kodeks pracy art.281 pkt.7 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Tak pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. 53 § 1 pkt1 (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Kodeks pracy

Kodeks pracy

Kodeks pracy Witam, czy osobie zwolnionej przez pracodawcę z art.30 par. 1 pkt 2 przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Dodam, że pracowałem ponad rok na pełnym etacie, umowa o pracę.

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

powołanie nie zawsze musi kreować stosunek pracy. W postanowieniu z dnia 8 maja 1992 r. (III ARn 29/92, przytoczone za J. Iwulskim, Kodeks pracy, Orzecznictwo, s. 30), okoliczność, że (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo o roszczenie (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jest zagrożone szeregiem sankcji prawnych. Unormowaniem zasad nawiązywania stosunku pracy zajmuje się Kodeks pracy, narzucając wymóg zawarcia umowy o pracę na piśmie i określenie w (...)

jaki urlop sie nalezy?

jaki urlop sie nalezy?

jaki urlop sie nalezy? jaki urlop nalezy sie po rownym roku pracy. to moja pierwsza praca, mam wyksztalcenie wyzsze, nie mialem wczesniej stazu. Kodeks pracy Art. 153. § 1. Pracownik (...)

Kodeks pracy 2012 - zmiany!!

Kodeks pracy 2012 - zmiany!!

Kodeks pracy 2012 - zmiany!! Z 1 stycznia wchodzą zmiany w kodeskie pracy, prosiłbym o podanie dokładnie jakie to będą artykuły;) dzięki bartek art. 151 pkt 9 k.p. oraz (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

jest zarejestrowanie się we właściwym powiatowym urzędzie pracy w ciągu 30 dni od dnia ustania prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Jeśli spełnia Pani wyżej opisane warunki ma (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

badań lekarskich poświadczą konieczność ich stosowania przy obsłudze monitora ekranowego. Zerknij też art. 43 pkt. 2 oraz art. 229 par 4 kodeks pracy. Pozdrawiam Aneto (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

Jestem na urlopie czy bez pracy?

Jestem na urlopie czy bez pracy?

art. 30&1 pkt. 1 Kodeksu pracy strony umowy o pracę .......... zgodnie oświadczają, że umowa o pracę zawarta ..... ulegnie rozwiązaniu na mocy porozumienia w dniu...'' I tak dzień (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

? (gregman) Według mnie, raczej nie. Ale, czy mógłbyś podać, jaka była podstawa prawna i naruszenie, jakich obowiązków służbowych Ci zarzucono? Jakie było uzasadnienie? marek art 108 par 1 pkt (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie znalalzalm (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 pkt (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Społecznych Art. 24 pkt 4. Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem ust. 5–5d. 5. Nie ulegają (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

stosunku pracy. Urazem, zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 13 ustawy, jest uszkodzenie tkanek ciała lub narządów człowieka wskutek działania czynnika zewnętrznego. Na równi (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

musiałam zwolnić się z pracy w szkole ponieważ chciałam przejść na wcześniejszą emeryturę .ZUS odmówił mi prawa do tejże ,nie zaliczając urlopu dla poratowania zdrowia do okresu pracy (...)

Spóźnienia do pracy

Spóźnienia do pracy

Spóźnienia do pracy Witam Co grozi pracownikowi, za spóźnienia, czy może zostać zwoliony za kilka spóźnień?Z góry dziękuję Może zostać zwolniony z powodu naruszania regulaminu pracy. (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca w art. (...)

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

. 29 Kodeksu pracy mówi wyraźnie o tym, że miejsce pracy jest jednym z warunków pracy i płacy. Zmiana warunków pracy i płacy wymaga po pierwsze zgody obu stron (nie może dojść (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

) (Utraci moc z dniem 4 czerwca 2018 r. na podstawie art. 8 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 541 i 2183 oraz z 2016 r. poz. (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

, ale obowiązek nakładany przez Kodeks Pracy !!! mdfan Czy jesteś w stanie podać art. kodeksu pracy, który reguluje tą kwestię? mrozowskim [cytat] Skoro jesteś w ciąży, to (...)

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

jaką ma wpisać pracodawca w moim świadectwie pracy ,bym mogła pójśc na zasilek dla bezrobotnych a potem na świadczenie przedemerytalne Czy art 30 par.1 pkt2 w związku z ustawą Z (...)

1

2

3

4

5

...

9