kodeks pracy 2011 art .30 par.1 punkt 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

formularzem (kopią) skierowania skazanego do danego zakładu pracy. Pytacie dlaczego tak Art 55 par 2 kkw - Czynności związane z organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kary Wo (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

- pierwszy dzień Bożego Narodzenia, m) 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia, 2) niedziele. Art. 2. Tracą moc wszystkie przepisy, regulujące sprawę dni wolnych od pracy (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera taki (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

temu miałam sprawe o alimenty.Mój mąż(jeszcze) w pażdzierniku porzucił dobrze płatną prace , myslał że w ten sposób wywinie się od alimentow.To są jego 2 alimenty.Na pierwsza 2 dzieci (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

codziennie jak to chce przychodzić do pracy tak długo jak to się da. Kiedy poprosiła o podwyżkę (po 2 miesiącach pracy będąc bez żadnego stażu) i otrzymała odpowiedź, że taką (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

właścicielem, crodzaj gruntu, jeśli rolny czy uprawiany, ilość słupów itp. wllodek99 a jak sie ma słupy dłużej niż 30 lat to możnba dostać? Remek55 Jeśli słupy stoją powyżej 30 lat (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

środęczy moga dac mi cale 5 dni i tylko 2 dni wolne czy powinnam miec tylko te 2 dni co w roku szkolnym ? Lili Czy w dni wolne od szkoły np. Dzień Nauczyciela idziemy na praktyki tyle godzin ile (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Ryk Art. 231 kodeksu pracy (w szczególnosci par. 1 i 2) stanowi, ze w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on z mocy prawa strona w dotychczasowych (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

2 letniego syna Dostala: 400 zl na 5 letnia corke i 250 na 2 letniego syna Corka mieszka od 2 lat ze mna i ja dostaje 0 zl juzia alimenty.pl mam 400 zł (od 3 lat) na 3 letnie dziecko - przydało

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik MA (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

. Przecież zdrowie nauczyciel traci w pracy. potem korzysta z przywileje przez rok i zdrowieje. To tak jakby pracował. Dlaczego usunięto ten punkt 2 w art.32 ustęp1a ? Kto niby ma (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pracownika do pracy ale nie podpisałem umowy o dzieło bo nie byłem pewny ile u mnie popracuje był tylko pomocnikiem po 2 miesiącach pracy w których przepracował 34 dni wypłaciłem (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków mieszkanie- (...)

ludzki

ludzki

poszukiwaniu pracy. Trzeba wielkiej wytrwałości aby znieść niewygody i upokorzenia. Dlaczego więc jakiś milion Polaków wyjechało? Bo chcą zapewnić byt swojej rodzinie, chcą budować szczęście (...)

Problem ze zwolnieniem

Problem ze zwolnieniem

wypowiedzenia, to złóż go dzisiaj ponownie w 2 egz. i tym razem bieg wypowiedzenia zacznie się od jutra i zakończy 23-12-2006r.Na wydanie świadectwa pracy pracodawca ma 7 dni Powodzenia bbb (...)

Prawo do urlopu wypoczynkowego

Prawo do urlopu wypoczynkowego

. Kodeks pracy art.153 mówi: Art. 153. par 1. Pracownik uzyskuje prawo do pierwszego urlopu z upływem 6 miesięcy pracy, w wymiarze połowy wymiaru urlopu przysługującego (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w góre. i ile nam zostaje w ręce? 500zł (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

rozpocząć także dziennie 2 kierunek (również 3letnie). Moje pytanie brzmi: Po skończeniu 1 kierunku, tj w 2010 r., przysługiwać mi będą alimenty na 2 kierunek? (W 2010 będę rozpoczynał (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 191 par. (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

urzędzie pracy bezrobotny rozwiązał stosunek pracy (służbowy) za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, ? 180 dni, jeżeli w okresie 6-ciu miesięcy poprzedzających rejestrację w (...)

1

2

3

4

5

...

12