kodeks pracy praca w dni wolne art 162 kp Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

naruszenie przepisów tj. korzystanie z pracy na czarno pracodawcy grozi grzywna w wysokości 3.000 PLN. Podobne konsekwencje grożą za nieodprowadzanie w terminie składek na Fundusz Pracy. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

wliczać sobotę do urlopu w takim systemie pracy?? Magdalenaaaa prawo-pracy.net Pracuje w anglii systemem 4 dni pracy po 12h i 4 dni wolne,czasami nadgodziny.Chcialabym (...)

Kara Nagany

Kara Nagany

pracownik powinien być pouczony przez pracodawcę w chwili nakładania kary. T o wszystko opisane jest w Art 108 - 112 Kodeks Pracy Piotr Czechowicz prawo-pracy.net Od ponad (...)

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

? Czy są mężczyźni, którzy korzystają z tego prawa mimo, że ich żona nie pracuje zawodowo? (sotwin) Cześć! Zgodnie z art. 188 k.p. (w związku z art. 189/1 k.p.) pracownik–ojciec (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

godz czy 12 ? (BeataStar) Kodeks pracy. Art.188. Pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy NA (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 (...)

Wymiar pracy?

Wymiar pracy?

mi się w pracy, a ja nie będzę miała takiego zaświadczenia? Pozdrawiam Klarks To zle liczy pracodawca. Czas pracy w grudniu to 160 godzin czyli 20 dni pracy i 11 dni (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833. Praca w maglu elektrycznym moze byc uznana za pracę w (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

, ale obowiązek nakładany przez Kodeks Pracy !!! mdfan Czy jesteś w stanie podać art. kodeksu pracy, który reguluje tą kwestię? mrozowskim [cytat] Skoro jesteś w (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

środęczy moga dac mi cale 5 dni i tylko 2 dni wolne czy powinnam miec tylko te 2 dni co w roku szkolnym ? Lili Czy w dni wolne od szkoły np. Dzień Nauczyciela (...)

ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

następująco: 1 x 20 dni=10 dni. Po przeliczeniu na godziny, należy udzielić urlopu w wymiarze godzinowym równym 80 godzinom pracy (10 dni x 8 godziny=80 godzin). Pracownica (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

góry dziękuję za pomoc pan44 Witam Mam pytanie w chwili obecnej pracuję na umowę o pracę w firmie, i czy mogę mieć jakieś problemy jeśli dodatkowo chciałbym zarobić w innej pracy (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

chorobowe??? anita prawo-pracy.net Zatrudniłam się w firmie 29 lipca 2010r .W pracy w czasie zmiany nocnej skręciłam kostkę w stawie skokowym i doszło do przerwania torebki (...)

System 4-brygadowy

System 4-brygadowy

wolnego; do zaplaty licza sie dni w ktore przyszedles do pracy a nie te co z nich wychodzisz, czyli jakmasz przyjsc na noc w sobote, to masz dzien pracujacy w sobote, a w (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

trwa kolejna umowa o pracę nawiązana w okolicznościach w art. 97 § 11 k.p., w brzmieniu obowiązującym przed tym dniem. Przepisy art. 97 § 11-13 k.p. stosuje (...)

zwolnienie dyscyplinarne , a l4 wsteczne o lekarza psyhiatry

zwolnienie dyscyplinarne , a l4 wsteczne o lekarza psyhiatry

wszystkiego praca odbywala sie w warunkach niebezpiecznych i pokazujac swiadectwo pracy nawet w prwatnych firmach zajmujacych sie ta sama dzialalnoscia zbywaja mnie, nawet za granica (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

pracy i tam ustaliłem że nie ma jej w pracy na drugą zmianę. Zadzwoniłem do niej, powiedziała że nie ma jej w pracy, że jest u jakiejś koleżanki z pracy ale i (...)

K.P dzien wolny za 26.12.2009

K.P dzien wolny za 26.12.2009

w sklepie (staż z urzędu pracy) wymiar godzin to 8 godzin w 5 dniowym tygodniu pracy, 2 zmiany, oraz co druga sobota płatna dodatkowo przez bezpośredniego pracodawcę (kierownik (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

niedziele i dni swiateczne?czy to prawda jak to rozliczyc .prosze o pomoc w tej sprawie. Wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym wylicza sie następująco : Kodeks pracy (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

rok? Poza tym, jesli coś zamierzałbyś przedsięwziąć - kiedy otrzymałes tę naganę? Kodeks pracy przewiduje 7 dni na złożenie sprzeciwu. marek raczej odpuszczam, gdyz nieoficjalnie (...)

alimenty

alimenty

pomoże. W dodatku jest nowe prawo, w którym rodzic może uchylić się w ogóle od płacenia alimetów na pełnoletnie dziecko, gdy jest to dla niego zbyt duże obciążenie a dziecko nie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których (...)

Problem ze zwolnieniem

Problem ze zwolnieniem

wypowiedzenia, to złóż go dzisiaj ponownie w 2 egz. i tym razem bieg wypowiedzenia zacznie się od jutra i zakończy 23-12-2006r.Na wydanie świadectwa pracy pracodawca ma 7 dni Powodzenia (...)

Czy w firmie prywatnej przysługuje dzień wolny za święta w sobotę

Czy w firmie prywatnej przysługuje dzień wolny za święta w sobotę

zgodnie z harmonogramem czasu pracy. 1111 niezależnie jaka jest forma własności - należa się wymienione w pytaniu dni wolne od pracy bozechna oczywiście że nie w (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

konczyc bron boze, nie ma prawa zadac, zeby matka w koncu zapisala dziecko np. na angielski tym bardziej ze caly czas otrzymuje pieniadze na ten cel przypdkow mozna mnozyc i w ta i w ta strone wiec (...)

1

2

3

4

5

...

8