie z art 212kk art 24 kc oraz art 448kc Czy ta moja opinia zawiera w sobie (...)

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK Witam, Zostałem oskarżony o kradzież z art. 278kk oraz 12kk, dostałem wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prywatna, bank czy telefonia. lkpo trzeba płacić swoje zobowiązania, a firmy windykacyne nie będą pukać do naszych drzwi, a jeżeli chodzi o Kruka - sam miałem do czynienia z osobami, które (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy 1 kwietnia 2018 popełnił (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

drugą sprawę: art. 223 kk i art. 254§1 kk przy zastosowaniu art.11§2kk Brat wcześniej nie był karany, uczy się i aktualnie szuka pracy. Wiem, że sprawa nie (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu dopuściłem (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

tłumaczenie, zanim nastąpi, chociażby nieprawomocne, rozstrzygnięcie sprawy. Występek z art. 233 kk ścigany jest w trybie z oskarżenia publicznego. W razie stwierdzenia przez sąd, iż doszło (...)

Art. 12., art. 91 kk.

Art. 12., art. 91 kk.

Art. 12., art. 91 kk. W dwóch prokuraturach toczą są przeciwko mojej osobie postępowania za czyny z tego samego artykułu które popełniłem w krótkich odstępach czasu i nie zapadł dotychczas (...)

art.160 kk

art.160 kk

art.160 kk mam pytanie, czy ma wiekszy sens saskarżanie decyzji prokuratury o odmowie wszczecia postepowania. wniosek o popełnieniu przestępstwa przez mojego sasiada (w rozumieniu art.160) (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo (...)

1

2

3

4

5

...

15