kodeks pracy 2011 art .30 par.1pkt2 świadectwo pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

Świadectwo pracy

Świadectwo pracy

adnotacją w punkcie STOSUNEK PRACY USTAŁW WYNIKU::"art.52 par1pkt1(bez wypowiedzenia w wyniku ciężkiego naruszenia prawa pracy z związku z opuszczeniem stanowiska pracy (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

pracy w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnego wniosku pracownika. Pracodawca wydaje świadectwo pracy zgodnie z dotychczasowymi przepisami, jeżeli w dniu wejścia w życie ustawy zmieniającej (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Świadectwo pracy 2011

Świadectwo pracy 2011

zawarliśmy umowę na czas nieokreślony. Kiedy pracodawca będzie musiał mi wydać świadectwo pracy? Zmieniły się przepisy i zupełnie tego nie rozumiem.... marlennn Zbiorcze świadectwo (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jest zagrożone szeregiem sankcji prawnych. Unormowaniem zasad nawiązywania stosunku pracy zajmuje się Kodeks pracy, narzucając wymóg zawarcia umowy o pracę na piśmie i określenie w (...)

koniec umowy na czas określony

koniec umowy na czas określony

na czas okreslony kończy sie z upływem okresu na który została zawarta - art.art.30 par.1 pkt.4 kodeksu pracy. Jesli nie chcesz nawiązać nowej umowy, to stosunek pracy wygaśnie. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dotychczasowe stanowisko pracy,jakie zajmowałam za czym poszłam na urlop.Pozdrawiam. Jestem tu dopiero od dzis na tym forum:-))) Anna prawo-pracy.net Macierzyński wlicza się do lat pracy,czyli (...)

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

jaką ma wpisać pracodawca w moim świadectwie pracy ,bym mogła pójśc na zasilek dla bezrobotnych a potem na świadczenie przedemerytalne Czy art 30 par.1 pkt2 w związku (...)

Jestem na urlopie czy bez pracy?

Jestem na urlopie czy bez pracy?

art. 30&1 pkt. 1 Kodeksu pracy strony umowy o pracę .......... zgodnie oświadczają, że umowa o pracę zawarta ..... ulegnie rozwiązaniu na mocy porozumienia w dniu...'' I tak dzień (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

umowy bo bylam na początku na fryzjerstwie i skacze z pracy do pracy;/ ze tak sie nie robi;/ i teraz mam lipeeee bo juz w moim miescie nie mam gdzie odbyc praktyk ;/ achh same problemy z tymi

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie tylko polecili iść jeszcze raz do pracodawcy żeby zmienił świadectwo pracy na likwidacje sklepu i zaniosła to świadectwo (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

pracy bo jestem ograniczona godzinami pracy ze wzgledu na dziecko.W godzinach w których mogłabym pracować pracodawcy zazwyczaj oferuja nijniższa pensje.Jeśli jest praca za lepsze wynagrodzenie

Czy świadectwo pracy może byc wysłane pocztą?

Czy świadectwo pracy może byc wysłane pocztą?

Czy świadectwo pracy może byc wysłane pocztą? Czy świadectwo pracy może byc wysłane pocztą? Okres wypowiedzenia skończył się z dniem 31 października 2010,a świadectwo (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

urzędzie pracy bezrobotny rozwiązał stosunek pracy (służbowy) za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, ? 180 dni, jeżeli w okresie 6-ciu miesięcy poprzedzających rejestrację w (...)

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011 Dnia 21 marca 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy ? Kodeks Pracy (Dz. U. z 2011 r. Nr 36, poz. 181, dalej ?nowelizacja?), (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

rozpoczęcia urlopu. Celem urlopu jest powstrzymanie się od pracy, czyli skutki prawne urlopu dla poratowania zdrowia związane są ze świadczeniem pracy. W okresie wakacji (czyli w okresie nieświadczenia (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

pracował na czarno,ale nie jest w stanie płacić alimentów.Mamy dwojkę dzieci 3,5letnie i 11letnie.Sąd każe iść mi do pracy-pójde ale od września gdy dziecko

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

czerwca a umowa kończy mi się 30 kwietnia kto będzie mi płacił pieniążki i jeszcze jedno wiem ze jak dostanę świadectwo pracy muszę się zarejestrować w urzędzie pracy czy (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

accrose nich i dali świadectwo i wiem i wierzę, że jeśli skontaktować otrzymasz samo świadectwo. które to w Wielkiej państwa Ameryki i ma oddziały w sześciu krajach. w kontakcie z nimi teraz, (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

stanowiacej podstawe przejecia”. Inka Sytuacje prawna pracowników zatrudnionych w przejmowanych zakladach pracy normuje art. 231 kodeksu pracy. Stanowi on, iz w razie przejscia zakladu (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

% - czesc z nich ma naprawwde problem ze znalezieniem pracy, mimo, ze usilnie szuka - a czesc jest po prostu leniwa i nie chce im sie. Istotne zatem tez jest czt Twoje dziecko nie moze znalezc pracy (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

pracy więc mam rozeznanie na rynku pracy. Teraz liczy się konkretny zawód i doświadczenie. marta alimenty.pl Tylko Marto bez tego mgr to nie pracowalabys w urzedzie, takze przestan farmazony pociskac

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

czerwca pracuję na 3/4 etatu. Ile urlopu mi się nalezy końca roku? dorotka prawo-pracy.net Pani Doroto Ma pani 33 lata pracy a więc wymiar pani urlopu to 26dni licząc od czerwca 15dni do końca roku (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

1

2

3

4

5

...

11