kodeks pracy 2011dni wolne z tytulu smierci Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

.)plus zmiany z 2015 roku Monte rozporządzenie MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. z późniejszymi zmianami w sprawie praktycznej nauki zawodu Monte i Kodeks Pracy (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

wykorzystalam 7 dni urlopu, mialam tez zabukowany urlop juz na wrzesien 7-14 na 6 dni bo reszta to dni wolne od pracy ale wypowiedzenie konczy sie do 5 wrzesnia czy szef zaplaci (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

nowej pracy. Pewnego dnia przyjechalam do starej firmy po zaległe pieniadze za urlop( zaleganie z wyplatami to w tej firmie normalna rzecz), było ogromne zamieszanie i straszny gorac a ja bylam (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest sytuacja, (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

tygodni... Od początku mojego zwolnienia dyrekcja i pracownicy z mojej pracy dzwonia z pytaniem kiedy moge przyjsc do pracy i dokonczyc moją zaczeta prace.. czy to jest zgodne z (...)

Kara Nagany

Kara Nagany

jego zastepce przyczym wiedzial o tym ze bedzie zarudniona nowa osoba, sam utwierzdzal mnie ze załatwi wszystkie formalnosci z zatrudnieniem jak wroci z urlopy, przy czym 23.10 był w pracy (...)

Jak to teraz jest z urlopami okolicznosciowymi?!?!?!?!

Jak to teraz jest z urlopami okolicznosciowymi?!?!?!?!

tylko dni wone od pracy z zachowaniem wynagrodzenia, dlatego nie stosuje się do nich przepisów KP dot. urlopu wypoczynkowego. alaraf

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

opiekunowie dziecka pozostają w zatrudnieniu, z powyższego uprawnienia w tym samym czasie może skorzystać tylko jedno z nich, zgodnie z wyborem dokonanym przez uprawnionych pracowników. (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

godz czy 12 ? (BeataStar) Kodeks pracy. Art.188. Pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy NA 2 DNI z (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I (...)

zachowek

zachowek

żadne z dzieci nie jest małoletnie ani trwale niezdolne do pracy oblicza się je w sposób następujący: Gdyby nie testament, każde z dzieci odziedziczyłoby po 1/3 częsci ojca, a więc (...)

Urlop,dni dodatkowo wolne

Urlop,dni dodatkowo wolne

wolnych np.01.11.2003 to była sobota i w miom zakładzie/budżetówka/ dostałam za ten dzień inny dzień wolny mimo,iż 01.11.2003 nie byłam w pracy,podobnie jest z dniem 01.05.2004 z tego (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ? pracuje w sklepie calodobowym dwa dni na rano dwa na popoludniu i dwa na noce po nocy mam dwa dni wolne .i tak wkolko.pracodawca powiedzial ze mam miec (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu (...)

Dni wolne na poszukiwania nowej pracy

Dni wolne na poszukiwania nowej pracy

jakieś dodatkowe dni wolne na poszukiwania nowej pracy? Bardzo ważne pytanie, proszę o poważne odpowiedzi. Kodeks pracy przewiduje dla pracownika zwalniającego sie z (...)

 ile mam dni na dostarczenie L4?

ile mam dni na dostarczenie L4?

ile mam dni na dostarczenie L4? hej, czy do limitu dni liczy sie równiez dni wolne od pracy i weekedny?? Muszę dostarczyć zwolnienie do pracy, czy ktoś wie, ile mam (...)

Problem z uzyskaniem wynagrodzenia

Problem z uzyskaniem wynagrodzenia

sami sytuację. Oczywiscie w czasie swiet, mialem dyzur w pracy, reszta firmy poza p Dyrektorem, miala wolne (p Prezes takze). W styczniu wybralem pozostalem 5-6 dni urlopu. Po powrocie z (...)

POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

jest naprawde. Nie ukladalo mi sie z nia poniewaz lubila piwo imprezy itp. Nie miala umiaru w tym wszystkim. Potrafila znikac z domu na kilka dni oszukujac mnie opowiadajac rozne niestworzone (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

pracy i tam ustaliłem że nie ma jej w pracy na drugą zmianę. Zadzwoniłem do niej, powiedziała że nie ma jej w pracy, że jest u jakiejś koleżanki z pracy ale i tak mi (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

System 4-brygadowy

System 4-brygadowy

, sob, niedz, 3 zm,) poniedziałek wolne - wtorek wolne, środa 1 zmiana itd.. Moje zapytanie brzmi czy schodząc z nocy z niedzieli na poniedziałek mam liczyć ten dzień jako wolny (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

rodzicach) z wyłączeniem prawa do zamieszkiwania w nim dla siebie, żony i córki. Jedna z awantur z rękoczynami skończyła się wygnaniem z domu niepełnoletniej córki-studentki, (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

mimo wszystko zawsze chciałam zeby moje dziecko miało kontakt z ojcem, i wtedy z wielka łaska sie z nim spotka ale w zamian musze wyjsc z nim do kina. Jesli nie pujde to nie oddaje (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z (...)

Dni wolne z tytułu urodzenia dziecka

Dni wolne z tytułu urodzenia dziecka

Dni wolne z tytułu urodzenia dziecka Czy z tytułu urodzenia dziecka przysługują ojcu dni wolne od pracy? Jesli tak to w jakim wymiarze? (Zbych) Przysługują (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

skontaktuje. Zadzwoniła do głównej siedziby z propozycją ze spłacę dług, ale bez odsetek no i facet zachęcająco powiedział, że musze się skontaktować z facetem z mojego terenu (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

absolwenckiego jednak dzis pani z Urzedu Pracy zadzwonila do mnie z informacja, ze pieniadze, ktore otrzymali z Uni Europejskiej sa przeznaczone dla absolwentow do 24 roku zycia a ja (...)

1

2

3

4

5

...

9