kodeks pracy art. 188 komentarz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

? Czy są mężczyźni, którzy korzystają z tego prawa mimo, że ich żona nie pracuje zawodowo? (sotwin) Cześć! Zgodnie z art. 188 k.p. (w związku z art. 189/1 k.p.) pracownik–ojciec (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

podział twój entuzjazm, chęć wprowadzania czegoś nowego, zmian ...? paulina przepraszam legusa, jest oczywiście odpowiedź na komentarz anca ( anci? ) paulina Sorry Paulina to nie był komentarz (...)

dodatkowy urlop na opiekę

dodatkowy urlop na opiekę

dodatkowy urlop na opiekę Witam, w jaki sposób uzyskać u pracodawcy dodatkowy płatny urlop do opieki nad dzieckiem? Ile takich dni można uzyskać, gdzie dokładnie kodeks pracy o tym pisze? Kodeks

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks (...)

jak długo można być na zwolnieniu (opiece)na dziecko?

jak długo można być na zwolnieniu (opiece)na dziecko?

podjęła.Zasiłek należy się jej od stycznia a praca jest tak ciężka że już nie daje rady.2razy zemdlała co dzień leci jej krew z nosa ogólnie jest źle.proszę o poradę jak wybrnąć z tej sytuacji. (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

wystarczy na pokrycie kosztów utrzymania. Jednak nastapi to pod warunkiem, że ojciec dowie sie o podjęciu pracy. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak Malgorzata1122 [cytat] że ojciec dowie sie o podjęciu (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie znalalzalm (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 pkt (...)

jestem oskarżona

jestem oskarżona

zniewazac o czym mowi regulujaca to odpowiednia ustawa: Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. (Dz. U. z dnia 2 sierpnia 1997 r.) Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności (...)