kodeks2008 z artykulu 190kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk Witam. Mam pytanie dotyczace sprawy o czyn z artykulu 177 1 kk. Około 3 tygodni temu mialam okropną sytuacje. Krotki opis. Wyjezdzajac z drogi (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

...zapoznałam się z całym regulaminem..:)) Przy okazji odkryłam artykuł 348,którego wczesniej nie znałam.Zgodnie z nim powinnismy składać sądowi sprawozdanie z dozoru przy WU na 3 (...)

jak napisać wniosek o samoukaranie?

jak napisać wniosek o samoukaranie?

jak napisać wniosek o samoukaranie? jak napisać wniosek o samoukaranie? witam jak mam napisac wniosek o samoukaranie z artykulu 180kk marcin

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

skontaktuje. Zadzwoniła do głównej siedziby z propozycją ze spłacę dług, ale bez odsetek no i facet zachęcająco powiedział, że musze się skontaktować z facetem z mojego terenu (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

(oczywiscie w zakresie wartosci wykonywach robot, tzw. wartosc dodana) Polecam Panstwu przestudiowanie zalaczonego artykulu, ktory stworzylismy wspolnie Z Prawnikiem z Polski Mecenasem Tomaszem (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

Witam, Ja mam następujący problem z firmą Raport. Otóż w 2000 roku rozwiązałam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z firmą Plkomtel. Stosowne pismo złożyłam w jednym z (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

potencjalni spadkobiercy. Ponadto jeśli któryś z nich zamieszkuje w danym lokalu/domu to jest z mocy prawa POSIADACZEM nieruchomości (nie mylić z właścicielem) i należy mu się prawna (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu podpisał (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Ochrony Kupujących z Allegro 29.09 udaję się na policję, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z KK Art. 286. § 1. "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

to jest zgodnie z prawem? Dodam, że po kilku dniach wpis znajomego na forum (cały wątek) został usunięty. No i słusznie,że usunięto,bo to jest usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. (...)

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

klika razy korzystać z porady prawne w kancelarii w Rybniku na Rynek 15/3. Z każdym razem jestem zadowolona z porady. Myszka Ja korzystałem z usług Pani Mecenas Małgorzaty Durlej (...)

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

tej sprawie toczy się oddzielne postępowanie przed sądem cywilnym) ale nie wypełnia ona znamion z art 298 kk ponieważ wg prokuratury ten artykuł stosuje się tylko i wyłącznie do spraw majątkowych (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe" (art. 1 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym. Dz. U. z dnia 21 czerwca 2000 r.). Nie (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości powyżej 250 zł, był przestępcą (...)

porwanie dziecka przez matke!!!!!

porwanie dziecka przez matke!!!!!

DZIECKO BEDZIE I TAK Z NIA A TY NA POLICJE?IDZ LEPIEJ DO PSYCHOLOGA I POROZMAWIAJ Z NIM! gosc36 alimenty.pl I co z tego ze to matka ????Z tego tytułu powinna mieć jakieś większe (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

to na podstawie tego przepisu wymierza mu kare grzywna w wysokosci 400 (czterystu) zlotych, pozniej ze zostalem zwolniony z kosztow sadowych... moje pytanie jest takie, kiedy to wykroczenie zniknie z

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

sprawie, dla jaarisari, ważnym jest, że aby oskarżyć z art. 270 par. 3 należy udowodnić niezbicie motywy i chęć popełnienia czynu z par. 1 - obowiązek przeprowadzenia dowodu spoczywa na (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

zyje w niedostatku a ciebie do tego doprowadzila to NIKT nie sciagnie alimentow z dziadkow OBOJGA stron.W takim przypadku dziadkowie tez nie mogo popasc w niedostatek z powodu alimentow. Uwazajcie (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

zbiegliśmy z mężem na doł i mąż chciał zaciągnąć jednego z nich, aby policja zbadała go alokomatem. ten, najpierw , ze chętnie, a potem wyrwał się i uciekł. Dzisiaj na poczcie nie wydano (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

sprawie ważne się uczy. Kajo alimenty.pl Witam ! Mam pytanie odnosne z mozliwoscia podjecia pracy a rownoczesnym podejmowaniem alimentow z FA . Od pazdziernika podejmuje studia dzienne na uczelni (...)

Zakaz wyprowadzania psów

Zakaz wyprowadzania psów

;szanowna"zauważyła, że place zabaw są z reguły ogrodzone, wydzielone i z psami nie można na nie wchodzić, z całą pewnością zmieniłaby zdanie. A co z gołąbkami, które (...)

Odszkodowanie za pomówienie

Odszkodowanie za pomówienie

{pomówienie} popełniono w rozumieniu kodeksu karnego, dajmy na to naprzykład w oparciu o art.234 k.k. Wniosek: skoro osoba pomówiona poniosła straty tyczące dokładnie jej, to czemu odszkodowanie ma (...)

sex z 14 latką

sex z 14 latką

14 lat uprawiała z nim seks. on jest pełnoletni, nie wiem czemu na taką młodą się napalił, z tego co mówi zarzekała się że ma 15 minimum, koło 16. Chciałbym się dowiedzieć co mu grozi, (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

Kodeks Cywilny. Nie załamujcie się dziewczyny! Mogę Wam poradzić: 1. Skontaktujcie się z Funduszem alimentacyjnym. Z tego co wiem otrzymacie od nich alimenty, a oni juz mają swoje sposoby (...)

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

kogoś kto jest upośledzony umysłowo nie jest zgodne z prawem. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Dodam, że obecnie sprawą zajmuje się policja. Wczoraj wszyscy spotkali się na Policji by wyjaśnić (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

jej wykonania (art. 107 par. 2 k.k.). Warunkiem bezwzględnym jest jednak to, aby w tym okresie skazany przestrzegał porządku prawnego. monik Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. a to pod kodeks karny mona Witam mam takie pytanie co do tego tematu zostałem podany do sądu przez byłą dziewczyne i jej matke z art. (...)

Proszę o Pomoc w sobotę mam test!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę o Pomoc w sobotę mam test!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

od takich prawników - nieuków!!! pogardliwa Otwórz kodeks, tak mówi Groszek yoyo

Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości

Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości

spotykałem się, najczęsciej z 1 rocznym zabraniem prawa jazdy na samochód. Rzuc okiem na środki karne w KK tam znajdzies podstawę do takiego działania sądu tj. zabrania prawka za jazdę na (...)

Prawo Polskie a sprzedaż samochodów sportowych REPLIK.

Prawo Polskie a sprzedaż samochodów sportowych REPLIK.

problemów jaki kodeks to obejmuje K.C. czy K.K.? Przypominam, jestem tylko dealerem nie twórcą tych aut. Jestem polakiem, chcę sprzedawać auta w Polsce ale spółkę mam w UK. Powiedzcie mi proszę, (...)

1

2