kodeks pracy 2011 art 42 poz 4 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

rozpoczęcia urlopu. Celem urlopu jest powstrzymanie się od pracy, czyli skutki prawne urlopu dla poratowania zdrowia związane są ze świadczeniem pracy. W okresie wakacji (czyli w okresie nieświadczenia (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

pracy bo jestem ograniczona godzinami pracy ze wzgledu na dziecko.W godzinach w których mogłabym pracować pracodawcy zazwyczaj oferuja nijniższa pensje.Jeśli jest praca za lepsze wynagrodzenie

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Ustawa o kuratorach z dnia 27 lipca 2001 roku dz.u.98 poz.1071.Pozdrawiam legus szukam materiałow dotyczących pracy kuratora metodyka pracy etc. moj adres to chris-sd-114@o2.pl Z GÓRY DIZĘKUJE (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 215). 7. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r.,OSN.,1953, poz. 47. 8. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 r., OSN 1958, poz. 90. 9. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 21 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, poz. 368.). Zgodnie z tym przepisem, (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

. Dopiro potem są problemy wnioskodawcy. Kodeks rodzinny i opiekunczy. Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

pracował na czarno,ale nie jest w stanie płacić alimentów.Mamy dwojkę dzieci 3,5letnie i 11letnie.Sąd każe iść mi do pracy-pójde ale od września gdy dziecko

wypowiedzenie warunków płacy

wypowiedzenie warunków płacy

ewentualnie coś ugrać ale to wątpliwa sprawa i czasochłonna. kodeks pracy >>>> Art. 39. Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

urzędzie pracy bezrobotny rozwiązał stosunek pracy (służbowy) za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, ? 180 dni, jeżeli w okresie 6-ciu miesięcy poprzedzających rejestrację w (...)

Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2008 r. nr 237, poz. 1654). Wymiar urlopu ojcowskiego w latach 2010 -2011 wyniesie 1 tydzień. Na podstawie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

problemy. W zakładzie pracy mam przepracowane 4 miesiace i rzadnego stazu nie odbyłam. Czy chorobowe tez sie wlicza do stazu pracy?? i czy bede miała prawo do urlopu wychowawczego?? judyta (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Konstytucyjnego K 42/02 .Państwo Polskie posiada od roku 1997 Konstytucje RP. i w zapisie jasno okresla że art 58 konstytucji 1. Kazdemu zapewnia sie wolność zrzeszania się , oraz art 12 Konstytucji (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jest zagrożone szeregiem sankcji prawnych. Unormowaniem zasad nawiązywania stosunku pracy zajmuje się Kodeks pracy, narzucając wymóg zawarcia umowy o pracę na piśmie i określenie w (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawą to wyślij mi meila na hwinkowska@gmail.com IP832711397 czy mozliwe jest wystapienie o zaprzeczenie ojcostwa przez matke?? shoka Kodeks rodzinny i opiekunczy: Art. 69. § 1. Matka może wytoczyć

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

w życie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę art. 11 tej ustawy uchylał art. 77 ze znaczkiem 4 Kodeksu Pracy, a Kodeks odnosi się odtąd do minimalnego wynagrodzenia (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późno zm.) Orzeka (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

wylaczyc stosowania art. 231 k.p. dotyczacego wejscia przez nowego pracodawce w prawa i obowiazki objete stosunkiem pracy z pracownikami przejmowanego zakladu pracy. Natomiast w uzasadnieniu (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

spraw pracy na podstawi kodeksu pracy jako koszt zawarcia umowy notarialnej oraz opłatę w wysokości 1/3 najniższego wynagrodzenia jako koszt założenia i wpisu do księgi wieczystej". Do (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 16.09.2004 r. w sprawie wzoru protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy (Dz. U. nr 227, poz. 2298). Jeżeli ustalenie (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 4, (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie w garść i do (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

1

2

3

4

5

...

6