kodeks pracy 2011 art 100 paragraf 1 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wprowadzono zmiany w wymiarze urlopu macierzyńskiego. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 180 § 1 Kodeksu pracy pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 20 tygodni w (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

. 2. Orange zrezygnuje z kary umownej jeżeli.......... podpiszesz z nimi znów umowę na 2 lata. Muszisz spłacić tylko kwotę główną u nich i podpisać umowę. IJ się nie przejmuj- dogadaj się (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

2 letniego syna Dostala: 400 zl na 5 letnia corke i 250 na 2 letniego syna Corka mieszka od 2 lat ze mna i ja dostaje 0 zl juzia alimenty.pl mam 400 zł (od 3 lat) na 3 letnie dziecko - przydało

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

temu miałam sprawe o alimenty.Mój mąż(jeszcze) w pażdzierniku porzucił dobrze płatną prace , myslał że w ten sposób wywinie się od alimentow.To są jego 2 alimenty.Na pierwsza 2 dzieci (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net w pazdzierniku 2011r przekroczyło mi 10 lat pracy(ze stażem) nie wiedziałm ze staz wlicza mi sie do lat pracy i dokumenty o stazu dostarczylam księgowej w styczniu 2 012 r ksiegowa (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

polityka orzecznicza sądów polegająca na: 1. oddalaniu bądź odrzucaniu bez uzasadnienia wszelkich spraw z zakresu skarg na czynność komornika, 2. sprawy te, wbrew zapisom Konstytucji RP toczą (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

lat 2. § 2. Osoba określona w § 1, odmawiająca ponownego przyjęcia do pracy, o której przywróceniu orzekł właściwy organ, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

, więc się śpiesz. Reasumująć: 1. W twojej sytuacji pzredawnienie następuje po 2 latach; 2. Napisz skargę do GIODO (na 90% inspektor ją uwzględnii) - tak samo powiedz babce , która (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza wparowala (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

rozpocząć także dziennie 2 kierunek (również 3letnie). Moje pytanie brzmi: Po skończeniu 1 kierunku, tj w 2010 r., przysługiwać mi będą alimenty na 2 kierunek? (W 2010 będę rozpoczynał (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

, że rada nadzorcza od 1 stycznia 2011 zwyczajnie nie istnieje. Zwrócił się do renomowanej kancelarii, która nieco zbiła jego argumenty pisząc, że... "interpretacja art. 14 ust. 1 (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

przysługuje ci: Zasiłek 80 % (od 1 m-ca do 3 m-ca) Zasiłek 80 % (od 4 m-ca do 6 m-ca) Powyżej pięciu i do 20 lat pracy masz : Zasiłek 100 % (od 1 m-ca do 3 m-ca) Zasiłek 100 (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

odzyskanym długu. Maks77 Witam Czy ktoś korzystał z firmy alibi z Warszawy? ?.. Alicja Od 2008r probuje odzyskac moja czesc majatku od exmeza. Decyja sadu 2 razy komornik 2 razy dostal zlecenie. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

isc do pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w góre. i ile nam zostaje w ręce? (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawą to wyślij mi meila na hwinkowska@gmail.com IP832711397 czy mozliwe jest wystapienie o zaprzeczenie ojcostwa przez matke?? shoka Kodeks rodzinny i opiekunczy: Art. 69. § 1. Matka (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

uzyskają nakaz zapłaty to trzeba się wtedy od wyroku odwołać w ciągu chyba 2 tyg. powołując się własnie na przedawnienie. żaden sędzia za ciebie tego nie zrobi ale jak sie odwołasz to na 100% (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

podjecia pracy (niedostatek niezawiniony to np ciezka choroba uniemozliwaijaca podjecie pracy) a zatem wyludzaniem aliemntow na siebie. Jesli chodzi o alimenty na dziecko to w porownianiu do twoich (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dotychczasowe stanowisko pracy,jakie zajmowałam za czym poszłam na urlop.Pozdrawiam. Jestem tu dopiero od dzis na tym forum:-))) Anna prawo-pracy.net Macierzyński wlicza się do lat pracy,czyli (...)

1

2

3

4

5

...

26