kodeks z art 814 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Konto bankowe a wierzyciele lub komornik

Konto bankowe a wierzyciele lub komornik

pieniądze i mająca sądowy nakaz zapłaty może uzyskać w jakimś banku taką informację? (hubi) komornik moze przesukac Pana biura i mieszkanie w trybie art. 814 kpc celem znalezienia (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

postarał aby ściągnąć zadłużenie wobec ZUS - u. Decyzja należy do Ciebie. Powodzenia. Eliza Do Marka! Jeżeli jesteś specjalistą od kpc, to przypomnij sobie treść art. 1025 kpc (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każdy z nich przyczynił się do powstania tego majątku. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

warunkowego jej wykonania. oba ograniczenia nie obowiazuja jedynie w trybie "nadzwyczajnym" czyli przy wnoszeniu kasacji przez prokuratora generalnego albo rzecznika praw obywatelskich. bo po 1 z

Jak skorzystać z Art. 102 KPC

Jak skorzystać z Art. 102 KPC

Jak skorzystać z Art. 102 KPC Witam. Jestem aktualnie grubo pod kreską a dostałem nakaz zapłaty prawie 5500zł. Oczywiście kiedyś to z odsetkami ureguluję ale teraz finansowo jest (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

dziecku?? sama urodzilam dziecko w wieku 17 lat corka moja ma kontakt z ojcem kocha ja dba o nia a mimo to jestem z innym teraz bardzo szczesliwia. i co z gory trzeba zakladac ze mloda matka (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

ze niejesteś zorientowany w prawie więc pojedzie z tobą jak z burą suką. pablo20066 Witam Mam ogromny problem w chwili obecnej nie pracuje nie mam z czego spaćić kredytu, czy w takiej (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr 64, poz. 292), a także przepis (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

zyje w niedostatku a ciebie do tego doprowadzila to NIKT nie sciagnie alimentow z dziadkow OBOJGA stron.W takim przypadku dziadkowie tez nie mogo popasc w niedostatek z powodu alimentow. Uwazajcie (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

art.824 par.1 pkt 3 kpc..." Czy tak powinno wyglądać uzasadnienie postępowania komornika sądowego? Z odrębnego pisma dowiedziałam się, że wierzyciel nie wskazał mienia, z (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

, stac ja na utrzymanie dziecka) (dezire27) - zgodnie z art 142 KRiO oraz Art. 754 KPC, możesz wystawić pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty na siebie, gdyż dziecka jeszcze nie ma, (...)

separacja

separacja

rozprawę?Z góry dziękuję za pomoc antolll Zgodnie z art 206 § 1 k.p.c. termin rozprawy wyznacza przewodniczący i jednocześnie z wyznaczeniem pierwszej rozprawy zarządza (...)

PILNE - ROZWOD!!!

PILNE - ROZWOD!!!

miesięcy temu, jestesmy małżeństwem bezdzietnym, aktualnie jestem w ciąży z innym partnerem, czy mam sznse ze względu na swój STAN starać sie o pominięcie sprawy pojednawczej??? Oliwka art.437 (...)

odszkodowanie za brak lokalu dla eksmitowanego

odszkodowanie za brak lokalu dla eksmitowanego

Gmina niema obowiązku wypłącania odszkodowania jeśli nie jest w stanie przydzielić lokalu zastępczego bo nie tylko na niej ciąży obowiązek.   tadeusz43  Dokładniej w art. 1046 § (...)