kodeks prawo o ruchu drogowym 2011art.74ust 2 pkt 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.24 ust. 8 pkt.2 Prawo o Ruchu Drogowym pozwala na jej przekroczenie nawet wówczas, gdy występuje na terenie oznakowanym znakami A-1 czy A-2 i w dodatku przed wzniesieniem. Sędzia (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z dnia 20.06.1997 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. (...)

czym jest pojazd wolnobieżny????

czym jest pojazd wolnobieżny????

przebiegiem^^ Muszę starać się o specjalne pozwolenie na to cudo? coredo22 Pojazd wolnobieżny według definicji z ustawy Prawo u Ruchu Drogowym to pojazd silnikowy, którego konstrukcja (...)

Parkowanie na chodniku po lewej stronie drogi

Parkowanie na chodniku po lewej stronie drogi

1,5 m; 3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni. 2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie (...)

prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

. Tyle, że nie ma definicji pojęcia ruchu lądowego. Prawo o ruchu drogowym, chociaż normuje przede wszystkim zasady i warunki ruchu na drogach publicznych, to jednocześnie (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

lat 2. § 2. Osoba określona w § 1, odmawiająca ponownego przyjęcia do pracy, o której przywróceniu orzekł właściwy organ, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności (...)

zabrane prawko a motorower

zabrane prawko a motorower

pojazdu szynowego (Prawo o ruchu drogowym art.2 poz 32. pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego. Natomiast zakaz prowadzenia wszelkich (...)

Wysokość mandatów i liczba punktów karnych za niektóre wykroczenia

Wysokość mandatów i liczba punktów karnych za niektóre wykroczenia

kierującym - 2 pkt karne i 50-200 zł mandatu * od 6 do 10 km/h - 1 pkt karny i do 50 zł mandatu INNE WYKROCZENIA: * wyprzedzanie na przejazdach rowerowych - 8 pkt karnych (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

:) Marcysia :) prawo-pracy.net tu jest wszystko Zmiany od 1 stycznia 2009 r. I. Zmiany w ustawie Kodeks pracy 1. Zmiana wymiaru urlopu macierzyńskiego Powołaną na wstępie ustawą (...)

reklama na ogrodzeniu

reklama na ogrodzeniu

trudne :)? pawelecvip W ustawie o drogach publicznych z (art 39 ust 1 pkt 5) uregulowano zakaz podejmowania czynności w pasie drogowym, które m.in. zagrażałyby bezpieczeństwu ruchu (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

bede szła do 2 klasy o profilu sprzedawcy... W miesiącu muszę zrobić 2 soboty... Klaudia prawo-pracy.net czy za drugi miesiąc wakacji ktury mam wolny pracodawca powinien mi zapłacic (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

. Renata prawo-pracy.net Może możesz ale niekoniecznie 2 maja monika prawo-pracy.net HEJ ja tez tam pracuje :/ Nie wiem na jakiej zasadzie to sie odbywa ale cos jest tu nie tak przeciez kazdy (...)

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

- w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, kontrola publicznego transportu zbiorowego - w zakresie określonym w art 45 ust 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na rope (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

bardziej skomplikowana... Rodzinne Prawo alimenty.pl Witaj. Zgodnie z prawep Polski jeżeli chodzi o alimenty % to nie więcej jak 56%,a kwotowe to do 1/3 zarobków. Najlepie jest o wniesienie (...)

potrąciłam pieszego pijanego

potrąciłam pieszego pijanego

zapomnij o tym. Prawo o Ruchu Drogowym (Kodeks Drogowy) Art. 11. [Obowiązki pieszego] 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sprawa ta ulegla przedawnieniu? kiedy mam wyslac pismo o przedawnieniu? najpierw do firmy windykacyjnej czy od razu do sadu? bardzo prosze o szybka odpowiedz. kamila prawo-cywilne.net czy (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

.). Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 115 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, (...)

co dalej z OC?

co dalej z OC?

okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza, z uwzględnieniem art. 79 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym; [..] Art. 42. 1. Zwrot składki, o (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

kontrowersyjnego orzeczenia, wydanego przez SO Tarnów w 2006 r. w zupełnie innym kontekście). Wystarczy jednak spojrzeć na treść art. 132 ust. 1. pkt 1) ppkt b). - podstawa zatrzymania (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

. Może Pani się o tym przekonać, prosząc o pokazanie tego rejestru. To jest tylko próba zastraszenia Pani. Generalnie Pani sprawa zahacza wyłączenie o jeden wątek polegający na tym, (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

. A słyszałeś kurwa o czymś takim jak klauzula wykonalności? O sprawach odbywających się w trybie zaocznym? O tym że zarzut przedawnienia sprawy podnosi się w sądzie a nie w jakimś (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § 2. (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

23 W dniu 1 lipca 2005r. Sejm RP uchwalił kolejną już ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeń społecznych (...)

1

2

3

4

5

...

10