kodeks pracy wolne z tytułu śmierci babci 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest sytuacja, (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

zamienić z kimś za spłacenie całego zadłurzenia wraz z odsetkami . I ty zaczynają się ogromne schody nie mam prawnego tytułu do tego lokalu jestem tu tylko zameldowana na pobyt stały (...)

zachowek

zachowek

obiecaną działkę budowlaną (na co są świadkowie) lecz po śmierci dziadka w 1991 roku sprawa ucichła do dnia dzisiejszego. Czy w związku z tym mamie należy się jakaś rekompensata z (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

spadek

spadek

Genesis72 Witam, jestem rozwódką, z małżeństwa mam pełnoletnią córkę. Jestem teraz w nieformalnym związku z mężczyzną, z którym mam 2-letnie dziecko. Z uwagi na to, że (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu z (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

dziadka dowiedziałam się po 4 latach . Ponieważ nikt mnie nie poinformował, bie utrzymywaliśmy kontaktu z tamtą rodziną. viki3003 Kodeks Cywilny Art. 1007 § 1. Roszczenia uprawnionego z (...)

Darowizna

Darowizna

1,00% Proszę skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji: michaelandrewloanfirm@hotmail.com Prosimy napisać do nas z powrotem z informacji kredytowej; - Pełne imię: - Kwota (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

ze niejesteś zorientowany w prawie więc pojedzie z tobą jak z burą suką. pablo20066 Witam Mam ogromny problem w chwili obecnej nie pracuje nie mam z czego spaćić kredytu, czy w takiej (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

nowej pracy. Pewnego dnia przyjechalam do starej firmy po zaległe pieniadze za urlop( zaleganie z wyplatami to w tej firmie normalna rzecz), było ogromne zamieszanie i straszny gorac a ja bylam (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

. Rok później w sierpniu 2011 roku zmarł Włodzimierz B zapisując cały spadek po sobie swoim dzieciom z pierwszego małżeństwa. W związku z tym proszę o poradę w następujących (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

Pani ukończyła (data) - Wszystkie stosunki pracy (daty) Pozdrawiam Bea prawo-pracy.net mam pytanie pracuje w ochronie 12godzin na rano potem wolne 24godziny i znowu na12 godzin na noc z nocy (...)

Bez wolnego za drugi dzień świąt

Bez wolnego za drugi dzień świąt

wydłużać czas pracy podwładnych. To oni bowiem ustalają, które dni są wolne dla pracownika z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy.

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

utratą możliwości sprawowania opieki nad dzieckiem, jako że opieka z mocy prawa przypada matce. Dziecko już nieco starsze może się wypowiedziec z kim chce być, z mamą czy z (...)

Zameldowanie

Zameldowanie

. Przechodząc do problemu, moja ciotka( córka babci a siostra taty) wraz z dziecmi została wyrzucona z domu przez swojego męża i mieszka u babci już miesiąc. Co można zrobić (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

.)plus zmiany z 2015 roku Monte rozporządzenie MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. z późniejszymi zmianami w sprawie praktycznej nauki zawodu Monte i Kodeks Pracy (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I (...)

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

to by było na tyle !!!!Nie stety nie jestem ja sama z takim problemem większość naszych obywateli jest na moim miejscu ewentualnie któryś rok z rzędu lat czeka na mieszkanie i dlej jest wielkiej (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

po wypadku w 2006 roku! Z ubezpieczeniem było wszystko ok. Z panią, do której się dodzwoniłam, nie dało się rozmawiać. Wyszukałam w kc paragraf, który mowi o tym, że zaległości z (...)

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

. Dlatego zmieniłam pracę i z braku czasu nieco odsunęłam się od dawnych zajęć, ale pracowałam dla Y weekendami gdy miałam wolne. Chciałabym zawalczyć o zaległe pensje z panem (...)

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

wam to podoba czy nie. A Tobie SmutnaWeroniko szczerze współczuję. Jeśli jesteś z gościem od iluś tam lat i on Cię ściemnia, że nie sypia z żona to jesteś naiwna. Byłem w podobnej do (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

Witam, Ja mam następujący problem z firmą Raport. Otóż w 2000 roku rozwiązałam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z firmą Plkomtel. Stosowne pismo złożyłam w jednym z (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

do puki nie znajde stalej pracy .moja sytuacje juz mnie przerasta wiec prosze o pomoc bo nie mam nawet kontaktu z curka ktora nie mam ograniczonych praw prosze o pomoc jaki byloby najlepsze wyjscie (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

i stwierdzam jedno nikt z was nie odpowiedział na zadane pytanie a brzmiało czy była zona z powodu rozwodu z winy meża może dochodzic alimetów???????? Oczywiscie ze ma prawo , ale (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

rodzicach) z wyłączeniem prawa do zamieszkiwania w nim dla siebie, żony i córki. Jedna z awantur z rękoczynami skończyła się wygnaniem z domu niepełnoletniej córki-studentki, (...)

1

2

3

4

5

...

7