kodeks pracy art 129 pkt.3 kp Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Tak pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. 53 § 1 pkt1 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

powołanie nie zawsze musi kreować stosunek pracy. W postanowieniu z dnia 8 maja 1992 r. (III ARn 29/92, przytoczone za J. Iwulskim, Kodeks pracy, Orzecznictwo, s. 30), okoliczność, że (...)

Kodeks pracy 2012 - zmiany!!

Kodeks pracy 2012 - zmiany!!

Kodeks pracy 2012 - zmiany!! Z 1 stycznia wchodzą zmiany w kodeskie pracy, prosiłbym o podanie dokładnie jakie to będą artykuły;) dzięki bartek art. 151 pkt 9 k.p. (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) (...)

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, obciążający krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo (art. 128). Przy czym na podstawie art. 129 § 1 (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jej warunków (art. 29). Art. 281 KP zawiera wyliczenie wykroczeń przeciw prawom pracownika, podlegających grzywnie, a wśród nich brak pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy o pracę. Karę (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

niedziele i dni swiateczne?czy to prawda jak to rozliczyc .prosze o pomoc w tej sprawie. Wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym wylicza sie następująco : Kodeks pracy Art. 129. (...)

Spóźnienia do pracy

Spóźnienia do pracy

. Kodeks pracy nie zawiera definicji podstawowych obowiązków pracowniczych, przykładowy katalog jest określony w art.100 KP, z którego wynika, że pracownik zobowiązany jest przestrzegać (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

wpadkowa - tak, art.113 par. 1 kp marek dziekuje za odpowiedz. pracodawca napisal: "...z powodu nieprzestrzegania przez Pana przepisow bezpieczenstwa pracy polegajacego na zawinionym przez (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

i wody do różnych celów Podstawowe obowiązki pracodawców w tej kwestii zostały sformułowane w dwóch artykułach działu dziesiątego kodeksu pracy o bezpieczeństwie i higienie pracy. Art. (...)

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

czterdziestogodzinnym tygodniu pracy: Artykuł 129 § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym (...)

Ciąża a nowy kodeks pracy

Ciąża a nowy kodeks pracy

Ciąża a nowy kodeks pracy Wyjaśnijcie mi proszę, jakie prawa mi przysługuja po wprowadzeniu nowego kodeksu pracy. Obecnie mam podpisana umowę o pracę na czas określony (do 30 III), wcześniej (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

trwa kolejna umowa o pracę nawiązana w okolicznościach w art. 97 § 11 k.p., w brzmieniu obowiązującym przed tym dniem. Przepisy art. 97 § 11-13 k.p. stosuje się do stosunków (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

. 29 Kodeksu pracy mówi wyraźnie o tym, że miejsce pracy jest jednym z warunków pracy i płacy. Zmiana warunków pracy i płacy wymaga po pierwsze zgody obu stron (nie może dojść (...)

wypowiedzenie po zwolnieniu lekarskim

wypowiedzenie po zwolnieniu lekarskim

ZUS. Jeśli tak to kiedy dać mu wypowiedzenie? W czasie zwolnienia czy zaraz po? Sprawdż kodeks pracy Art. 53 & 1 pkt. 1 b - nie można zwolnić pracownika teraz tylko po upływie (...)

Kara Nagany

Kara Nagany

tygodniowy zaczyna biec dopiero po powrocie do pracy ale jak pracownik nie został wysłuchany przed ukaraniem. A ja zostałem wysłuchany 22 czerwca. Prosze o pomoc prawną z wyszczególnieniem art. (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

nadmiernych kosztów egzekucji. Dlatego w art. 59 ust. 1 ustawodawca zabronił praktyki polegającej na ściąganiu opłat w pierwszej kolejności, a przed egzekwowanym świadczeniem na rzecz wierzyciela". (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

godz czy 12 ? (BeataStar) Kodeks pracy. Art.188. Pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy NA 2 DNI z zachowaniem (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

dowiedzielismy sie, ze w czwartek 15.08 (swieto) mamy przyjsc do pracy. Czy takie "zyczenie" pracodawcy jest zgodne z prawem? Czy ludzie na umowe zlecenie tez maja ustawowo dzien wolny od pracy czy (...)

Odprawy pracownicze

Odprawy pracownicze

- art.53$1 pkt.1lit.b k.p. art.52 $1 k.p. . Dnia 16.10.2006 r. przeszłam na rentę chorobową. Ustnie zwracałam się o wypłatę odprawy, przedkładając ksero decyzji o (...)

1

2

3