kodeks pracy art. 129 par. 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

. Art. 130. § 1. Obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, ustalany zgodnie z art. 129 § 1, oblicza się: 1) mnożąc 40 (...)

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, obciążający krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo (art. 128). Przy czym na podstawie art. 129 § 1 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

naukę w szkole? jarek 1 witam, mam zasadzone alimenty a stracę prace czy mam zapłacić zaległe alimenty za okres w którym szukałem nowej pracy ? jeśli nie mam przecież dochodu, a szukam (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wprowadzono zmiany w wymiarze urlopu macierzyńskiego. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 180 § 1 Kodeksu pracy pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 20 tygodni w (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

sformułowanie w KRiO dotyczące władzy rodzicielskiej art.92 (zwrot pełnoletni). Jak natomiast potraktować czynne prawo wyborcze jeżeli napisane jest 18 lat. Kodeks Cywilny w art.10 par.1 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

. Could moge zrobic? Marcia bebi odezwij sie , iga022@o2.pl mila Olu nie idź n policję ale od razu złóż doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 209 par. 1 kk. Samo (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jest zagrożone szeregiem sankcji prawnych. Unormowaniem zasad nawiązywania stosunku pracy zajmuje się Kodeks pracy, narzucając wymóg zawarcia umowy o pracę na piśmie i określenie w (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

uchylaniu się, tak jak formułuje to artykuł 209 par. 1 kk w nowym brzmieniu? Joga94 Witam dostałem z policji wezwanie w charakterze świadka w sprawie o przestępstwo z art.209 & 1 (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację (...)

Kodeks pracy

Kodeks pracy

Kodeks pracy Witam, czy osobie zwolnionej przez pracodawcę z art.30 par. 1 pkt 2 przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Dodam, że pracowałem ponad rok na pełnym etacie, umowa (...)

Ciąża a nowy kodeks pracy

Ciąża a nowy kodeks pracy

Ciąża a nowy kodeks pracy Wyjaśnijcie mi proszę, jakie prawa mi przysługuja po wprowadzeniu nowego kodeksu pracy. Obecnie mam podpisana umowę o pracę na czas określony (do 30 III), wcześniej (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

Prawo do urlopu wypoczynkowego

Prawo do urlopu wypoczynkowego

. Kodeks pracy art.153 mówi: Art. 153. par 1. Pracownik uzyskuje prawo do pierwszego urlopu z upływem 6 miesięcy pracy, w wymiarze połowy wymiaru urlopu przysługującego (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

Problem ze zwolnieniem

Problem ze zwolnieniem

wypowiedzenia, to złóż go dzisiaj ponownie w 2 egz. i tym razem bieg wypowiedzenia zacznie się od jutra i zakończy 23-12-2006r.Na wydanie świadectwa pracy pracodawca ma 7 dni Powodzenia bbb Kodeks (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

wpadkowa - tak, art.113 par. 1 kp marek dziekuje za odpowiedz. pracodawca napisal: "...z powodu nieprzestrzegania przez Pana przepisow bezpieczenstwa pracy polegajacego na zawinionym (...)

1

2

3

4

5

...

7