kodeks pracy 2011badania okresowe Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Badania okresowe

Badania okresowe

okresowe (sprawdź!) to nie musisz wykonywac zadnych badan przed powrotem do pracy. Druga sprawa to to, ze badania lekarskie pracownik wykonuje w czasie pracy, chyba, ze jest to niemozliwe (...)

Badania okresowe w godzinach pracy.

Badania okresowe w godzinach pracy.

Badania okresowe w godzinach pracy. Witam czy robiąc badania okresowe, moge je wykonac w godzinach rpacy, przysługuje mi wtedy zwolnienie?? Przysługuje ci taka opcja. Ponieważ (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

:) Marcysia :) prawo-pracy.net tu jest wszystko Zmiany od 1 stycznia 2009 r. I. Zmiany w ustawie Kodeks pracy 1. Zmiana wymiaru urlopu macierzyńskiego Powołaną na wstępie ustawą znowelizowano (...)

Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

przyjmuje!!! eduk. Badania wymagane przez pracodawcę do zatrudnienia pracownika, który otrzymał decyzję o przyjęciu do pracy pokrywa pracodawca. Badania, od których pozytywnego wyniku, (...)

Badania okresowe

Badania okresowe

Badania okresowe Badania okresowe Witam Pracownik pracuje w firmie od 6 lat . W tym czasie pozytywnie \"przechodził\" badania okresowe ( wada słuchu nie dyskwalifikowała (...)

badania lekarskiea umowa-zlecenie

badania lekarskiea umowa-zlecenie

praca i będą opłacane wszystkie składki)? 2)Czy w takim wypadku będą obowiązywały okresowe badania lekarskie? Praca nie będzie związana z czynnikami szkodliwymi. 3)Czy trzeba przechodzić (...)

 Badania okresowe+kontrolne a urlop wypoczynkowy

Badania okresowe+kontrolne a urlop wypoczynkowy

Badania okresowe+kontrolne a urlop wypoczynkowy Dzień dobry, pracownica powraca po urlopie macierzyńskim+rodzicielskim+zaległym wypoczynkowym, kieruję ją na badania okresowe, które (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

badania okresowe a dzień wolny

badania okresowe a dzień wolny

badania okresowe a dzień wolny Witam! Chciałem zapytać o taką sytuacje która mnie spotkała ostatnio w firmie na temat badań okresowych, a więc minął mi termin zdolności do pracy i (...)

samotna matka

samotna matka

ciążę i znowu korzystałam z tych samych przerw w pracy. Mój pracodawca nie robił problemów i pracuję u niego już 24 lata. Ja spokojnie wróciłam do pracy, pracodawcy opłaciło się czekać (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

wykonywania pracy, np. skazany jest chory i przez długi okres nie może wykonywać pracy, ale względy wychowawcze przemawiają za tym, aby dozór utrzymać. Pozdrowienia Kurator P Na Boga czy (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

Znaczne pogorszenie wzroku - praca przy komputerze

Znaczne pogorszenie wzroku - praca przy komputerze

pracy przy komputerze. Niestety skierowania takiego nie uzyskałam. Dowiedziałam się, że muszę czekać na badania okresowe, które przypadają mi dopiero na listopad 2017! I nie ma możliwości, (...)

badania kontrolne

badania kontrolne

badania kontrolne Czy pracodawca może skierowac na badania kontronne po zwolnieniu lekarskim trwającym 20 dni Dodam że badania okresowe są ważne jeszcze ponad rok.Czy charakter choroby (...)

Okresowe badania lekarskie

Okresowe badania lekarskie

Okresowe badania lekarskie Witam. mam pytanie... czy pracownik podlega obowiązkowo okresowym badaniom lekarskim, których celem jest ustalenie zdolności do wykonywania pracy na określonym (...)

badania okresowe astma

badania okresowe astma

badania okresowe astma Witam mam taki problem od 2 lat pracuje jako spawacz w fabryce samochodów, na ostatniej wizycie badań lekarskich powiedziałem ze mam astme oskrzelową, mimo ze wyniki mam

Odzyskanie prawa jazdy

Odzyskanie prawa jazdy

rok abstynencji udokumentowany terapią. mnie to spotkało, tragedia jakaś 3 lata czekałem na badania i przedłużyli mi zakaz prowadzenia na kolejny rok! 0700

urlop wychowawczy-ciąża-powrót do pracy

urlop wychowawczy-ciąża-powrót do pracy

4? - podobno ZUS wymaga te 33 dni... 2. Mam wykonać badania okresowe w kierunku zdolności do pracy. Zdolność ta będzie prawdopodobnie wykonana przed 30 marca 2012. Od kiedy mogę wziąć (...)

Co zrobić gdy lekarz nie wyda zaświadczenia o zdolności do pracy?

Co zrobić gdy lekarz nie wyda zaświadczenia o zdolności do pracy?

go na badania okresowe, których nie przeszedł. Lekarz stwierdził niewydolność oskrzeli. Czy można się odwołać do tego orzeczenia, lub zrobić badania u innego lekarza medycyny pracy (...)

Ograniczenie praw rodzicielskich

Ograniczenie praw rodzicielskich

godziny to najmłodsze dzoiewczynki (10 i 12 lat) pozostają z najstarszym 17letnim synem...a gdy muszę wyjechać na szkolenia z pracy to dzieci zostają pod opieka mojej mamy. Dużo napisałam ale to nie

Badania okresowe a prawca na zlecenie

Badania okresowe a prawca na zlecenie

Badania okresowe a prawca na zlecenie Witam, Chcę podjąć pracę na umowę zlecenie w pewnej firmie. Pracodawca żąda ode mnie wykonania badań okresowych. Gdy poprosiłem o skierowanie na nie

Czy należy mi sie dzień wolny?

Czy należy mi sie dzień wolny?

wykonują badania okresowe wczasie godzin pracy. ela

Podstawienie kogoś innego na badania okresowe w pracy

Podstawienie kogoś innego na badania okresowe w pracy

Podstawienie kogoś innego na badania okresowe w pracy Witam Czy podstawienie szwagra w celu przejścia okresowych badań lekarskich jest przestępstwem? Pracownik PKP ze względu na poważną (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

. Oboje mamy jeszcze dwie córki,jedn chora. Ciągłe wyjazdy do lekarzy, badania płatne itd. Ostatnio skontaktowała się z mężem eks o podwyższenie alimentów do 700 zł. Córka męża z pierwszego (...)

obowiazkowe badania lekarskie 2013

obowiazkowe badania lekarskie 2013

obowiazkowe badania lekarskie 2013 Ruch Palikota chce, by wstępne i okresowe badania lekarskie pracowników były obowiązkowe. Jednak mają być one obowiązkowe jedynie w tych zawodach, które (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

Logan_Maciej W sumie dziwna gadka, wszystko co istotne dla sprawy zostało już napisane na wstępie, po 3 latach roszczenie o świadczenie okresowe się przedawnia, tylko tyle i aż tyle, nie wiem skąd (...)

Wypowiedzenie pracy przez pracodawcę, po negatywnym orzeczeniu lekarza medycyny pracy

Wypowiedzenie pracy przez pracodawcę, po negatywnym orzeczeniu lekarza medycyny pracy

Wypowiedzenie pracy przez pracodawcę, po negatywnym orzeczeniu lekarza medycyny pracy Dzień dobry. Proszę o poradę.Trzy tygodnie teme robiłam badania okresowe,orzeczenie pozytywne.W (...)

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

przez przepisy wewnętrzne zakładu pracy, który wyposażony jest w komputery. Ma to związek z ergonomią pracy, więc zakład ma obowiazek sfinansowania szkieł ochronnych do pracy przy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nie radzę słuchać takich "doradców". Radzę poczytać kodeks cywilny, a potem podejmować wnioski. Wiele razy miałem takie sytuacje, a potem ktos niepotrzebnie ponosił dodatkowe koszty sądowe i był (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

powie, że ma wątpliwości co do swojego ojcowstwa to sąd zleci badania i wtedy nie zdąży wydać orzeczenia przez urodzeniem się dziecka. Mam nawet obawy, czy zdąży do czasu, kiedy dziecko skończy (...)

1

2