kodeks pracy art.188 co oznacza Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

prace przedluzaną co miesiac umowa bylo od marca teraz od czerwca dal mi umowe zlecenie tez na miesiac i tak caly czas co miesiac co miesiac :-((( czy to tak moze byc jak dlugo mozna byc (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, polecam lekturę "kurator w postępowaniu karnym wykonawczym oraz kodeks karny i kodeks karny wykonawczy paulina zapomniałam dodać że wszyscy kuratorzy okręgowi co roku sporządzają plan (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

to, co każdy wierzyciel. Jednym zdaniem, tym całym Krukiem itp. nie ma się za bardzo co przejmować, szczególnie jeżeli działają bezprawnie. abi Kruk nagrywa ale chyba tylko w celu kontrolowania (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

zapewnić wszystko,może byłby lepszym rodzicem, może moja córka miałaby lepszy stert w życiu? kama ty frajerze co ty sobie myslisz sam idz w pole gnoju wychowaj dziecko sam to zobaczysz co (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zapłacenia za światło i tylko modlę się aby nie ściągnęli mi dziś licznika, męża pozostała część wypłaty już się kończy i nie będę już miała w poniedziałek za co dziecku mleka kupić. (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

zwolnieniem sie z pracy. Dla sadu moze to byc dowod na Twoje twierdzenie, ze specjalnie sie zwolnila z pracy, aby zrobic Ci na zlosc i byc na Twoim utrzymaniu. Co do oplaty za mieszkanie, ktore (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

dzieciom.Opisałam swoją sytuacje życiową w maleńkim skruciku -proszę ...by ktoś mi napisał o co mogę sie starac,co mi się należy...co ...gdzie...i jak???POZDRAWIAM MONIKA alimenty.pl (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

..."...a forum? anka Art, 348 regulaminu nie stosujemy – dlaczego powiem szczerze nie wiem. Nie naciskam jednak na jego stosowanie ponieważ sędziowie co by tu nie mówić i tak mają sporo (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

wystarczy na pokrycie kosztów utrzymania. Jednak nastapi to pod warunkiem, że ojciec dowie sie o podjęciu pracy. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak Malgorzata1122 [cytat] że ojciec dowie sie o podjęciu (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

radzę, żeby płacić z opóźnieniem, bo możesz mieć jeszcze sprawę w sądzie, a w sumie na co Ci to i po co Ci komornik, awantury itp.? Takie rzeczy nigdy nie wychodzą na dobre alicja.zoltek (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaciekawiona co zrobią pani ochoczo pobrała pieniądze na oba konta a na moją uwagę co robi stwierdziła cytuję "Przecież nikt nie kazał pani robić nadpłaty". Byłam u Rzecznika Praw Konsumenta (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

splodzil...' a skutek: zawalone sesje, mnostwo porawek w indeksach, wieczna krytyka ze strony szefostwa, ze sie w pelni pracy nie poswiecasz...wiesz co, a moze ty, Katon, jestes jednym z tych tatusiow, (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

podobnymi Tobie. Co z tego, że piszesz o naprawianiu szkody. Musisz najpierw wykazać przed sądem, że ją poniosłeś. Zacznij podawać do sądu "nieuczciwych płatników" np. Cyfry plus. Za (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sądów jest taka aby każdemu płatnikowi alimentów bez względu czy był nieuczciwy czy uczciwy i płacił robić "w poprzek". Wszyscy są bezdusznie wrzucani do jednego wora z napisem "alimenciarze". Co (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca roszczeń

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-zadzwonilem pod podany numer zapytac o co chodzi,a pani do mnie ze musze do 27 listopada zaplacic 930 zl i nie interesuje ja to ze jestem bzrobotny i ze niczego nie podpisywalem,co mam robic nie wiem (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

rozpoczęcia urlopu. Celem urlopu jest powstrzymanie się od pracy, czyli skutki prawne urlopu dla poratowania zdrowia związane są ze świadczeniem pracy. W okresie wakacji (czyli w okresie nieświadczenia (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

i opłaty mieszkaniowe? loczek1 Gorzej jak nie ma wcale tej pracy na przykład w zimę w mojej branży nie ma pracy to co mam iść kraść chyba raczej nie!!!!!!!!!!! gruby77 Polak potrafi (...)

Jak długo należy płacić alimenty

Jak długo należy płacić alimenty

samodzielność życiową, co z reguły łączy się z możliwością podjęcia pracy zarobkowej. Tak więc, gdy skończyłaś studia (osiągnełaś odpowiedni wiek i wykształcenie) wydaje się, (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

obowiązującym w danym zawodzie lub służbie albo innej pracy zarobkowej, bądź, jeśli jest osobą niepełnosprawną, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia co najmniej w połowie tego wymiaru (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

bo to przecierz jest dla dziecka! Jestem prawnikiem i to oc pisze jest prawem chronione. osa27@tlen.pl a która z was zyje bez faceta. Co tam jedno dziecko. Sa niektóre co mają co dziecko (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczego, co oznacza, że pracodawca nie musi na to wyrazić zgody, wręcz ma obowiązek udzielić takiego urlopu, oczywiście na pisemny wniosek pracownika. Zgoda pracodawcy, zgodnie z art. (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

2006? kodeks pracy mówi wyrażnie, ze jak daty nie napisze to pracodawca udziela najpóźniej w ciągu 14 dni, a co jeśli wskaże? problem w tym, że w tym czasie nie można jej dać wypowiedzenia (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

, stac ja na utrzymanie dziecka) (dezire27) - zgodnie z art 142 KRiO oraz Art. 754 KPC, możesz wystawić pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty na siebie, gdyż dziecka jeszcze nie ma, a więc pozew (...)

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

! Jeżeli jesteś mężczyzną to raczej: ) nie zostaniesz ukarany za to że kroki są męskie ( sędzia musiałby być idiotą bądź przestępcą ). Uspakajam Cie również : jak wrócisz z w nocy z pracy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

. co oznacza bezumowne korzystanie z gruntu a co odszkodowanie bo wedlug mnie to jest jedno ale moze sie myle bo skoro mi obliczyl biegly 500zl na rok za bezumowne korzystanie przez enea to (...)

1

2

3

4

5

...

7