kodeks pracy art. 300 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

pracował na czarno,ale nie jest w stanie płacić alimentów.Mamy dwojkę dzieci 3,5letnie i 11letnie.Sąd każe iść mi do pracy-pójde ale od września gdy dziecko

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jest zagrożone szeregiem sankcji prawnych. Unormowaniem zasad nawiązywania stosunku pracy zajmuje się Kodeks pracy, narzucając wymóg zawarcia umowy o pracę na piśmie i określenie w (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

pracy bo jestem ograniczona godzinami pracy ze wzgledu na dziecko.W godzinach w których mogłabym pracować pracodawcy zazwyczaj oferuja nijniższa pensje.Jeśli jest praca za lepsze wynagrodzenie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca roszczeń

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

isc do pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w góre. i ile nam zostaje w ręce? (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

JESTEM OSOBĄ NIEPRACUJĄCĄ , ZAJMUJĘ SIĘ DZIEĆMI ,DOMEM I MOIM CUDOWNYM PRZYSZŁYM MĘŻEM KTÓRY TEŻ PŁACI ALIMENTY NA 1 DZIECKO W WYSOKOŚCI 300 ZŁ.JAKIE MAM SZANSE NA PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW? (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

panu obnizenie alimentow i odwolanie sie od sprawy.Dla niektorych ludzi w polsce 300 zl jest dochodem 2 tygodniowej pracy . Eryc alimenty.pl Gościu czy ty masz poukładane???....nie w zyciu tylko (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

poszukujący pracy. Możecie mi powiedzieć ile bedzie kosztował pozew jak go złożymy i na jaką sumę możemy sobie obniżyć alimenty sylwia2662 Witam, myślę, że śmiało możecie wnosić o obniżenie (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

wystarczy na pokrycie kosztów utrzymania. Jednak nastapi to pod warunkiem, że ojciec dowie sie o podjęciu pracy. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak Malgorzata1122 [cytat] że ojciec dowie sie o podjęciu (...)

o ile moge zmniejszyc alimenty na syna

o ile moge zmniejszyc alimenty na syna

niania???Napewno 300+300+jeszcze to by na nianię starczyły.11 tysięcy na remont pokoju to coś ty w nim robił złoto zakładałeś,człowieku ośmieszysz się idąc do sądu ale twój problem (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

nie będzie mógł się zwolnić z pracy na własne życzenie żeby wykręcić się od alimentów. Swoją drogą to dostałaś dość spore alimenty na dziecko i sama pracujesz, nie rozumię więc czemu (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

, ale nie minelo 300 dni wiec.... Z obecnym partnerem ma dziecko... jak prawo glosi skoro od rozwodu nie minelo 300 dni to dziecko jest byłego meza i dostaje automatycznie nazwisko meza, wiec trzeba

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Jak długo należy płacić alimenty

Jak długo należy płacić alimenty

trwa do końca nauki dziecka (może więc trwać nawet do 25rż) i jego usamodzielnienia się czyli możliwości podjęcia pracy. dtk Rodzice zobowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie w garść i do (...)

alimenty

alimenty

dziecko 300 zł. Nie chcę płacić nam tych pieniędzy. W marcu wysłała mi na konto 100 zł a bratu 300 zł. Czy mogę starać się o alimenty kończąc liceum i idąc na studia? I czy jest możliwość (...)

Alimenty

Alimenty

adwokat traktuje mnie po znajomości trochę gratisowo. Co zrobić? Maśka alimenty.pl Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi: Art. 137. Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawniają się (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

zasadzane od matki 300 zł (płaci za nią fundusz alimentacyjny) mój brat ma zasadzane od niej też chyba 300 zł . Skonczyłem szkołę w kwietniu ale legitymacje mam do wrzesnia wiec nadal dostaje (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dotychczasowe stanowisko pracy,jakie zajmowałam za czym poszłam na urlop.Pozdrawiam. Jestem tu dopiero od dzis na tym forum:-))) Anna prawo-pracy.net Macierzyński wlicza się do lat pracy,czyli (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

sformułowanie w KRiO dotyczące władzy rodzicielskiej art.92 (zwrot pełnoletni). Jak natomiast potraktować czynne prawo wyborcze jeżeli napisane jest 18 lat. Kodeks Cywilny w art.10 par.1 (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

? wiedząc ze nie mam zadnych dochodow posiada zaswiadczenie o demnie z pracy ze wnagrodzenie jest zajete przez innego komornika a ja mimo braku dochodu wplacammu tyle ile moge co miesiac nakonto [/cytat

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, obciążający krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo (art. 128). Przy czym na podstawie art. 129 § 1 Kodeksu (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

1

2

3

4

5

...

7